Dziesięć najlepszych mitów o menedżerach

Jest wielu ludzi, którzy są pogrążeni w ciemności co do tego, co robi menedżer na co dzień i ogólnie. Dotyczy to nie tylko osób niekierniczych, dotyczy również niektórych menedżerów. Mity menedżerskie są obfite, a ich uporządkowanie pomoże zarówno menedżerom, jak i nie-menedżerom. Poniżej znajduje się dziesięć najważniejszych mitów, które wszyscy pracownicy błędnie wierzą w zarządzanie.

 • 01 Musisz dużo krzyczeć

  Nie prawda. Inteligentni menedżerowie nie krzyczą dużo. Oczywiście, czasami jest to konieczne, ale te czasy są wyjątkiem. Jako menedżer, jeśli zauważysz, że dużo krzyczysz, musisz sprawdzić, dlaczego. Jeśli dzieje się tak dlatego, że ludzie nie robią tego, co im każą, upewnij się, że przekazujesz jasne instrukcje.

  Często jest tak, kiedy mówisz cicho, że druga osoba ma tendencję do bliższego słuchania. Takie podejście powstrzymuje ich od mówienia i zmienia ton rozmowy.

 • 02 Menedżerowie nic nie robią

  Wielu pracowników uważa, że ​​ich menadżerowie nic nie robią, ponieważ nie widzą, by robili coś innego niż błądzenie po biurze i rozmawianie z ludźmi. Nie zdają sobie sprawy, że menedżerowie pracują tak samo ciężko jak oni; po prostu pracują nad różnymi zadaniami.

  Kiedy widzisz, jak menedżer błąka się po rozmowie, może uzyskać wyjaśnienie celów i celów departamentu. Lub mogą omawiać sposoby poprawy współpracy z innymi działami lub pracy na rzecz budowania morale pracowników. Wiele obowiązków i obowiązków menedżera może nie wyglądać jak praca, ale w rzeczywistości są tak samo trudne, jak każde zadanie wykonywane przez ich pracowników.

  Ponadto każdy menedżer, który stał się menedżerem, który myśli, że nie będzie miał nic do roboty, szybko straci swoją pozycję lub straci pracę.

 • 03 Chodzi przede wszystkim o osiąganie celów i osiąganie celów

  Metryki i KPI to liczby używane przez firmy do mierzenia postępów w osiąganiu celów. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że cele są ważne, a nie pomiary. Za każdym razem możesz trafić swoje liczby, ale nadal nie osiągasz swoich celów, więc nie zgub się w grze liczenia. Zamiast tego miej oko na celu. Jeśli osiągasz swoje liczby, ale nie osiągasz swoich celów, sprawdź, co jest nie tak z liczbami.

 • 04 Nie możesz być uczciwy, jeśli chcesz zatrzymać swoich najlepszych ludzi

  Targi nie równają się równości. Musisz traktować wszystkich pracowników sprawiedliwie, ale to nie znaczy, że traktujesz wszystkich pracowników tak samo. To dlatego, że najlepsi gracze otrzymują najwięcej nagród, ponieważ je zdobyli. Uczciwość ma związek z tym, jak traktujesz wszystkich pracowników. Jeśli masz zasadę, że wszyscy muszą być przy biurku o ósmej rano i ignorujesz najlepszego wykonawcę, który zawsze przychodzi o 8:30 (podczas gdy upominasz innych), nie jesteś w porządku. Ten rodzaj faworyzowania szybko podważy twoją skuteczność jako menedżera, ponieważ stracisz lojalność i poświęcenie swojego personelu.

 • 05 Menedżerowie to tylko planiści

  Jest to duże, ponieważ, tak, dobrzy menedżerowie wykonują dużo planowania, ale jest to jeden z kilku kluczowych elementów Zarządzania 101. Kiedy plan jest już gotowy, menedżerowie muszą śledzić postępy w stosunku do planu i podejmować działania korygujące, jeśli istnieje taki plan. jakiekolwiek odchylenie.

 • 06 Menedżerowie zarabiają więcej

  W wielu przypadkach jest to prawdą, ale trend się zmienia. Wiele firm zdaje sobie sprawę, że zarządzanie wymaga innego zestawu umiejętności, ale niekoniecznie lepszego. Pracownicy techniczni, zwłaszcza w firmach technologicznych, często płacą więcej niż ich menedżerowie. Zwykle dzieje się tak, gdy specjaliści IT wyższego szczebla dostosowują się do bardziej młodych menedżerów z pierwszej linii, ale mogą pojawić się niemal w dowolnym miejscu w hierarchii.

 • 07 Trudno zostać menedżerem, ale łatwo się tam dostać

  Zobacz Mit numer dwa powyżej. Ludzie, którzy uważają, że łatwo jest zostać menedżerem, nie rozumieją trudności i złożoności, jakie towarzyszą każdej pozycji kierowniczej.

  Z drugiej strony, nie jest tak trudno zostać menedżerem, jak niektórzy myślą, zwłaszcza jeśli zaczynasz jako kierownik projektu.

 • 08 Musisz być dostępny dla swojego zespołu 24/7, aby być dobrym menedżerem

  Tak, jako kierownik prawdopodobnie będziesz pracował dłużej niż ktokolwiek inny w twoim zespole, ale to nie znaczy, że musisz być dostępny przez całą dobę. Kierownicy potrzebują przerw, aby naładować swoje akumulatory, tak jak wszyscy inni. Bez względu na to, czy wybieracie się na lunch zamiast jedząc przy biurku, czy wyjeżdżając na zasłużone wakacje, trzeba się zrelaksować, przewinąć i naładować. W przeciwnym razie wypalisz się i nikomu nie będziesz dobrze.

 • 09 Łatwiej, jeśli zrobię to sam

  Być może największym błędem menedżerów jest myślenie, że tylko dlatego, że mogą zrobić coś lepiej i szybciej niż ktokolwiek w swoim zespole, powinni zrobić to sami, zwłaszcza jeśli jest to ważne zadanie. W rzeczywistości jest odwrotnie. Twój szef nie został szefem bez nauki delegowania i na pewno zauważy, jeśli nie delegujesz. Ponadto, gdy delegujesz, szkolisz swój zespół i pozwalasz mu stać się bardziej biegły. To ostatecznie zwiększa produktywność twojego zespołu i sprawia, że ​​członkowie zespołu są bardziej zadowoleni.

 • 10 Musisz być najmądrzejszą osobą w zespole

  Nie prawda. Oczywiście musisz być mądry, aby być dobrym menedżerem, ale dobry menedżer wykorzystuje umiejętności i talenty wszystkich członków zespołu. Jeśli ktoś z Twojego zespołu jest lepszym artystą niż Ty, pozwól mu pracować nad materiałami do prezentacji. Jeśli pracownik jest lepszym słuchaczem, przydziel go do zespołu wielofunkcyjnego, który wymaga dobrych umiejętności słuchania. Nie próbuj konkurować ze swoim personelem, wykorzystuj w pełni swoich talentów i wszyscy odnoszą korzyści.