Wyszukiwarka wyszukiwarek internetowych

Osoby przeprowadzające wyszukiwanie w internecie w miejscu pracy wymagają lokalnej wiedzy

Getty

Ocena w wyszukiwarkach jest lukratywnym sposobem na zarabianie pieniędzy w domu, ale nie jest łatwo zdobyć przyczółek w tym biznesie. Projekty zazwyczaj obejmują analizę i analizę treści reklamowych, obrazów i tekstu, a następnie raportowanie na piśmie na temat konkretnych aspektów reklam.

Co musisz wiedzieć o wyszukiwaniach w sieci Web

Wyszukiwarki są uruchamiane przez skomplikowane algorytmy, ale wyszukiwarki są używane przez ludzi.

Firmy wyszukiwarek okresowo potrzebują ludzi, by sprawdzać wyniki wyszukiwania. Ewaluacja wyszukiwania jest zwykle pozycją "praca w domu", którą może przejść wiele osób oceniających wyniki wyszukiwania, oceniający internet, rater jakości reklam lub sędzia internetowy.

Google dzwoni do "ogłoszeń o jakości reklam". Jest to jedna z niewielu domowych możliwości pracy w Google. Inne firmy również zatrudniają na stanowiska związane z wyszukiwaniem, a wiele z nich pracuje również dla Google.

Eksperci ds. Wyszukiwarek udzielają opinii, aby zapewnić, że wyniki wyszukiwania internetowego są wyczerpujące, dokładne i aktualne oraz że są wolne od spamu i mają związek z intencją użytkownika. W gruncie rzeczy są to ludzkie testy skomplikowanych algorytmów uruchamianych przez wyszukiwarki.

Aby to zrobić, ewaluator wyszukiwarki musi znać język i kulturę lokalnego użytkownika wyszukiwarki. Pozycje te są formą lokalizacji , więc zazwyczaj są to pozycje dwujęzyczne , ale istnieją pewne otwarcia dla osób oceniających wyłącznie w języku angielskim.

Stopień ukończenia studiów jest często wymagany lub przynajmniej pożądany. Zazwyczaj miejsca pracy są zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin, które mogą być wykonywane przez niezależnego kontrahenta lub pracownika tymczasowego.

Gdzie znaleźć szukanie pracy w sieci wyszukiwania

Appen

Niezależni eksperci w Appen muszą być native speakerami języka, w którym pracują, mają wiedzę na temat Internetu i znają szeroką gamę internetowych źródeł wiadomości.

Niezależni wykonawcy na tych stanowiskach pracują cztery do pięciu godzin w tygodniu. Wiele wolnych stanowisk wymaga płynności w jednym z ponad 120 języków i dialektów Appen oferuje swoim klientom. Wnioskodawcy sprawdzają materiały kwalifikacyjne i zdają serię egzaminów w okresie od jednego do trzech tygodni.

Google

Google dzwoni do ewaluatorów wyszukiwarek "oceniających jakość reklam". Jest to jedna z niewielu miejsc pracy w domu, które oferuje internetowy gigant, i nie zatrudniają go bezpośrednio - zatrudnianie odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych agencji pośrednictwa pracy. Stanowisko wymaga rozległej znajomości lokalnej kultury i biegłości w języku lokalnym. Wnioskodawcy potrzebują doskonałych umiejętności komunikacyjnych, zdolności analitycznych w sieci i stopnia ukończenia studiów wyższych lub równoważnego doświadczenia.

Leapforce

Leapforce specjalizuje się w zatrudnianiu oceniających wyszukiwarki pracy w domu, sędziów jakości wyszukiwania i analityków jakości map, z których wielu wykonuje pracę dla Google. Firma zatrudnia zarówno pracowników angielskich, jak i dwujęzycznych. Ewaluatorzy wyszukiwarek firmy prowadzą badania, oceniają wyniki i przekazują informacje zwrotne firmie. Kandydaci muszą posiadać doskonałe umiejętności w zakresie badań internetowych i umiejętności analityczne, wyższe wykształcenie lub podobne doświadczenie oraz szeroki zakres zainteresowań z określonymi dziedzinami wiedzy i umiejętności.

Kandydaci muszą uczyć się dostarczonych materiałów do nauki i zdać trzyczęściowy egzamin kwalifikacyjny.

Lionbridge

Lionbridge jest globalną firmą lokalizacyjną, która ma to, co określa pracę w charakterze asesora internetowego, a także kilka innych podobnych zadań w dziale crowdsourcingu. Firma wykorzystuje tysiące niezależnych wykonawców pracujących w domu do wykonania określonej pracy. Te pozycje obejmują:

Otwory są wymienione na stronie internetowej firmy, a wnioskodawcy dokonują oceny online, aby wykazać zdolność do wykonywania wymaganych usług.

ZeroChaos

ZeroCha rekrutuje osoby, które mieszkają w kraju i biegle posługują się językiem, ale nie zatrudnia zagranicznych native speakerów do oceny wyników wyszukiwania w Internecie.

Osoby oceniające muszą posiadać biegłość w języku angielskim, aby móc korzystać z oprogramowania w języku angielskim. Zatrudnia tylko ludzi w Stanach Zjednoczonych. Raporty o jakości reklamy zgłaszają i śledzą jakość wizualną oraz dokładność treści reklam Google. Przekazują opinie i analizy Google. Wymagana jest biegłość w języku angielskim na poziomie szkoły wyższej. Firma zatrudnia pełnomocników jakości pracy z domu jako pracowników tymczasowych.