10 Porad na temat rozmów i wskazówek

Jak zdominować nadchodzące rozmowy kwalifikacyjne

David Woolley

Ciągle słyszysz, że musisz sprzedać się w rozmowie kwalifikacyjnej. Jednym z kluczy do sukcesu jest planowanie swojego boiska z wyprzedzeniem. Rozważ te wskazówki dotyczące przeprowadzania wywiadów i wykorzystaj swój 10-punktowy plan do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wskazówka nr 1: Wykonaj swoje badania

Zbadaj firmę i ankieterów. Dzierżawcy wiedzą, że mają do czynienia z kimś, kto poważnie traktuje stanowisko, gdy jesteś przygotowany na odpowiednie dane.

Wspomnij informacje prasowe i numery przychodów, statystyki ofert i poznaj podstawy kadry kierowniczej.

W przypadku firm startupowych należy mieć świadomość tego, kto jest inwestorem kapitału podwyższonego ryzyka i którzy partnerzy zasiadają w zarządzie, a także ile pieniędzy do tej pory podnieśli. Doświadczone wyszukiwanie w Internecie może znaleźć cenne informacje na temat większości firm.

Docelowo, poznaj firmę, branżę i konkurentów i użyj ich produktów, jeśli są dostępne.

Tip # 2: Wizualizuj i próbuj

Dzierżawcy rzucają wyzwanie wnioskodawcom z trudnymi pytaniami, aby ocenić ich firmę i zobaczyć, jak radzą sobie pod presją. Spodziewaj się pytań o trudne doświadczenia zawodowe, stresujące prace, twoją ulubioną pracę i gdzie będziesz za kilka lat. Przygotuj się na ujawnienie idealnego menedżera i firmy, dla której chcesz pracować.

Wizualizuj rozmowę i pytania, które mogą się pojawić, i pokaż, jak będzie przebiegać udane spotkanie kwalifikacyjne.

Przećwicz sposób, w jaki się zaprezentujesz i przećwicz odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wywiadów w twojej dziedzinie. Wywiady próbne przygotowują Cię do większości możliwości i pomagają również w nerwach. Płynna dostawa pokazuje znajomość tematu i pozwala na dobre relacje, a im więcej ćwiczysz, tym wygodniej będziesz się czuł.

Porada 3: Przygotuj się na pytania behawioralne

Dzierżawcy używają pytań behawioralnych, aby zagłębić się w przeszłe osiągnięcia i przewidzieć przyszłe wyniki. Pytania te określają kluczowe kompetencje i umiejętności kandydatów, dlatego ważne jest, aby przygotować odpowiedzi, aby dopasować swoje umiejętności do wymagań pracodawcy. Skup się na przeszłych osiągnięciach, które podkreślają twoje umiejętności przywódcze, pracę zespołową, rozwiązywanie problemów, rozwiązywanie konfliktów i reagowanie na niepowodzenia.

Tip # 4: Appearance Matters

Pierwsze wrażenia są ważne w inwokacjach pracy. W razie potrzeby zapytaj z wyprzedzeniem o to, w co się ubrać. Bezpieczny zakład to ubierać się profesjonalnie, zwracając uwagę na uwodzenie, kolory i akcesoria.

Jeśli pijesz kawę lub palisz, lub jesz obiad / śniadanie przed rozmową, użyj mięty lub myj zęby przed rozpoczęciem. Powstrzymaj się od gumy do żucia, bądź świadomy, ile perfumujesz / wody kolońskiej, którą nosisz, i pamiętaj, aby wydzielać pewność siebie wysoko, stój prosto i wysoki, uśmiechnij się lekko i zrelaksuj.

Tip # 5: Przyjedź wcześnie (ale nie za wcześnie)

Przybądź na rozmowę około pięciu minut wcześniej. Niektórzy ankieterzy są zależni od czasu i zauważają, że spóźniacie się nawet o minutę, gubiąc pierwsze wrażenia. Nie przyjeżdżaj zbyt wcześnie i nie naciskaj na ankietera, jeśli nie są jeszcze gotowi.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby dotrzeć do lokalizacji. Pośpiech wpłynie na wyniki twojego wywiadu, więc jeśli uważasz, że możesz się spóźnić, zadzwoń z wyprzedzeniem, aby poinformować ich o sytuacji.

Tip # 6: Bądź świadomy języka ciała

Przedstaw się z uśmiechem, uściskiem dłoni, który pasuje do stanowczości rozmówcy i zrelaksowanym i pewnym siebie zachowaniem. Pozdrów innych na panelu i podążaj za prowadzącym wywiadem, aby usiąść lub udać się gdzie indziej.

Niewerbalne sygnały komunikacyjne są częścią wrażenia, które robisz. Słaby uścisk ręki, na przykład, pokazuje brak autorytetu. Odwrócone spojrzenie sygnalizuje nieufność lub brak zainteresowania pracą. Pokaż asertywność, siadając prosto i pochylając się lekko do przodu w swoim fotelu. Utrzymuj kontakt wzrokowy z osobą przeprowadzającą wywiad, nie czyniąc rzeczy niezręcznymi. Powinieneś popatrzeć na każdego z ankieterów, jeśli jest to panel, ale adresuj swoją odpowiedź przede wszystkim do pytającego.

Tip # 7: Rób notatki

Przynieś notatnik i długopis, aby robić notatki podczas każdej rozmowy. Jest to skuteczny sposób pokazania zainteresowania pracą i dbałością o szczegóły. Daje to również możliwość spojrzenia w dół, gdy walczysz z kontaktem wzrokowym.

Tip # 8: Nie pytaj o pieniądze

Nigdy nie przynosisz pieniędzy na pierwszą rozmowę. Jeśli pytają, co robisz, bądź uczciwy i podaj swoją dokładną pensję lub zakres wynagrodzenia . Wskaż, że rozmowy z liczbami są wciąż przedwczesne i że jesteś zainteresowany oceną całej możliwości, a nie tylko wynagrodzeniem.

Nie pytaj o świadczenia, chyba że zleceniodawca poruszy ten temat i nigdy nie podejmie pracy w nadgodzinach, nawet po to, aby wykazać chęć do pracy w dodatkowych godzinach. Osoba przeprowadzająca wywiad prawie zawsze będzie pamiętać, że nadgodziny zostały omówione i mogą wątpić w twoją zdolność do wydajnej pracy w godzinach pracy.

Tip # 9: Bądź szczery

Nie kłam, jeśli zostałeś zwolniony lub poprzednia praca została rozwiązana. Prawda wyjdzie, a jeśli zdobędziesz pozycję, Twoja przyszłość w firmie będzie zagrożona. Odpowiedz na podstawie faktów. Bądź otwarty i pewny siebie, podając uzasadnione powody utraty poprzednich pozycji. Jeśli zostałeś zwolniony, wyjaśnij, że Twoje wyniki nie przyczyniły się do podjęcia decyzji. Jeśli to było wypowiedzenie, użyj bardziej miękkiego określenia, na przykład "puścić". Następnie przynieś swoje umiejętności i przydatność do oferty, którą oferuje ponownie. Jeśli to możliwe, kieruj zleceniodawcę do referencji, którzy mogą ręczyć za twoje umiejętności i wydajność.

Tip # 10: Zadawaj pytania

Rozmowa kwalifikacyjna to badanie Twoich doświadczeń, osiągnięć i kulturowego dopasowania. Ale to także okazja, aby dowiedzieć się, czy firma jest dla ciebie odpowiednia. Twoje umiejętności pod mikroskopem i możesz pokazać, jak dobrze komunikujesz się z dobrymi pytaniami. Przykłady stałych pytań, które należy zadać:

BONUS Tip: Follow Up

Zawsze wykonaj rozmowę kwalifikacyjną w ciągu 24 godzin. Wyślij e-maila do każdego z ankieterów lub, jeśli chcesz zrobić trwałe wrażenie, wyślij kartę z podziękowaniami .

Wewnątrz e-maila lub listu, dziękuj ankieterowi za poświęcony czas, powtórz swoje zainteresowanie tą szansą i wspomnij jeden temat z twoich notatek, który dotyczy obszaru, w którym znajduje się rozmowa.

Większość wywiadów wiąże się ze stresem i nerwami. Nie może to przeszkadzać w osiągnięciu celów zawodowych. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej prowadzi do wysokiej wydajności i zwiększa skuteczność rozmowy.