Dowiedz się, jak uzyskać agenta jako aktora, pisarza lub reżysera

Uzyskanie agenta może wydawać się niemożliwe, ale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Agenci są ważną częścią twojego potencjalnego sukcesu w sferze twórczej, ale to nie koniec. To powiedziawszy, jak masz zamiar go zdobyć?

W zależności od tego, czy jesteś aktorem, pisarzem czy reżyserem, proces zdobycia agenta jest nieco inny dla każdego zawodu. Ale bez względu na to, kim chcesz być, sztuczka polegająca na zdobyciu agenta jest taka, że zazwyczaj musisz włożyć większość wysiłku.

Jak zdobyć agenta talentów: aktorzy

W przypadku aktorów typ agenta, którego potrzebujesz, nazywa się agentem talentów. To może wydawać się oczywiste, ale istnieje wiele różnych rodzajów agentów talentów w zależności od rodzaju pracy, której szukasz.

Chcesz zacząć od znalezienia kogoś, kto specjalizuje się w obszarze, w którym chcesz się włamać. Agent talentowy, który specjalizuje się w filmie, bardzo różni się od tego, który specjalizuje się w reklamach. Zacznij więc od określenia, który kierunek najlepiej Ci odpowiada.

Agenci talentów zazwyczaj znajdują swoich klientów na jeden z trzech sposobów: 1) są poleceniami od innych osób; 2) są osobami, których poszukiwali (najczęściej uznanymi aktorami, którzy zostali "skradzeni" od innych agencji); lub 3) przez "odkrywanie" ich poprzez prezentację talentów, film studencki lub inną ukończoną pracę.

Czy to oznacza, że ​​nigdy nie zostaniesz odkryta, pracując jako kelnerka na spotkaniu w branży filmowej w Hollywood ?

Nie, ale twoje szanse są znacznie zmniejszone, jeśli jest to jedyny wysiłek, jaki podejmujesz.

Zbyt wielu aktorów myśli, że agent zdecyduje się je reprezentować, po prostu dlatego, że mają niesamowity strzał w głowę. To prawda, że dobry strzał w głowę może dać ci najmniejsze szanse na spotkanie, ale najczęściej kończy się okólnym plikiem (kosza).

Jedna krótka notatka na temat strzałów w głowę: chcesz mieć pewność, że bez względu na wszystko, wyglądasz jak najbliżej twoich głów. Jeśli osiągnąłeś lub schudłeś, zmieniłeś fryzurę lub po prostu starzałeś się o kilka lat, nic nie wyłączysz agenta odlewniczego szybciej niż niedokładne zdjęcie przedstawiające Ciebie. Płać dodatkowe pieniądze i aktualizuj je zgodnie z potrzebami.

Sztuczka w pozyskiwaniu dobrego agenta talentów polega na upewnieniu się, że znajdziesz się w miejscu, w którym możesz zostać odkrytym. Oznacza to, znaleźć pracę na własną rękę. Może to oznaczać wszystko, od prezentacji filmów o talentach do filmów studenckich po wszystko, co możesz znaleźć. Jeśli mieszkasz w Los Angeles lub w Nowym Jorku (a nawet, jeśli nie chcesz), powinieneś zasubskrybować Back Stage West (czasopismo lub stronę internetową), ponieważ jest to doskonałe źródło informacji dla początkujących aktorów, aby znaleźć ucznia i filmy budżetowe, które rzucają, i chętniej biorą pod uwagę "zielonych" aktorów.

Powinieneś również sprawdzić Craigslist.com. Zaskakujące jest to, jak wiele niskobudżetowych filmów reklamuje się tam szukając możliwości odlewania. Uważaj jednak, wybierając tę ​​trasę, ponieważ wiele postów o niskim statusie życia wydaje się uzasadnionymi reklamami, aby później odkryć, że ich jedynym celem jest zabranie ci ubrania.

Bądź świadomy każdego, kto chce obciążyć Cię pieniędzmi za usługi "reprezentacyjne". Przedstawiciele reprepują swoich klientów za darmo i otrzymują wynagrodzenie tylko wtedy, gdy pracują ich klienci. Trzymaj się jak najdalej od tych typów.

Jak zdobyć agenta literackiego: pisarze

Pisząc ponownie, bardzo ważne jest, abyś najpierw zdecydował, jaki rodzaj pisania chcesz zrobić. Czy planujesz zostać pisarzem pełnometrażowym (filmy) , pisarzem telewizyjnym czy powieściopisarzem? (Jeśli w rzeczywistości planujesz zostać powieściopisarzem, wiedz, że wiele z tego, co następuje, nie będzie miało dla ciebie zastosowania.) Ta sekcja będzie poświęcona pisarzom filmowym i telewizyjnym).

Gdy już zdecydujesz, w jakim typie pisania chcesz się specjalizować, teraz możesz rozpocząć proces zdobywania agenta.

Pierwszą rzeczą, którą musisz mieć, jest jakiś rodzaj pisemnego materiału. W końcu nie można tak naprawdę nazwać siebie pisarzem, jeśli nie masz pracy, która reprezentowałaby twoje możliwości.

Upewnij się więc, czy masz skrypt spec (lub dwa), jeśli chcesz być pisarzem telewizyjnym lub specyfikacją funkcji, jeśli chcesz pisać do filmu.

Kiedy już masz te materiały w ręku, nie możesz po prostu przesłać ich na ślepo do agencji, a potem mieć nadzieję, że przeczytają twój scenariusz. Właśnie wtedy twoje umiejętności sieciowe stają się kluczowe.

Będziesz chciał upewnić się, że wszyscy twoi przyjaciele i współpracownicy wiedzą, że masz nadzieję, że włamiesz się do Hollywood jako pisarz i że jesteś na rynku dla agenta. Szanse są takie, że ktoś będzie znał kogoś, kto zna kogoś, kto zna kogoś, kto może uzyskać twój materiał przed agentem.

Agenci literaccy są w większości dość inteligentnymi ludźmi, którzy zawsze szukają dobrego materiału napisanego przez dobrych pisarzy. W końcu wszyscy chcą wziąć kredyt za znalezienie Davida E. Kelly'ego lub Aarona Sorkina - a kto mówi, że to nie ty? Jeśli przeczytają twoje rzeczy i polubią je, są szanse, że cię odszukają. Najtrudniej jest zdobyć swój materiał przed tymi ludźmi. Oznacza to, że musisz jeszcze połączyć się z siecią, siecią, siecią i siecią.

Jedną z rzeczy, o których musisz pamiętać, jest to, że prawdopodobnie będziesz miał JEDNĄ szansę, aby zrobić wrażenie na agencie. Są to bardzo zapracowani ludzie, którzy prawdopodobnie nie dadzą pisarzom kilku szans na zrobienie na nich wrażenia. Dlatego przesyłaj materiał tylko wtedy, gdy jest w najlepszym stanie. Oznacza to, że wszystko, od upewnienia się, że dialog, struktura fabularna i znaki są na najwyższym poziomie, upewniając się, że posiadasz korektę swojego skryptu pod kątem literówek (ponieważ mogą one stać się dość denerwujące.) Zobacz co mam na myśli?)

Kolejna rzecz - nie spędzaj dużo czasu na swojej okładce. Twój materiał powinien wyglądać jak scenariusz. Zwykły, biały, trzyotworowy papier oprawiony w mosiężne marki. Nie wiąż go, nie umieszczaj na nim fantazyjnych okładek i nigdy nie umieszczaj na nim żadnych innych informacji poza tytułem, autorem (mam nadzieję, że ty) i twoimi danymi kontaktowymi. Cokolwiek innego i ludzie czytający to będą wiedzieć, że jesteś amatorem.

Jak zdobyć agenta: dyrektorzy

Dla potencjalnych dyrektorów uzyskanie agenta wcale nie jest takie trudne (jeśli jesteś utalentowany). Jeśli jesteś prawowitym reżyserem (co oznacza, że ​​faktycznie wyreżyserowałeś coś, co możesz wysłać jako materiał), wielu agentów będzie chętnych do dodania cię do swojej listy, aby sprawdzić, czy twoja praca jest inspirowana przez kierownictwo, z którym mają do czynienia. .

Agenci, którzy reprezentują dyrektorów, uczą się rodzaju gatunku i tonu, jaki ich obecni reżyserzy są w stanie reżyserować, i zazwyczaj poszukują projektów odpowiadających tym potrzebom. Tak więc lewą rzeczą jest stać się częścią tej listy.

Musisz rozpocząć ten proces od pierwszej kompilacji szpuli dyrektorów. Twoja rolka powinna zawierać fragmenty wszystkiego, co do tej pory skierowałeś, aby każdy oglądający go widział, że posiada następujące kwalifikacje:

Jedną z ważnych rzeczy, które należy zapamiętać, gdy wykonujesz zwijanie reżyserów, jest upewnienie się, że ich nie przeładujesz. Po prostu dodaj te fragmenty, które najlepiej prezentują twoje talenty reżysera - i zachowaj cały bęben w ciągu 5 minut, jeśli to możliwe. Jeśli chcesz dołączyć pełne odcinki lub filmy, pamiętaj, aby to zrobić PO początkowej pięciominutowej próbce. Coś dłuższego i szanse są dobre, będzie mało kierowników i producentów, którzy będą oglądać całą sprawę, a nie dostać się do części, które chcesz zobaczyć.

Należy pamiętać, że uzyskanie agenta nie jest niemożliwym zadaniem, które często może się wydawać. Podczas tego procesu musisz mieć ekstremalną cierpliwość, ale to nie znaczy, że siedzisz czekając, aż agent odkryje nagle twoje i twoje talenty. Wyjdź tam i pochwal się tym, co robisz, i pozwól agentom przyjść i znaleźć cię.