Jak zdobyć agenta aktorskiego

Każdy, kto ma hollywoodzkie marzenie, potrzebuje najpierw świetnego agenta talentów.

Jeśli marzysz o tym, by zostać jednym z najbardziej znanych na całym świecie aktorów, być może będziesz potrzebować usług hollywoodzkiego agenta aktorskiego. Jeśli widziałeś odcinek lub dwa, to masz już całkiem niezły pomysł na świat dramatycznych agencji.

Co robi aktor pełniący obowiązki?

Wiele osób wie, że potrzebuje agenta, ale niewielu wie dokładnie, co agent zrobi dla nich. Zadaniem agenta jest wykorzystanie jego / jej kontaktów i informacji poufnych w taki sposób, aby uzyskać występy aktorskie.

Typowy proces dla nowych klientów polega na tym, że agent organizuje ogólne spotkania z dyrektorami, producentami i dyrektorami castingów w mieście, aby "wprowadzić" cię do wielkich decydentów. Celem tych spotkań jest umieszczenie błędu w uchu, więc gdy pojawi się szansa na działanie, która pasuje do twojej płci, wieku, wyglądu i poziomu umiejętności; będziesz pierwszy w kolejce.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których powinieneś zdobyć agenta - wykorzystać sieć kontaktów, którą agent działający przez lata w firmie przyniósł na twoją korzyść.

Poza początkowymi spotkaniami agent jest twoim przedstawicielem. Zasadniczo mówią w twoim imieniu o poszczególnych rolach i nadchodzących projektach. O ile nie przyprowadzisz osobnego prawnika do stołu, są oni także twoim przedstawicielem w kwestiach prawnych związanych z Twoją pracą. Twój agent będzie negocjował warunki umowy dla ciebie i często będzie współpracował z innymi w jego / jej agencji, aby upewnić się, że myślisz najlepiej o możliwościach w innych działach (np. Filmy, telewizja, reklamy itp.)

Jaka jest różnica między agentem a menedżerem?

Główną różnicą między agentem a menedżerem jest to, jak dużo osobistego skupienia otrzymujesz. Agent jest zainteresowany jedną rzeczą - dostaniesz swój następny (lub pierwszy) koncert. Menedżer jest jednak bardziej osobisty. Wykonują dużo tej samej pracy, którą wykonuje agent, ale będą również traktować cię znacznie bardziej niż typowego agenta, ponieważ zajmują się bardziej osobistymi sprawami w twoim życiu.

Wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że jeśli wystawisz się tam i w pełni zaangażujesz się w karierę aktorską zarówno w swoich występach, jak iw podejmowaniu decyzji o spełnieniu swoich marzeń, wtedy najprawdopodobniej będziesz miał wybór agentów puka do twoich drzwi.

Czy powinieneś poczekać, aż agent rozpocznie karierę?

Nie pozwól, aby agent nie przeszkadzał ci w rozpoczęciu kariery. Poszukiwanie agenta jest drugorzędne w stosunku do tego, jak się tam dostałeś i najpierw wymyślasz imię. Poza tym, agent będzie o wiele bardziej skłonny do reprezentowania kogoś, kogo, według niego, znajdzie szansę.

Dużym błędem jest to, że gdy już dostaniesz agenta, musisz po prostu usiąść przy telefonie i czekać, aż zadzwoni. Smutną prawdą jest to, że podczas gdy agenci pracują w twoim imieniu, będą chcieli, aby ci klienci, którzy już pracowali, zaczęli działać, ponieważ wiedzą, że to jest ich bilet na posiłek. Siedzenie w oczekiwaniu, aż zrobią z ciebie sławę, jest tak absurdalne, jak się wydaje.

Jak sprawić, by agent Cię zauważył?

Nadchodzący aktorzy często skarżą się, że nie mogą dostać agenta, a jednak, kiedy przestudiujecie to, co zrobili przez ostatni rok lub dwa, nie mogą wskazać żadnego wydarzenia, w którym agent mógłby się pojawić!

Nie możesz dostać agenta, siedząc na kanapie. Musisz przejąć inicjatywę i zacząć działać, gdzie tylko możesz, aby nie musieć szukać agenta - przyjdą i cię zobaczą.

Znajdź sztuki, krótkie filmy, filmy studenckie - cokolwiek i kiedy tylko możesz. Weź lekcje, jeśli tylko zwiększysz prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś, kto ma połączenie (lub nawet ma agenta), który pomoże Ci uzyskać to, czego potrzebujesz.

Możesz nawet pomyśleć o zostaniu swoim producentem . Żyjemy w czasach, gdy masz globalną publiczność na wyciągnięcie ręki. Wszystko, co musisz zrobić, to dać im coś do oglądania. Zastanów się nad tworzeniem treści, które pomogą Cię zauważyć. Każdego dnia pojawiają się historie sukcesu nieznanego, który opublikował coś spektakularnego na YouTube lub aktora, którego nikt nie znał, dopóki nie napisał swojej roli, by zagrać i zdołał zdobyć fundusze.

Musisz po prostu znaleźć swoją ścieżkę i nie czekać, aby usłyszeć, co to jest.

Więc ... Jak zdobyć agenta ?

Proces różni się w zależności od osoby. Ale jednym kluczowym czynnikiem, który wszyscy mają wspólną cechą jest to, że komunikują swoje pragnienia. W razie potrzeby musisz zwrócić uwagę na fakt, że szukasz agenta. Możesz być na castingu, gdy pytasz o swojego agenta - nie kłam - powiedz im, że jesteś w trakcie szukania i zapytaj kogo polecają. Musisz mieć pewność, że komunikujesz się z osobami w pobliżu, ponieważ nigdy nie wiesz, kto będzie w stanie Ci pomóc.