Opis stanowiska armii: Specjalista ds. Uzdatniania wody 92W

Zapewnienie bezpieczeństwa w wodzie jest koniecznością w operacjach armii

Sgt. 1 klasa Daniel Ewer / Minnesota Gwardia Narodowa

Specjaliści zajmujący się uzdatnianiem wody w armii robią to, co opisuje ich tytuł zawodowy: dbają o to, aby woda była bezpieczna do picia zarówno dla kolegów żołnierzy, jak i dla ludzi w obszarach, w których rozmieszczono armię.

Choroby przenoszone drogą wodną nadal należą do najbardziej zabójczych i rozpowszechnionych w rozwijającym się świecie, a nawet są obecne w niektórych częściach USA po klęskach żywiołowych, takich jak powodzie i huragany. Praca żołnierzy, zarówno podczas służby czynnej, jak i w rezerwach, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wody pitnej wolnej od zanieczyszczeń.

Może to oznaczać wszystko, od kontroli obiektów pod kątem obecności bakterii i drobnoustrojów, poprzez pomoc w magazynowaniu i dystrybucji wody, instalacji i nadzorowaniu systemów oczyszczania wody. Ta ważna praca armii to wojskowa specjalność zawodowa (MOS) 92W.

Obowiązki MOS 92W

Żołnierze mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa wody, a po ukończeniu szkolenia powinni wiedzieć, jak przeprowadzić testy i weryfikację jakości wody. Pomagają w rozpoznaniu wody i przygotowaniu terenu, aby zapewnić dostęp do wody pitnej dla żołnierzy i biorą udział we wszystkich aspektach obsługi i konserwacji urządzeń do uzdatniania wody, w tym instalacji i nadzoru.

Szkolenie dla MOS 92W

Aby przygotować się do kariery w armii jako specjalista od uzdatniania wody, weźmiesz zwykłe dziesięć tygodni podstawowego szkolenia bojowego (inaczej zwanego obozem startowym ) i 14 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT) z instrukcją na stanowisku pracy.

Podczas gdy część treningu będzie spędzać w klasie w Fort Lee w Wirginii, będziesz także spędzać czas w terenie, testując różne techniki i produkty do oczyszczania wody.

Dowiesz się, jak rozpoznać zagrożenia dla zdrowia i jak kontrolować produkty żywnościowe, usługi związane z obsługą żywności, ścieki i urządzenia do utylizacji odpadów w celu skażenia.

Kwalifikuje się jako specjalista ds. Uzdatniania wody w armii

Na tym stanowisku nie ma wymogu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa Departamentu Obrony. Ale będziesz potrzebować 88 punktów na ogólnym segmencie konserwacji (GM ) testów Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) . Wymagane jest normalne widzenie kolorów, więc ślepota kolorów może potencjalnie zdyskwalifikować żołnierza z tego MOS-a.

Prawdopodobnie odniesiesz sukces w tym MOS, jeśli masz zainteresowanie lub siłę w algebrze, biologii, chemii lub ogólnej nauce. Jest to praca wysoce zorientowana na szczegóły, więc potrzebujesz skupienia i cierpliwości. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla żołnierzy, którzy są zainteresowani ochroną środowiska.

Cywilne zawody podobne do MOS 92W

Umiejętności, których się nauczysz, pomogą Ci przygotować się do kariery w lokalnych, stanowych lub federalnych agencjach rządowych, szczególnie w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem wody lub uzdatnianiem wody. Będziesz mógł zastanowić się nad przyszłością inspektora żywności i leków, inspektora zdrowia publicznego, inspektorów ds. Zdrowia i bezpieczeństwa lub higienistki przemysłowej.