Co robią pracownicy pracujący w stosunkach pracy?

Stosunki pracy Pracownicy Opis stanowiska i oczekiwania

Jeśli masz spokojną, profesjonalną postawę, styl pracy zespołowej, szacunek dla różnych grup społecznych i wyjątkowe zdolności komunikacji interpersonalnej, stając się profesjonalistą w zakresie stosunków pracy (lub stosunków przemysłowych), może to być dla ciebie odpowiedni krok w karierze. To dlatego, że członkowie personelu pracowniczego zajmują się prawie wyłącznie z uzwiązkowionymi miejscami pracy.

Stosunki pracy i związki zawodowe

Jako wyspecjalizowana rola w dziedzinie zasobów ludzkich, pracownicy związani z zatrudnieniem są niezbędni do przygotowania informacji dla kierownictwa do wykorzystania w procesie negocjacji zbiorowych.

Korzystając z ich rozległej wiedzy na temat ekonomii, danych płacowych, prawa pracy i tendencji zbiorowych, specjaliści w zakresie stosunków pracy interpretują i zarządzają umowami pracowniczymi w odniesieniu do skarg, płac lub wynagrodzeń, dobrobytu pracowników, świadczeń zdrowotnych, emerytur, praktyk związkowych i innych postanowień. . Menedżerowie stosunków pracy często wdrażają przemysłowe programy stosunków pracy, aby nadzorować przestrzeganie wynegocjowanej umowy związku, a dyrektorzy podejmują dodatkowe zadania w zakresie stosunków pracy.

Ponieważ coraz więcej firm stara się unikać sporów sądowych lub strajków, specjaliści w tej dziedzinie zasobów ludzkich są niezbędni, aby służyć jako łącznik w rozwiązywaniu sporów między pracownikami a kierownictwem.

Obowiązki dyrektora ds. Stosunków pracy mogą obejmować:

Zrozumienie prawa i gospodarki jest kluczowe

Menedżerowie ds. Stosunków pracy i ich personel realizują przemysłowe programy stosunków pracy i nadzorują zgodność z wynegocjowaną umową związkową. Kiedy układ zbiorowy jest gotowy do negocjacji, personel ds. Stosunków pracy przygotowuje informacje i wydaje zalecenia dla kierownictwa do wykorzystania podczas negocjacji zjednoczeniowych.

Wymaga to, aby personel odpowiedzialny za stosunki pracy był w pełni gotowy, jeśli chodzi o informowanie o stanie gospodarki i wynagrodzeniu rynkowym. Personel musi być zaznajomiony z bieżącymi tendencjami w układach zbiorowych pracy oraz zasadami dotyczącymi korzyści konkurencyjnych i pracy. Muszą również posiadać rozległą wiedzę na temat praw pracowniczych i podejść do rozwiązania problemu.

Osoby pracujące w ramach stosunków pracy potrzebują szerokiego zestawu umiejętności i możliwości. Pracownicy służb pracowniczych mają również za zadanie badanie, opracowywanie, interpretowanie i administrowanie związkową umową dotyczącą płac, świadczeń, warunków pracy pracowników, opieki zdrowotnej , emerytur, związków i praktyk zarządzania, skarg i innych postanowień umownych.

Perspektywy kariery w stosunkach pracy

Członkostwo w Unii maleje w większości branż, a rządy państw idą za układami zbiorowymi pracy pracowników sektora publicznego, ze względu na koszty i wyjątkowość porozumień. Specjaliści ds. Stosunków pracy mogą w przyszłości dostrzegać więcej możliwości zatrudnienia w wyniku tych tendencji.

Jeśli zastanawiasz się nad pójściem w tę dziedzinę, zastanów się nad uzyskaniem szerszego wykształcenia (i doświadczenia) niż stosunków pracy. Weźmy na przykład specjalizację w zakresie zasobów ludzkich, która ma wiele opcji kariery. Kursy w biznesie, zarządzaniu i psychologii są również opłacalnymi opcjami. Przekonasz się, że będziesz miał dużo więcej możliwości kariery, jeśli nie zawężysz się do siebie.

Powiązane zasoby dotyczące stosunków pracy

Powiązane z rozwojem kariery