Jak znaleźć rekrutera

Rekruterzy pracują nad znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów na pracodawców

Pozyskanie wsparcia rekrutera może pomóc w skuteczniejszym poszukiwaniu pracy . Znalezienie odpowiedniego rekrutera, który ceni Cię jako kandydata i ma powiązania z pracodawcami w Twojej branży, będzie miało kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu dzięki tej strategii.

Nie wszyscy kandydaci przekonają się, że rekruterzy są gotowi podjąć się ich sprawy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli posiadasz mocne kwalifikacje w dziedzinie o stosunkowo wysokim popycie na pracowników, przekonasz się, że rekruterzy są bardziej otwarci.

W większości przypadków nie powinieneś polegać wyłącznie na rekruterach, aby przeprowadzić poszukiwanie pracy, ale w kampanii powinna stosować szeroki zakres strategii sieciowych i poszukiwania pracy .

Aktywne dotarcie do rekruterów i pozycjonowanie siebie tak, aby rekruterzy mogli Cię znaleźć i docenić Twoją wartość, to ważne kroki w tym procesie.

Co to jest rekruter?

Rekruterzy, czasami zwani specjalistami od wyszukiwania lub headhunterami, pracują nad znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów na pracodawców. Podczas poszukiwania pracy połączenie z osobą rekrutującą może pomóc w znalezieniu pracy i zapewnieniu wywiadu z pracodawcą.

Czy jesteś zainteresowany pracą z rekruterem, ale nie wiesz, jak go znaleźć? Istnieją witryny, których możesz używać do wyszukiwania i łączenia się z rekruterami w swojej dziedzinie kariery, branży i / lub lokalizacji.

Zasoby służące do identyfikowania firm wyszukiwania

Użyj katalogu
Istnieje kilka katalogów online, które umożliwiają identyfikację firm wyszukiwania według obszaru geograficznego, specjalności funkcjonalnej i / lub branży.

Katalog rekruterów online, Oya's, Recommended Recruiter i Searchfirm.com to darmowe usługi, które pomogą Ci dotrzeć do rekruterów odpowiednich do Twojej sytuacji.

Wyszukaj w google
Przeprowadzenie wyszukiwania Google z nazwą Twojej lokalizacji i ze słowami kluczowymi, takimi jak "firmy wyszukiwania", "rekruterzy wykonawczy" i "agencje zatrudnienia", dostarczy Ci listę stron internetowych agencji w Twojej okolicy.

Na przykład spróbuj "przeszukać firmy w Atlancie". Jeśli masz zbyt wiele ofert, spróbuj bardziej ukierunkowane wyszukiwanie, np. "Wyszukiwarka firm dla specjalistów ds. Sprzedaży w Atlancie".

Publikacje takie jak Forbes dostarczą również listę agencji, które uznają za świadczące wysokiej jakości usługi.

Zapytaj o rekomendacje
Jednym z najlepszych sposobów identyfikowania firm jest poproszenie swoich znajomych o rekomendacje oparte na ich osobistym doświadczeniu. Dyskretnie docieraj do członków stowarzyszeń zawodowych, kontaktów z LinkedIn, absolwentów szkół wyższych, przyjaciół, sąsiadów i członków rodziny, aby dowiedzieć się o swoich osobistych doświadczeniach z rekruterami. Dodatkową korzyścią tej strategii jest to, że Twoi znajomi mogą porozmawiać z rekrutującym i zalecić jej współpracę z tobą.

Użyj LinkedIn
Możesz przeszukiwać LinkedIn według słów kluczowych, takich jak "rekrutujący" lub "firmy poszukujące", aby wygenerować obszerną listę firm. Możesz "śledzić" ich i widzieć ich oferty pracy.

Sprawdź zasoby profesjonalnego stowarzyszenia
Przeglądaj oferty pracy w profesjonalnych publikacjach i zauważ, które agencje reklamują członków Twojej grupy. Niektóre profesjonalne organizacje umożliwiają rekruterom prezentowanie się na konferencjach lub w stołach dostawców personelu, co daje możliwość kontaktu z nimi na poziomie osobistym.

Przyciąganie rekruterów

Rekruterzy będą szukać osób poszukujących pracy o rynkowym pochodzeniu i próbują zachęcić ich do ubiegania się o stanowiska w swoich firmach klientów. LinkedIn jest zdecydowanie najczęściej używanym przez rekruterów narzędziem do zwabiania kandydatów. Opracowanie pełnego i rozbudowanego profilu LinkedIn, który zawiera rekomendacje, rekomendacje, próbki pracy i dobrze napisane podsumowanie twoich umiejętności i osiągnięć, może pomóc Ci przyciągnąć chętnych rekruterów.

Rekruterzy również przeszukują bazy danych kandydatów na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie trwałego CV na stronach takich jak Rzeczywiście, Potwory i witryny niszowe w Twojej dziedzinie może sprawić, że będziesz bardziej zaangażowany przez rekrutera.

Utrzymanie wysokiego poziomu w profesjonalnych organizacjach sprawi, że zauważysz rekruterów. Przedstawianie się na konferencjach, prowadzenie urzędów i publikowanie może zwiększyć widoczność.

Jak zeskanować rekrutera

Jak wybrać rekrutera, który zapewni ci największą pomoc w poszukiwaniu pracy? Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy sprawdzasz rekruterów? Oto porady, jak wybrać rekrutera, w tym o to, co powinieneś zapytać rekrutera i co poprosi Cię rekruter. Wybór i współpraca z rekruterem może stać się mniej prowokującym lękiem, jeśli zastosujesz się do tych sugestii.

Pytania do zapytania rekrutera

Oto kilka podstawowych pytań, które należy zadać rekruterowi przed nawiązaniem partnerstwa:

Co rekruterzy chcą, aby kandydaci wiedzieli

Oto porady i porady dotyczące znajdowania rekrutera, wyróżniania się w dużej puli kandydatów, budowania strategicznych relacji z rekruterami i jak zrobić najlepsze wrażenie, pracując z rekruterem od kariery i rekrutując ekspertów.

Nie przesyłaj CV każdemu rekruterowi
Najlepiej jest zidentyfikować jednego lub dwóch rekruterów specjalizujących się w danej dziedzinie i zacząć budować z nimi relacje. Osoby poszukujące pracy popełniają błąd przedkładając swoje CV każdemu rekruterowi, sądząc, że zmaksymalizuje to ich szanse. Agencje rekrutacyjne zwykle pracują w ramach tej samej puli klientów, a jeśli masz wiele agencji, które przesyłają swoje CV do pracy, stawiasz firmę rekrutującą w trudnej sytuacji, z której wynika, z którą agencją pracować. W wielu przypadkach firma zatrudniająca może zdecydować się na całkowite przeniesienie kandydata, zamiast popadać w klęskę w konkurencyjnych agencjach, którzy zasługują na opłatę za polecenie.
Dana Leavy, konsultant ds. Małych firm i kariery, Aspyre Solutions

Ubrać, aby zaimponować
Kiedy spotykasz się ze swoim rekruterem, powinieneś się ubierać formalnie. Rekruterzy chcą wiedzieć, że są reprezentowani w profesjonalny sposób. Ubieranie formalnie za każdym razem upewnia ich o tym fakcie.
Rebecca Meissner, dyrektor ds. Produktów dla przedsiębiorstw i specjalista ds. Rekrutacji, BranchOut

Nawiąż strategiczne relacje
Zrób sobie przysługę - nawiąż strategiczne relacje z wybranymi agencjami, które, jeśli masz pewność, pracują z myślą o Twoim najlepszym interesie, regularnie melduj się z nimi, upewnij się, że ujawniają ci pełne informacje o tym, gdzie przesyłają swoje CV. Solidna relacja z dobrym rekrutującym powinna być bardziej partnerska, potencjalnie korzystna dla wszystkich zaangażowanych stron.
Dana Leavy, konsultant ds. Małych firm i kariery, Aspyre Solutions

Wyślij notatki z podziękowaniami
Wysłanie notki z podziękowaniami do rekrutera oznacza, że ​​zrobisz to dla swojego klienta. Większość rekruterów przypominać będzie kandydatom, aby wysłali notatkę po rozmowie, ale zrobienie tego dla rekrutera pokazuje, że jesteś odpowiedzialny. Co najważniejsze, będą cię pamiętać, a to ważne, ponieważ przeciętny rekruter wyszukiwania warunkowego spotyka się z pięcioma kandydatami dziennie - to 20 na tydzień. Musisz się wyróżniać!
Rebecca Meissner, dyrektor ds. Produktów dla przedsiębiorstw i specjalista ds. Rekrutacji, BranchOut

Wybić się z tłumu
Zawsze utrzymuj kontakt z rekruterem i powiedz mu, że jeśli nie możesz umówić się na spotkanie, masz inne długoterminowe cele, czekasz na ofertę pracy, z którą przeprowadziłeś wywiad w zeszłym tygodniu. Rekruterzy to profesjonaliści i zasługują na prawo do bycia traktowanym jako taki. Pozwoli to na zbudowanie relacji z rekruterem, a profesjonalna etykieta sprawi, że staniesz się dużą grupą kandydatów, jako ktoś uczciwy i profesjonalny zarówno na teraz, jak i na przyszłość.
Cindy Lopez, blogerka o karierze na co dzień - równowaga między pracą a życiem dla kobiet

Użyj ich ponownie
Po wybraniu rekrutera pozostań lojalny. Kiedy robisz hop, zawsze daj im znać. Potwierdza, że ​​po raz pierwszy miałeś z nimi dobre doświadczenia i zmieniasz swoje imię w mózgu. Im więcej do nich wrócisz, tym szybciej będą chcieli Ci pomóc znaleźć pracę. Po raz pierwszy sprawiłeś się dobrze dla nich, dlaczego nie chcieliby ci pomóc? Kandydaci, którzy używają rekruterów po raz drugi i trzeci, zazwyczaj są umieszczani prawie dwukrotnie częściej.
Rebecca Meissner, dyrektor ds. Produktów dla przedsiębiorstw i specjalista ds. Rekrutacji, BranchOut

Więcej informacji na temat pracy z rekruterem: jak połączyć się z rekruterem w mediach społecznościowych Wskazówki dotyczące wysyłania SMS-ów przez rekrutera