Jak szukać pracy jako kandydat na średnią karierę

Poszukiwanie pracy w połowie kariery jest inne niż po wejściu do pracy. Wiele aspektów jest łatwiejszych - jako kandydat ubiegający się o pracę w połowie kariery możesz wskazać na pracę lub historię swoich osiągnięć, aby wesprzeć swoją kandydaturę na stanowisku. I jesteś na równi z przykładami, jeśli chodzi o odpowiadanie na pytania o poprzednie triumfy i jak radzisz sobie z trudnymi kolegami lub sytuacjami.

Skuteczne strategie pośrednictwa pracy w połowie kariery

Odwrotna strona tej przewagi w połowie kariery: bycie w środku nie zawsze jest łatwe (wystarczy zapytać każde środkowe dziecko, które znasz!).

Kandydat w połowie kariery jest zbyt zaawansowany, aby podjąć pracę na poziomie podstawowym, ale brakuje mu wymaganych kwalifikacji do pełnienia roli seniorów. Może to utrudnić znalezienie stanowiska, ponieważ musisz tak precyzyjnie kierować swoje poszukiwania pracy. Tutaj znajdziesz zalecenia, które pomogą Ci odnieść sukces w połowie kariery, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiednią pracę na tym etapie swojej kariery.

Wiedzieć, co chcesz i celować w dobre mecze

Na początku swojej kariery elastyczność mogła być siłą przewodnią - możesz ubiegać się o pracę w kilku miastach i być otwartym na pracę w różnych godzinach. Chociaż nie zawsze tak jest, wielu pracowników w połowie kariery ma więcej parametrów, jeśli chodzi o potrzeby pracy. Jeśli na przykład jesteś właścicielem domu do wynajęcia, geografia może odgrywać rolę w miejscu, w którym szukasz pracy. Rodzice mogą uważać, że długie godziny lub częste podróże nie są idealne. (Rodzice, oto jak się dowiedzieć, czy ogłoszenie o pracy jest przyjazne rodzinie .) Bądź realistą co do tego, jakie aspekty pracy są dla Ciebie korzystne i gdzie możesz być elastyczny.

W przeciwieństwie do kandydatów na studia pierwszego poziomu, kandydaci z drugiej połowy kariery, którzy pracują od kilku lat, wiedzą więcej o tym, co najlepiej dla nich działa, od wielkości firmy po kulturę . Użyj tych informacji, aby utworzyć listę firm i pozycji, które pasują do siebie.

Zidentyfikuj i korzystaj z sieci

Twoja sieć to jedna z największych zalet.

Nawet jeśli pracowałeś wyłącznie w jednej pracy, prawdopodobnie napotkasz wiele osób, które przeniosły się do innych firm. Użyj swojej sieci, aby wzmocnić wyszukiwanie pracy .

Połącz się z byłymi kolegami - może to być tak proste, jak szybki e-mail z zaproszeniem na randkę z kawą. Sprawdź na LinkedIn, aby upewnić się, że jesteś połączony ze wszystkimi, z którymi pracowałeś. Zanim złożysz podanie o pracę, sprawdź, czy masz tam połączenie, które może osobiście ci polecić.

Przerób swoje CV i obecność online

Czy minęło trochę czasu od ostatniej aktualizacji CV? Zapoznaj się z tymi poradami na temat CV w połowie kariery i przekaż swój remont. Oprócz aktualizowania CV możesz również odświeżyć - lub utworzyć - zaktualizowaną obecność online. Może to być tak proste, jak aktualizacja profilu LinkedIn lub prośba o rekomendacje na LinkedIn . Ale możesz też chcieć pójść dalej: Zastanów się, czy warto mieć stronę internetową lub portfolio, aby nadawać swoje kwalifikacje i pochwalić się swoją pracą.

Ponadto, Zaktualizuj swój wywiad Persona

Jako kandydat w połowie kariery, zaufanie, doświadczenie, wyniki i przywództwo to jedne z twoich największych atutów. Nie wystarczy już powiedzieć, że jesteś ciężko pracującym - pracodawcy szukają więcej.

Zastanów się, w jaki sposób zabierasz się w rozmowach kwalifikacyjnych, od stroju do tego, co masz na swoim CV, do odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu .

Pokaż odpowiednie kwalifikacje - i upewnij się, że twoje umiejętności są aktualne

W przypadku, gdy kandydaci na początku kariery zawodowej mogą mieć problemy z doświadczeniem, kandydaci z drugiej połowy kariery mogą wpaść w kłopoty, jeśli mają nieaktualne doświadczenie. Może to być szczególnie prawdziwe w dziedzinach opartych na technologiach. Upewnij się, że wszelkie certyfikaty są aktualne i przeglądaj witryny branżowe, biuletyny i media społecznościowe, aby upewnić się, że używasz właściwego żargonu.

Oprócz upewniania się, że Twoje umiejętności są aktualne, ważne jest również, aby kandydaci z drugiej połowy kariery wykazali się odpowiednim poziomem kwalifikacji.

Chociaż nie chcesz wydawać się niewykwalifikowanym i bagatelizujesz swoich doświadczeń, może się okazać, że w przypadku niektórych prac zostaniesz zwolniony z tego, że jesteś nadmiernie kwalifikowany.

Oto porady dotyczące pisania CV i listu motywacyjnego, jeśli masz zbyt wysokie kwalifikacje na stanowisko.

Rozważ rekrutera

Jako kandydaci o udowodnionym doświadczeniu, kandydaci do pracy w połowie kariery są atrakcyjni dla rekruterów , którzy działają jako partnerzy łączący firmy zajmujące otwarte stanowiska i kandydatów. Oprócz przeprowadzania wywiadów i dokonywania prezentacji, rekruterzy mogą pomóc Ci dostosować swoje CV i dostarczyć wskazówek, jak odpowiadać na pytania oraz jakie umiejętności i cechy należy podkreślić. Jeśli to może wydawać się pomocne, oto więcej informacji o tym, jak znaleźć rekrutera .

Mierz Wysoko

Kiedy patrzysz na oferty pracy jako kandydat na drugą kadencję, nie bój się celować wysoko. Rozciągnij się! Postaraj się wykonać ruch pionowy, a nie poziomy. Zbyt łatwo jest podcinać samego siebie lub mówić o tym, że nie ubiegasz się o pracę, ale wiesz, że nawet jeśli nie masz wszystkich umiejętności lub wymagań wymienionych w ogłoszeniu o pracy, możesz uczyć się w pracy. Jeśli czujesz się onieśmielony, spróbuj wykonać to ćwiczenie: Zrób listę wszystkich swoich osiągnięć w pracy. Gdy wszystko będzie gotowe, masz pewność, że czujesz się pewnie, wysyłając listy motywacyjne i rozmawiając o pracę.

Czytaj więcej: 7 rzeczy, które można wyciąć z połowy kariery Wznów | 10 kroków do udanej zmiany kariery | Wskazówki dotyczące pomyślnej zmiany w połowie kariery