Znaczenie historii pracy w aplikacjach zawodowych

Twoja historia pracy, zwana także twoją kartoteką pracy lub historią zatrudnienia , to szczegółowy raport z wszystkich powierzonych Ci zadań, w tym nazwa firmy, stanowisko i data zatrudnienia. Oto kilka informacji na temat tego, kiedy należy podać swoją historię pracy i sposób jej dostarczenia, a także wskazówki dotyczące budowania CV.

Kiedy musisz podać swoją historię kariery

Kiedy starasz się o pracę, firmy zazwyczaj wymagają, aby wnioskodawcy przedstawili swoją historię pracy, zarówno na podstawie wznowienia, jak i wniosku o pracę, lub obu.

Aplikacja o pracę może prosić o informacje o twoich ostatnich pracach, zwykle od dwóch do pięciu pozycji. Lub pracodawca może poprosić o kilkuletnie doświadczenie, zazwyczaj od pięciu do dziesięciu lat doświadczenia.

Pracodawcy na ogół chcą informacji o firmie, dla której pracowali, o twoim stanowisku i datach zatrudnienia. Jednak czasami pracodawca poprosi o bardziej szczegółową historię zatrudnienia i więcej informacji na temat pracy, którą wykonałeś w ramach procesu rekrutacji . Na przykład może poprosić o nazwisko i dane kontaktowe swoich poprzednich przełożonych.

Czego szukają pracodawcy

Pracodawcy przeglądają historię zatrudnienia, aby ustalić, czy miejsca pracy, które złożył wnioskodawca, i ich doświadczenie są dobrze dopasowane do wymagań firmy. Przyjrzeli się także, jak długo osoba ta wykonywała każde zadanie. Wiele zleceń krótkookresowych może oznaczać, że kandydat jest miejscem pracy i nie pozostanie na nim długo, jeśli zostanie zatrudniony.

Przyszli pracodawcy wykorzystują również twoją historię pracy, by zweryfikować dostarczone przez ciebie informacje. Wielu pracodawców przeprowadza kontrole na tle zatrudnienia, aby potwierdzić, że informacje są dokładne. Kontrole w tle stają się coraz powszechniejsze we wszystkich gałęziach przemysłu, więc upewnij się, że informacje, które udostępniasz, są dokładne.

Odtworzenie swojej historii pracy

Czasami może być trudno zapamiętać elementy historii pracy, takie jak konkretne daty pracy w firmie. Kiedy tak się dzieje, nie zgaduj. Ponieważ kontrole w tle są tak powszechne, prawdopodobne jest, że pracodawca wykryje błąd w historii i może to kosztować pracę.

Kiedy nie pamiętasz swojej historii pracy, dostępne są informacje, które można wykorzystać do odtworzenia osobistej historii zatrudnienia. Poniżej znajdują się sugestie dotyczące tworzenia historii zadań:

Jaka powinna być Twoja historia pracy na CV

Osoby poszukujące pracy zazwyczaj zawierają historię pracy w części "Doświadczenie" lub "Powiązane zatrudnienie" w życiorysie. W tej sekcji należy wymienić firmy, dla których pracowałeś, twoje stanowiska pracy i daty zatrudnienia. Dodatkowym elementem do historii pracy na życiorysie jest lista (często wypunktowana lista ) twoich osiągnięć i obowiązków w każdym zadaniu.

Nie musisz (i nie powinieneś) uwzględniać każdego doświadczenia zawodowego w sekcji "Doświadczenie".

Skoncentruj się na pracy, stażach, a nawet wolontariacie związanym z wykonywaną pracą. Jedną z pożytecznych wskazówek jest upewnienie się, że historia pracy, którą zawrzesz w swoich aplikacjach pasuje do tego, co znajduje się w twoim CV i profilu LinkedIn. Upewnij się, że nie ma żadnych niespójności, które mogłyby spowodować powstanie czerwonej flagi dla pracodawców.