Znaczenie działających headshotów

Nie pozwól, by złe headshot zniszczyło twoje przesłuchanie

Jeśli byłeś aktorem w Nowym Jorku lub Hollywood przez więcej niż kilka dni, jesteś bardziej niż prawdopodobne, że potrzebujesz dobrego headshot. Wygląda tak, jak brzmi: zbliżenia twarzy. Castingi reżyserów , producenci , pisarze i reżyserzy używają strzał w głowę, aby rzucić okiem na aktorów, aby sprawdzić, czy mają odpowiednie fizyczne cechy dla danej roli.

Twój strzał w głowę zwykle będzie składał się z dwóch elementów: 8-krotnego zbliżenia twarzy i kopii CV, czasem nazywanej również listą kredytów.

Twoje zdjęcie może być kolorowe lub czarno-białe, ale kolorowe strzałki stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ koszt jest mniejszy niż w przeszłości.

Rozpoczęcie grania aktorskiego zaczyna się od wejścia do biura dyrektora castingu. Niezależnie od tego, jak świetne są twoje umiejętności aktorskie, jeśli nie masz headshotu do wykorzystania jako karta telefoniczna, nikt nie może wiedzieć, że istniejesz. Upewnij się więc, że Twoje spojrzenie na głowę zasługuje na uwagę.

Headshot

Twoje zdjęcie powinno być zrobione przez profesjonalnego fotografa . Chcesz, abyś znalazł się w najlepszym możliwym świetle - dosłownie. Oświetlenie jest kluczem do dobrego headshota, a amatorskie headshoty są dość oczywiste. Jest mnóstwo dobrze wykwalifikowanych fotografów headshot, którzy dadzą ci dobry headshot w przystępnej cenie - zwykle w zakresie od 100 $ do 200 $.

Ważne jest również znalezienie fotografa, który specjalizuje się w headshotach. Korzystaj z rekomendacji od znajomych, innych aktorów, reżyserów castingów itp.

zamiast po prostu znaleźć kogoś przez ślepe wyszukiwanie. Jest wielu pozbawionych skrupułów ludzi, którzy chcą skorzystać z niedoświadczonych aktorów, więc znajdź kogoś, kto ma dobrą reputację i kilka próbek do pokazania.

Pozycja w twoim sercu jest ważna, ponieważ chcesz, by emanowała Twoja osobowość.

Ci, którzy patrzą na twoją głowę, powinni umieć rozpoznać aktora / osobę, po prostu rzucając okiem na zdjęcie. Jeśli jesteś aktorem komediowym, upewnij się, że twoja pozy nie jest ponura, smutna lub zła.

Masz kilka różnych wersji swojego headshotu, na przykład jeden z uśmiechem i poważniejszy. W ten sposób możesz wysyłać różne wersje swojego headshota w zależności od rodzaju projektu.

Nałóż jednolity kolor w głowę i upewnij się, że tło jest proste i nie rozprasza. Chcesz, aby ludzie skupili się na twojej twarzy i tym, jak wyglądasz, a nie na tym, co masz na sobie, lub co może się dziać za tobą. Dlatego fotografowie zazwyczaj wybierają strzelanie w głowę na tle ściany lub innego stałego tła.

Pomaga mieć swoje imię gdzieś na zdjęciu, zwykle wydrukowane na dole z informacjami agencji. Nie jest to obowiązkowe, ale często pomaga w przypadku utraty CV.

Nie ma znaczenia, czy headshot jest błyszczący czy matowy. Ważne jest, abyś wyglądał jak osoba na zdjęciu . Dyrektor castingu dowie się, jak wyglądasz, gdy cię spotykają, więc nie rozczaruj ich, dostarczając im czegoś, co stawia niewłaściwe oczekiwania.

CV

Tylko kredyty telewizyjne, sceniczne lub filmowe oznaczają cokolwiek. To, że byłeś liderem w swojej szkolnej grze, nie oznacza, że ​​należy do twojego profesjonalnego życiorysu - chyba że, oczywiście, nadal jesteś w wieku licealnym i nie masz nic do dodania.

Twoja lista specjalnych umiejętności również musi być dokładna. Jeśli powiesz, że możesz pływać i jesteś zatrudniony, ponieważ uważają, że będziesz świetny jako ratownik, lepiej będzie w stanie pływać. Podobnie jak twoje headshot, twoje CV musi uczciwie reprezentować to, co zrobiłeś i co możesz zrobić.

Format

Wydrukuj swoje CV na odwrocie zdjęcia lub zszywki na odwrocie zdjęcia z napisami skierowanymi na zewnątrz, więc wszystko, co musisz zrobić, to odwrócić zdjęcie, aby zobaczyć swoje kredyty. Każdego tygodnia dyrektorzy castingu oglądają ich tysiące, więc upewnij się, że podążasz za formatem, który daje ci szansę na zauważenie.