Jak zacząć jako Host Airbnb

 • 01 Jak zarabiać jako host Airbnb

  Współczesna gospodarka dzielenia się oferuje ludziom więcej możliwości niż zarabianie pieniędzy w domu. Poza tym, teraz możesz zarabiać pieniądze w domu. Airbnb (i inne aplikacje do udostępniania w domu oraz podobne strony) otworzyły drzwi do tej domowej możliwości zarabiania pieniędzy.

  Weźmy na przykład historię nauczyciela angielskiego z Baltimore, Jay'a Trucker'a. Nie miał dostępu do domu za pośrednictwem Airbnb, gdy kupił swój miejski domek przy szpitalu Johns Hopkins. "Wyszło to organicznie. To nie było coś, co naprawdę planowałem. Mój współlokator opuścił dość szybko i pomyślałem o tym jako o tymczasowym rozwiązaniu "- wyjaśnia.

  W obliczu spłaty kredytu hipotecznego i usług komunalnych bez udziału współlokatora, Trucker zdecydował się wypróbować Airbnb, oferując prywatny pokój i kąpiel w swoim domu, aby płacić gościom. Jak się okazało, dochód i elastyczność tego rozwiązania okazały się lepsze niż posiadanie współlokatora w pełnym wymiarze godzin. Teraz, rok później, dzielenie domu jest bardzo ważne, ponieważ kupuje nowy dom - taki, który ma jeszcze większy potencjał na rynku Airbnb.

  Doświadczenie Truckera w dzieleniu jego kamienicy miejskiej to tylko jedna z wielu. Airbnb to opcja dla osób posiadających mieszkanie garażowe, dwupoziomowe, wakacyjne, wykończone w piwnicy w ich głównym miejscu zamieszkania lub dom, który nie jest już ich głównym miejscem zamieszkania. Niektóre z tych ustaleń mogą oferować taką prywatność, jakiej potrzebuje rodzina z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi.

  Jeśli zastanawiasz się, jak może ci pomóc praca w domu, najważniejsze pytanie brzmi, czy możesz zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zrekompensować koszty, ryzyko, niedogodności i czas. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko swój styl życia i pragnienia, ale także zbywalność domu i jego lokalizację dla potencjalnych gości.

  Zapoznaj się z resztą slajdów, aby dowiedzieć się więcej na temat:

  • Jak działa współdzielenie domu
  • Co należy wziąć pod uwagę przed przyjęciem
  • Pierwsze kroki: Wskazówki i strategie

  Nie dla Ciebie? 17 sposobów na zarabianie pieniędzy z domu

 • 02 Jak działa Airbnb (dla hostów)

  Podstawy są proste:

  Ty, gospodarz, możesz wynająć miejsce w swoim domu (pokój dzielony lub prywatny lub całe miejsce) i wymienić go na Airbnb. Goście następnie korzystają z witryny Airbnb, aby skontaktować się z Tobą, aby zarezerwować miejsce, dokonując płatności za pośrednictwem witryny i pobierając prowizję w wysokości od 6 do 12 procent. Goście przyjeżdżają i pozostają w domu, a otrzymasz ich elektroniczną płatność minus 3 procent prowizji za rezerwację. Po zakończeniu pobytu zarówno gospodarz, jak i gość mają możliwość wzajemnej oceny.

  I choć podstawy mogą być proste, staje się bardziej skomplikowane. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym elementom.

  Rodzaje przestrzeni

  Wspólny pokój oznacza, że ​​gość dzieli "sypialnię i całą przestrzeń z innymi ludźmi". Może to być rozkładana sofa w salonie. Prywatny pokój oznacza, że ​​gość nie udostępnia nikomu sypialni. Jednak inne pomieszczenia, takie jak łazienka, mogą zostać udostępnione wyłącznie gościom lub nie. Prywatny pokój może, ale nie musi mieć własnego wejścia. Cały dom oznacza, że ​​gospodarz i gość nigdy nie dzielą się żadnymi przestrzeniami (i być może nigdy się nie spotykają). Może to być mieszkanie w piwnicy lub garażu lub cały dom.

  Ceny i płatności

  Podczas gdy lokalizacja i wyposażenie domu są ważne, rodzaj oferowanej powierzchni jest jednym z najważniejszych czynników określających cenę. Oczywiście, ludzie nie są gotowi płacić tak dużo za wspólną przestrzeń jako prywatną. A poziomy dodatkowej przestrzeni prywatnej, tj. Prywatna wanna, wejście, salon itp., Zwiększą wartość Twojej przestrzeni.

  Strona rejestracji hosta Airbnb ma narzędzie do szacowania dochodu na podstawie lokalizacji i rodzaju wynajmu, ale może się to różnić w zależności od tego, co faktycznie masz do zaoferowania.

  Opinie

  Recenzje są integralną częścią udostępniania w domu. Zaufanie między hostem a gościem zaczyna się od opinii, które każdy widzi o drugim. Gospodarze wykorzystują recenzje, aby zdecydować, kto może pozostać w ich domu, a oni z kolei potrzebują dobrych recenzji, aby zwiększyć popyt na swoją przestrzeń.

  Znajdź więcej sposobów zarabiania z domu: 39 pomysłów na biznes

 • 03 Co należy wziąć pod uwagę, zanim zostanie gospodarzem Airbnb

  Bezpieczeństwo

  Jest to prawdopodobnie pierwsza myśl dla każdego, kto rozważa wejście do domu. Z Airbnb, zarówno gospodarze, jak i goście, dzięki procesowi weryfikacji. Tożsamości gości są potwierdzane przy użyciu identyfikatora rządu i aktualnego zdjęcia. Host może również wymagać wyświetlenia identyfikatora. Hosty muszą przejść sprawdzenie przeszłości. Ponadto, opinie obu stron dają więcej informacji i stanowią zachętę dla wszystkich, aby się spodziewali.

  Twój czas

  Jeśli nie planujesz zlecać zadań, takich jak sprzątanie i zarządzanie harmonogramem i rezerwacjami (coś, co Airbnb może ci ułatwić), hosting zajmie trochę czasu. Od gospodarzy oczekuje się odpowiedzi na prośby o rezerwację w ciągu 24 godzin. Czy będziesz w stanie to zrobić w swojej codziennej pracy? Spotykanie gości i sprzątanie między gośćmi może być również czasochłonne i wymagać elastyczności w harmonogramie.

  Twoja osobowość i styl życia

  Jeśli planujesz zaoferować pokój w swoim domu (dzielonym lub prywatnym), zechcesz zastanowić się, co to oznacza dla ciebie osobiście. Czy pragniesz być przyjazny i pomocny dla swoich gości? Czy możesz utrzymywać wspólne pomieszczenia w czystości i porządku, gdy masz gości? Jeśli masz zwierzęta lub dzieci, możesz rozważyć wynajęcie całego domu lub pokoju z osobnym wejściem, zamiast dzielić przestrzeń z gośćmi.

  Koszty

  Niektóre bieżące koszty prowadzenia domu, takie jak narzędzia, mogą wzrosnąć do pewnego stopnia. Lub może chcesz uaktualnić usługi takie jak Internet i telewizja kablowa, aby zadowolić swoich gości. Jednorazowe koszty mogą obejmować nowe zamki, meble, naprawy lub malowanie. A potem pojawią się sporadyczne koszty, takie jak nowa pościel i środki czystości.

  Lokalne przepisy i podatki

  Jeśli jesteś w domu, to prowadzisz firmę i będziesz musiał złożyć odpowiednie podatki dochodowe i samozatrudnienia. Być może będziesz musiał zapłacić lokalną sprzedaż lub podatek za użytkowanie. Konsultacje z doradcą podatkowym mogą pomóc nie tylko w wypełnieniu tych podatków, ale także w ustaleniu, jakie koszty można odliczyć, a także w dokumentacji, której potrzebujesz.

  Należy również pamiętać, że wiele gmin ma przepisy i / lub wymagania rejestracyjne w odniesieniu do tego rodzaju krótkoterminowych czynszów. Twoim obowiązkiem jest wiedzieć, czym są i jak je stosować. Znajdź informacje o zasadach hostingu w miejscu Twojego zamieszkania.

  Pozwolenie

  Jeśli wynajmujesz swój dom, nadal możesz go wypożyczyć za pośrednictwem Airbnb, ale będziesz musiał uzyskać pozwolenie właściciela. Także, jeśli twoja nieruchomość ma związek właściciela domu, powinieneś sprawdzić jej zasady dotyczące podnajem, wypożyczeń i dzielenia się domem.

  Ubezpieczenie

  Airbnb oferuje swoim gospodarzom zarówno ubezpieczenie majątkowe, jak i OC w ramach 3-procentowej opłaty. Jest to jednak wtórne do ubezpieczenia właściciela domu, więc sprawdź swoje zasady przed rozpoczęciem.

 • 04 Pierwsze kroki: wskazówki i strategie

  Zbadaj rynek dla swojego domu

  Zacznij od zadawania pytań na temat domu. Nie każdy dom jest odpowiedni do dzielenia się domem: Czy ludzie chcą pozostać w twoim domu? Czy stan i układ Twojego domu będą atrakcyjne dla podróżnych? Jaka jest konkurencja ze strony innych osób, które dzielą się domem w Twojej okolicy? Czy twój dom znajduje się w obszarze, do którego ludzie podróżują?

  Szczególnie przydatne miejsce na jeziorze lub w górach lub w pobliżu popularnej miejscowości turystycznej, uczelni, instytucji medycznej lub ośrodka miejskiego jest pomocne. W przypadku Baltimore, gospodarza Truckera, jego lokalizacja znajduje się w obszarze, w którym pacjenci i ich rodziny, studenci i profesjonaliści przyjeżdżają odwiedzić Johns Hopkins na krótki pobyt, a to jest blisko turystycznego portu wewnętrznego w Baltimore. Wszystko to utrzymuje stały strumień gości rezerwujących swoje miejsce.

  Porównaj swój dom z podobnymi na Airbnb. Jakie są opłaty za noc i jakie warunki określają w odniesieniu do liczby nocy?

  Przygotuj swój dom

  Dobre recenzje są kluczowe w budowaniu biznesu. Nie pozwól swoim pierwszym gościom storpedować twoich szans, udzielając złych recenzji z powodu warunków, których jeszcze nie poprawiłeś. Nie zaczynaj przyjmować rezerwacji, dopóki nie będziesz gotowy.

  Rozpocznij od przeprowadzenia poważnych lub kosmetycznych napraw w domu, zanim zaczniesz. Upewnij się, że łóżko, które oferujesz, jest wygodne i że wszystkie oferowane przez ciebie udogodnienia są w rzeczywistości dostępne i działają. Dodaj wszelkie dodatkowe udogodnienia, które uważasz za warte, takie jak telewizor do pokoju, kabel lub dostęp do Internetu. Uszlifuj przestrzeń, zwracając uwagę na projekt, który jest uporządkowany i funkcjonalny, ale stylowy. Upewnij się, że wszystko jest nieskazitelnie czyste. Nawet jeśli zamierzasz sprzątać między gośćmi, wynajęcie firmy sprzątającej w celu głębokiego oczyszczenia przed rozpoczęciem może być opłacalną inwestycją.

  Ulepsz swoje bezpieczeństwo. Możesz mieć schowek na cenne przedmioty lub dodać zamki do drzwi sypialni. Trucker zaleca reprogramowalny zamek szyfrowy do drzwi zewnętrznych.

  Wymień swój dom

  Wystawienie domu na stronie Airbnb jest dość proste. A w wielu przypadkach Airbnb wyśle ​​fotografa, aby zrobił zdjęcia do domu. Najtrudniejsze jest ustalenie parametrów twojego spisu najmu.

  Określ, co oferujesz. To zawiera rodzaj przestrzeni i poziomów prywatności, dostęp do wspólnej przestrzeni i udogodnień.

  Wybierz minimalny pobyt. Trucker zaleca na początek jedną noc, ponieważ brak recenzji sprawi, że będziesz mniej atrakcyjny dla potencjalnych gości. Wykonywanie jednotygodniowych wypożyczeń, choć niewygodnych, będzie budować recenzje. Trucker ostatecznie podniósł minimalną długość pobytu na pięć nocy, ponieważ ma wielu podróżujących służbowo, którzy szukają dłuższych pobytów. Jednak to, czy jest to możliwe, zależy od rynku w twojej okolicy.

  Zdecyduj się na zasady twojego domu. Mogą to być:

  • Liczba gości

  • Zwierzęta domowe

  • Palenie

  • Dzieci

  • Czas zameldowania i wymeldowania

  • Wydarzenia / goście mogą

  Ustaw swoją cenę . Ponownie, brak recenzji na początku jest utrudnieniem. Niska cena początkowa w stosunku do konkurencji może pomóc w zbudowaniu klienteli. Airbnb ma inteligentne narzędzie ustalania cen, które automatycznie ustala stawki dla Ciebie w zależności od popytu w Twojej okolicy. Jednak Trucker stwierdził, że ostatecznie cena, którą wyznaczyła, była zbyt niska, by była dla niego opłacalna.

  Określ wszelkie opłaty lub rabaty. Wielu gospodarzy oferuje zniżki na pobyty tygodniowe lub miesięczne. Opłaty mogą obejmować sprzątanie, zwierzęta domowe, dodatkowe osoby.

  Nie dla Ciebie? Znajdź pracę w domu w jednej z tych ponad 200 firm, które zatrudniają telepracowników.