5 kroków do pomyślnego rozpoczęcia sprzedaży bezpośredniej

 • 01 5 kroków do pomyślnego rozpoczęcia sprzedaży bezpośredniej

  Sprzedaż bezpośrednia, klasyczna praca typu praca w domu dla rodziców, zapewnia sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi między życiem rodzinnym a elastycznym harmonogramem. Ma wiele zalet: można go skalować do dostępnego czasu. Nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Może to być przedsięwzięcie zabawne i społeczne, zwłaszcza gdy strona domowa jest punktem sprzedaży. Twoi przyjaciele i rodzina stają się nie tylko Twoimi klientami, ale także Twoimi kolegami, gdy rekrutujesz nowych konsultantów do swojego zespołu.

  Jeśli uważasz, że ta firma może być dla Ciebie źródłem zarobku, przeczytaj, co należy rozważyć przed uzyskaniem bezpośredniej sprzedaży, jak określić swoje cele i produkt, a ostatecznie, jak stworzyć udany plan sprzedaży dla swojej firmy.

  Nadchodzące:

  • Zrozumienie działania sprzedaży bezpośredniej

  • Decydowanie, czego chcesz od swojej firmy

  • Wybór produktu

  • Uczenie się o kosztach i rekompensacie

  • Tworzenie biznesplanu
 • 02 Jak działa sprzedaż bezpośrednia

  Getty / Steve Debenport

  W sprzedaży bezpośredniej, zwanej również marketingiem wielopoziomowym lub marketingiem sieciowym, konsultanci (lub dystrybutorzy) sprzedają produkty i usługi bezpośrednio klientom bez korzystania z fizycznego punktu sprzedaży detalicznej. Zazwyczaj sprzedaż odbywa się za pośrednictwem kontaktów jeden-na-jeden - takich jak strony w domu - ale sprzedaż może również odbywać się przez telefon, w domu lub biurze klienta, za pośrednictwem mediów społecznościowych lub w Internecie.

  Firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią są zwykle zorganizowane jako organizacje marketingu wielopoziomowego (MLM). Oznacza to, że wynagrodzenie dla przedstawicieli handlowych opiera się zarówno na sprzedaży produktów, jak i na rekrutacji innych przedstawicieli handlowych. Konsultanci, którzy wprowadzają nowych współpracowników do zakładki, otrzymują prowizje w oparciu o przyszłe obroty nowych przedstawicieli oraz sprzedaż ich rekrutów. Schemat piramidy działa tak samo, z tym wyjątkiem, że różnica między schematem piramidy a MLM polega na tym, że schemat piramidy opiera się wyłącznie na rekrutacji, a nie na sprzedaży produktów w celu uzyskania przychodu. Z tego powodu unikaj operacji sprzedaży bezpośredniej, które kładą nacisk na rekrutację w stosunku do sprzedaży.

  W MLM, twoi rekruci i ich rekruci są twoimi "downline", a osoba, która cię przywiodła (i ci przed nią) są "upline". Zazwyczaj istnieją ograniczenia co do tego, jak obszerny może być upline i downline. Dowiedz się więcej o warunkach sprzedaży bezpośredniej .

  Większość doradców ds. Sprzedaży bezpośredniej pracuje w niepełnym wymiarze godzin, uzupełniając jedynie dochody rodziny. Według Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej konsultanci sprzedaży bezpośredniej zarobili średnio 2 400 USD rocznie w 2011 r. (W zeszłym roku DSA ujawnił te informacje). W 2014 r. W DSA 94 procent konsultantów ds. Sprzedaży bezpośredniej pracowało 29 godzin lub mniej w tygodniu.

  Zazwyczaj nowi bezpośredni sprzedawcy kupują zestaw startowy, najprawdopodobniej od osoby, która wprowadziła je do produktu. Koszty zestawów różnią się znacznie w zależności od ceny sprzedawanych produktów. Zazwyczaj zestawy zaczynają się od około 100 $ i idą dalej. Prowizje od opłat i upline można odliczyć od sprzedaży, a produkty mogą mieć zmienną strukturę cen hurtowych opartą na wolumenie. Każda firma ma także swój własny zestaw zasad dotyczących sprzedaży niesprzedanym zapasom firmy.

  Aby najlepiej zrozumieć, jak działa sprzedaż bezpośrednia, musisz dokładnie przeczytać umowy i dokumentację oraz zadać wiele pytań przed rozpoczęciem.

  Dalej: decydowanie o tym, co chcesz od swojej sprzedaży bezpośredniej

 • 03 Określić, co chcesz od swojej działalności sprzedaży bezpośredniej

  Teraz, gdy masz solidną wiedzę na temat tego, czym jest sprzedaż bezpośrednia, a nie nią, zadaj sobie kilka pytań na temat tego, dlaczego chcesz zacząć sprzedaż bezpośrednią i ile czasu chcesz poświęcić na to przedsięwzięcie.
  • Czy podoba Ci się pomysł rozrywki w swoim domu, a jednocześnie zarabiasz pieniądze, aby zrównoważyć koszty?

  • Czy chciałbyś zarobić trochę dodatkowej gotówki bez dużego zaangażowania czasu i pieniędzy?

  • Czy próbujesz zbudować biznes w pełnym wymiarze godzin i masz nadzieję, że uzyskasz znaczną część dochodów rodziny ze sprzedaży bezpośredniej?

  • Czy to, że kochasz konkretny produkt, a przede wszystkim chcesz go kupić po obniżonej cenie?

  Na te pytania nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Są to uzasadnione powody, aby zacząć sprzedaż bezpośrednią. Jednak wiedza o tym, jakie są Twoje powody, będzie miała bezpośredni wpływ na wybrany przez Ciebie produkt, plan biznesowy i ogólny sukces.

  Niezależnie od tego, jaką skalę określisz dla swojego projektu sprzedaży bezpośredniej, decydującym czynnikiem w jej sukcesie będzie Ty . Czy masz osobowość sprzedawcy? Zastanów się, czy masz umiejętności, aby być właścicielem firmy w domu i czy chcesz pracować w domu. Czy możesz zrównoważyć rodzinę i pracę w jednym miejscu?

  Czy masz odpowiednią osobowość do kariery w sprzedaży? Musisz być przekonujący i przyjemnie wychowany. Trzeba pracować, aby przezwyciężyć zastrzeżenia, a jednocześnie z wdziękiem reagować (i uczyć się od) odrzucenia. Musisz być zmotywowany i mieć możliwość wyznaczania i osiągania celów dla siebie.

  Ten rodzaj samooceny jest dobrym początkiem. Jednak początkowa inwestycja w sprzedaż bezpośrednią jest zazwyczaj dość niska, więc może to być dobry sposób, aby zobaczyć, jak bardzo jesteś przedsiębiorcą.

  Dalej: Wybór produktu

 • 04 Wybierz produkt do sprzedaży

  W przypadku niektórych nowych sprzedawców bezpośrednich wybór produktu nie stanowi problemu. Kochają konkretny produkt i chcą go sprzedać (i kupić go ze zniżką). Ale nawet w takim przypadku, aby odnieść sukces, musisz poddać krytyce argumenty za i przeciw twojego wyboru produktu.

  Najpierw zadaj kilka pytań na temat produktu:

  Czy uważasz, że produkt jest dobry? O wiele trudniej jest sprzedać coś, na co nie masz ochoty. Najprawdopodobniej zaczynasz od sprzedaży znajomym i rodzinie, więc upewnij się, że jesteś gotów stać za produktem. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku produktów, które zawierają oświadczenia zdrowotne.

  Czy produkt jest konsumpcyjny? Oczywiście, produkt, który zostanie zużyty, ma potencjał dla stałych klientów w sposób, który nie ma trwałego dobra.

  Jaka jest jakość produktu? Niezależnie od tego, czy dany produkt jest konsumpcyjny czy nie, jakość i renoma są ważnymi czynnikami w budowaniu bazy stałych klientów.

  Jaka jest cena produktu? Towary nieopakowane, takie jak biżuteria i artykuły gospodarstwa domowego, mają zazwyczaj wyższą cenę i dlatego oferują większe przychody ze sprzedaży.

  Kto kupi ten produkt? Choć może wydawać się idealnym rozwiązaniem, aby produkt trafiał do szerokiego segmentu, towary o węższej bazie klientów mogą odnieść sukces, jeśli baza ta będzie pasować do Twojej osobistej sieci znajomych i znajomych. Na przykład, jeśli jesteś matką przedszkolaków, zabawki i książki adresowane do tego wieku będą przemawiać do osób, które znasz, przynajmniej na razie.

  Czy produkt jest luksusem lub koniecznością? Luksusowe przedmioty oczywiście mają wyższą cenę i dobrze sobie radzą w okolicach wakacji. Jednak w trudnych ekonomicznie czasach sprzedaż szybko się wysycha.

  Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o swoim produkcie, upewnij się, że rozumiesz koszty i odszkodowania firmy.

  Dalej: Koszty i rekompensata

 • 05 Zrozumienie kosztów i rekompensaty

  Zrozumienie odszkodowania jest kluczem do wyboru produktu i zrobienia biznesplanu. Niektóre plany wynagrodzeń kładą nacisk na sprzedaż i inne rekrutacje.

  • Plan Unilevel - w tym planie rekrutujesz jak najwięcej osób do swojego downline, a oni pozostaną w twoim downline tak długo, jak sprzedajesz. Jest to często znane jako plan partii. W tym planie rekrutacja tak samo, jak sprzedaż, zarówno dla ciebie, jak i twojej firmy, napędza sukces monetarny.

  • Plan Stairstep lub Breakaway - W tym najczęstszym planie, nowi dystrybutorzy, których rekrutujesz, mogą ostatecznie oderwać się od twojej linii, gdy osiągną określoną liczbę lub liczbę własnych dystrybutorów. Z drugiej strony możesz oderwać się od swojego upline. Plan ten podkreśla sprzedaż w trakcie rekrutacji.

  • Binarne i inne plany kompensacyjne - W planie binarnym jesteś ograniczony do dwóch dystrybutorów znajdujących się na szczycie twojego downline, a wielkość sprzedaży w ich downline jest źródłem sukcesu. Zazwyczaj te plany mają tygodniowe wypłaty. Plany z innymi wariantami dotyczącymi liczby dystrybutorów i poziomów obfitujących w down-line.

  Jaki jest koszt zestawu startowego? Powinien być zgodny z kosztem produktu i, co ważniejsze, przystępny cenowo dla Ciebie.

  Jaka jest struktura prowizji? Wydaje się, że wyższe prowizje byłyby zawsze lepsze, ale prowizja, która jest zbyt wysoka, może sygnalizować, że produkt jest przeceniony, co nie jest dobrą okazją na dłuższą metę.

  Jakie są miesięczne opłaty za utrzymanie lub inne koszty? Jeśli masz zamiar sprzedawać tylko okazjonalnie, to pytanie staje się jeszcze ważniejsze, ponieważ opłaty mogą pochłonąć twoje zyski.

  Jakie ograniczenia wiążą się ze zwrotem niesprzedanych zapasów? Zastanów się także, czy istnieją duże zachęty do gromadzenia zapasów ze względu na rabaty ilościowe. To jest czerwona flaga.

 • 06 Stwórz plan dla swojej działalności w zakresie sprzedaży bezpośredniej

  Getty / DNY59

  Sprzedaż bezpośrednia jest w pewnym stopniu mniej skomplikowana niż w wielu innych firmach domowych, ale wciąż potrzebujesz planu. Ustalanie celów, szkicowanie kroków i sporządzanie planu może Cię śledzić. Ten prosty biznesplan opisuje podstawowe kroki, które powinien podjąć każdy przedsiębiorca, przedstawiając nowe przedsięwzięcie.

  Rozpocząłeś już ten proces od sprawdzenia swoich przyczyn sprzedaży bezpośredniej, myślenia o swoich mocnych i słabych stronach oraz określania zakresu swojego przedsiębiorstwa. Rozumiesz strukturę wynagrodzeń i wiesz, czego szukać w produkcie. Jesteś gotowy, aby rozpocząć określanie kroków, które podejmiesz.

  Po realistycznym określeniu czasu, jaki możesz poświęcić na bezpośrednią sprzedaż i rozmowę z innymi, którzy sprzedają ten produkt, ustalaj krótkoterminowe i długoterminowe cele sprzedaży. Ustaw także cele rekrutacji.

  Podczas dokonywania wyboru produktu najprawdopodobniej wpadł na pomysł, komu możesz sprzedać, ale teraz przyjrzyj się bliżej temu rynkowi. Czy istnieje wiele innych sprzedawców tego produktu w twojej osobistej sieci? Gdzie można znaleźć nowy segment rynku? Być może na dłuższą metę konieczne będzie stworzenie strony internetowej lub rynku za pomocą mediów społecznościowych. Jakie są kroki do robienia rzeczy? Jakie nowe umiejętności możesz zdobyć? W najbliższym czasie, jak rozpoczniesz sprzedaż?

  Zapisz odpowiedzi na te pytania i określ oś czasu. Kiedy już to wszystko zrobisz, kup zestaw startowy i zacznij sprzedawać!