Jak pracować dla TaskRabbit

LWA / Dann Tardif / Getty

Przemysł:

Krótkie zadania, crowdsourcing , mikroprzedsiębiorstwa

Opis Firmy:

TaskRabbit to internetowy rynek usług mobilnych. Platforma umożliwia kupującym i sprzedającym usługi, które w większości są prawdziwymi zadaniami, łączenie i negocjowanie parametrów pracy, ceny i ram czasowych. TaskRabbit pobiera następnie procent naliczonej stawki godzinowej. Użytkownicy usługi i ci, którzy wykonują pracę (inaczej "Taskers"), dokonują wzajemnej weryfikacji.

Rodzaje możliwości Work-at-Home w TaskRabbit:

Podczas gdy TaskRabbit jest okazją do założenia firmy domowej, większość prac nie będzie wykonywana w domu. Dostępne są zadania "tylko wirtualne" (do zatwierdzonych Taskerów, którzy mieszkają w jednym z jego obszarów usług), ale podstawowym założeniem organizacji jest pomaganie jej klientom w rzeczywistych zadaniach.

Rodzaje pracy wykonywanej przez TaskRabbit to: czyszczenie, pranie, dostawy, załatwianie spraw, zakupy, pakowanie i wysyłka, oczekiwanie w kolejce, planowanie i obsadzanie stanowisk, praca administracyjna w biurze, pomoc osobista, karmienie zwierząt domowych, gotowanie, organizacja, rozrywka, sztuka i rzemiosło, szycie, dekorowanie, montaż mebli, drobne naprawy w domu, prace na podwórzu, mycie okien, pomoc w poruszaniu się (w tym podnoszenie ciężarów), motoryzacja, stolarstwo, budownictwo, malowanie, hydraulika, prace elektryczne, księgowość, wprowadzanie danych, projektowanie stron internetowych, komputer pomoc, testowanie użyteczności, marketing, sprzedaż online, projektowanie graficzne, pisanie, edycja, badania, fotografia, wideografia.

Wymagania dla Taskerów:

Usługa TaskRabbit jest dostępna tylko w około 50 miastach USA. Zadania muszą mieć ukończone 21 lat, mieć numer ubezpieczenia społecznego, przejść sprawdzenie przeszłości, mieć stronę Facebooka lub LinkedIn i mieć rachunek bankowy. Muszą również posiadać umiejętności w zakresie rodzaju zadań, które są wymagane.

Posiadanie lub posiadanie dostępu do samochodu nie jest faktycznym wymogiem pracy, ale w wielu miastach może być konieczne, aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy zadań, chyba że mieszkasz w gęsto zaludnionym obszarze metra, takim jak Nowy Jork, gdzie doskonałe publiczne tranzyt jest dostępny.

Jak działa TaskRabbit:

Po zatwierdzeniu jako Taskers, użyjesz mapy, aby zidentyfikować obszar roboczy, a następnie ustawić stawki godzinowe. Stawki te mogą być różne dla różnych typów zadań. Taskerzy ustalają również godziny i dostępność. Ponieważ nabywcy usług (klienci) określają swoje potrzebne zadania, zadania te stają się dostępne dla Taskerów do zaakceptowania. Klienci mogą również bezpośrednio przypisać Ci zadanie na podstawie Twojego profilu. Recenzje klientów oraz akceptacja i wykonanie zadań tworzą profil, który widzą klienci.

Kompensacja w TaskRabbit:

To, ile możesz zrobić w TaskRabbit, zależy od wielu zmiennych - umiejętności, dostępności i czasu pracy. Taskerzy ustalają własną stawkę godzinową, ale oczywiście muszą być konkurencyjni. Firma reklamuje swoich "Elitarnych Kierowników", którzy zarabiają tysiące dolarów miesięcznie. Są to ludzie, którzy mają doskonałe recenzje i akceptują i wykonują większość zadań.

TaskRabbit pobiera 30-procentową obniżkę pobieranych godzinnych opłat.

Osoby zatrudniające Taskerów są dodatkowo obciążone dodatkowymi 5 procentami "opłaty za zaufanie i bezpieczeństwo", ale to nie wychodzi z kieszeni Taskerów. Gdy klienci specjalnie wynajmują powtórkę, opłata TaskRabbit wynosi 15 procent.

Zastosowanie do TaskRabbit:

Taskerzy aplikują online na stronie TaskRabbit, gdzie wprowadzają informacje o swoich umiejętnościach i informacjach potrzebnych do potwierdzenia swojej tożsamości i poddania się kryminalnemu sprawdzeniu. Po zatwierdzeniu jako Tasker, przed podjęciem zadań wymagana jest dwugodzinna sesja orientacyjna.