Tytuły i opisy tytułów Moda

Tytuły i umiejętności zawodowe w branży mody

Osoby pracujące w modzie wykonują różnorodne zadania. Osoby pracujące w projektowaniu mody mogą analizować trendy dotyczące odzieży, obuwia i akcesoriów. Mogą wybrać koncepcje projektowe. Mogą wykorzystywać wspomagane komputerowo programy do projektowania projektów.

Osoby pracujące w marketingu mody mogą odwiedzać sprzedawców detalicznych i przekonać ich do zakupu określonych linii odzieży. Osoby zajmujące się projektowaniem wizualnym mogą tworzyć zdjęcia do magazynów mody i gazet.

Osoby pracujące w modzie mogą pracować dla różnych organizacji. Niektórzy są zatrudniani przez producentów odzieży, obuwia i akcesoriów. Inni pracują dla firm projektowych, hurtowników, teatrów lub firm tańca. Niektórzy pracują dla magazynów o modzie.

Poniżej znajduje się obszerna lista tytułów z branży mody. Użyj tej listy podczas wyszukiwania pracy w modzie. Możesz także skorzystać z tej listy, aby zachęcić pracodawcę do zmiany tytułu stanowiska w celu lepszego dopasowania się do obowiązków.

Przeczytaj także poniżej listę umiejętności związanych z modą. Użyj tych słów w swoich życiorysach , listach motywacyjnych i wywiadach, aby pokazać, że posiadasz umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w branży modowej.

Najpopularniejsze tytuły dotyczące tytułów Fashion

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych (i najbardziej pożądanych) tytułów prac z branży mody, a także ich opis. Aby uzyskać więcej informacji na temat każdego stanowiska pracy, zapoznaj się z podręcznikiem Bureau of Labor Statistics "Occupational Outlook".

Dyrektor artystyczny
Za wizualną stylizację konkretnego produktu odpowiada dyrektor artystyczny. Dyrektor artystyczny w branży mody może pracować dla magazynu mody, firmy public relations lub sprzedawcy. Muszą być bardzo kreatywni i mieć poczucie, jakie obrazy pomogą w sprzedaży produktu.

Kupujący / Agent zakupu
Kupujący i kupujący wybierają odzież, obuwie i / lub akcesoria od producentów odzieży i hurtowników do sprzedaży w sklepach detalicznych.

Pracują dla sklepów detalicznych i domów towarowych, wybierając produkty, które ich zdaniem będą atrakcyjne dla klientów. Kupujący i kupujący zwykle muszą dużo podróżować, odwiedzać zakłady produkcyjne i uczestniczyć w pokazach mody. Często mają wykształcenie z zakresu mody, marketingu i / lub biznesu.

Projektant mody
Projektant mody tworzy odzież, buty i / lub akcesoria. Tworzą projekty, a następnie udzielają wskazówek, jak tworzyć ich produkty. Projektanci mody pracują w różnych branżach, w tym w wytwórniach, firmach odzieżowych, teatrach i firmach projektowych. Oprócz umiejętności artystycznych większość projektantów potrzebuje umiejętności obsługi komputera, aby korzystać z komputerowego oprogramowania do projektowania i edycji grafiki.

Badacz rynku
Badacz rynku mody bada rynek mody, aby zorientować się, jakich rodzajów ubrań, butów i akcesoriów chcą ludzie, a także kto będzie kupował, jakie przedmioty i za jaką cenę. Potrzebują silnych umiejętności analitycznych - muszą czytać i rozumieć duże ilości danych oraz przekazywać swoje odkrycia sprzedawcom detalicznym, producentom i projektantom.

Model
Model stanowi dla fotografów lub opinii publicznej pomoc w reklamowaniu odzieży, obuwia i / lub akcesoriów. Mogą również chodzić w pokazie mody na wybiegu, mając na sobie ubrania projektanta.

Modele pracują w różnych warunkach, od krytych studiach po pokazy mody. Często mają nieprzewidywalne harmonogramy i okresy bezrobocia.

Tytuły Fashion Job

Przejrzyj dłuższą listę tytułów prac o modzie, która obejmuje tytuły wymienione powyżej.

A - C

D - H

I - M

N - R

S - Z

Umiejętności projektowania mody

Poniżej znajduje się lista umiejętności wymaganych w branży modowej. Oczywiście umiejętności wymagane do pracy na stanowisku zależą od konkretnej pracy, dlatego należy dokładnie zapoznać się z ofertą pracy przed napisaniem CV i listu motywacyjnego, a przed przejściem do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapoznaj się także z innymi listami umiejętności zawodowych, w tym z umiejętnościami wymienionymi w zadaniach .

A - G

H - M

N - S

T - Z