Tajemnicze oszustwa

Dowiedz się, jak rozpoznać tajne oszustwa, zanim zarejestrujesz się do czegokolwiek.

Oczywiście, tajne zakupy to szansa na pracę, która nigdy nie zapłaci dużo, ale chodzi o to, by zarabiać - jakkolwiek mało - więc nigdy nie powinieneś tracić pieniędzy na oszustwo tajemniczego klienta!

Ludzie robią tajne zakupy, ponieważ mogą być zabawni i mogą zarobić dodatkowe pieniądze, a może uzyskać darmowe produkty i usługi. Co więcej, dla matki pracującej w domu może to być dobre dopasowanie do jej stylu życia, ponieważ często potrafi przyprowadzać dzieci.

Ale ta przynęta darmowych rzeczy i względnie łatwych pieniędzy jest dokładnie tym, co twórcy używają, aby znaleźć ofiary za ich oszustwa.

Więc jeśli chcesz go wypróbować, naucz się o różnicy między legalną, tajemniczą robotą zakupową a tajemniczym oszustwem. Niestety nie ma tylko jednego znaku, na który trzeba zwracać uwagę. Istnieje wiele sposobów, że oszuści używają tajemniczych zakupów, aby znaleźć ofiary.

Tajemnicze oszustwo kupuj-kupuj

Jest to potencjalnie najbardziej kosztowna ze wszystkich tego rodzaju oszustw - z ludźmi tracącymi tysiące dolarów. W rzeczywistości jest to rodzaj oszustwa online, który pojawia się w różnych miejscach, a więc porady dotyczące tego, jak uniknąć tego oszustwa, dotyczą niemal wszystkiego, co wymaga sprawdzenia gotówki.

Jak działa ten przekręt: tajemniczy klient newbie, który najprawdopodobniej właśnie zarejestrował się w nowej firmie, otrzymuje zadanie oceny usługi przekazu pieniężnego lub innej instytucji finansowej.

Zostaje on wysłany czekiem na gotówkę i poinstruowany, aby przekazać część pieniędzy z powrotem do tajemniczego sklepu (część, którą zatrzymuje nadawca, ma być zapłatą za pracę). Problem polega na tym, że czek jest fałszywy i ostatecznie zostanie odrzucony, ale dopiero po wysłaniu pieniędzy, pozostawiając nadawcę za hak za te pieniądze.

Banki udostępniają środki na rachunkach po trzech dniach, co jest znacznie szybsze, niż będzie wymagało odkrycie, że czek był fałszywy.

Jak uniknąć tego oszustwa: nie wypłacaj czeków ani nie wysyłaj pieniędzy dla nikogo. Kropka. Nawet jeśli nie jest to twoje pierwsze zadanie dla firmy lub brzmi naprawdę rozsądnie, nie rób tego.

Tajemnicze opłaty za zakupy

Nie powinieneś płacić za bycie tajemniczym klientem, więc każde miejsce, które Cię obciąża, jest oszustwem. Jak w przypadku każdej pracy w domu, opłacenie pracy jest ogromną czerwoną flagą.

Jak działa ten przekręt: te tajemnicze firmy handlowe próbują przekonać Cię, że warto za nie zapłacić, i że powinieneś pokazać, że "poważnie myślisz" o tej możliwości.

Pamiętaj: Firmy płacą ci za pracę, a nie na odwrót. Również certyfikaty, klasy itp. Nie są konieczne. A zasoby dotyczące tajemniczych zakupów są dostępne za darmo w Internecie, więc nie ma powodu, aby płacić za listy lub katalogi. Każda firma, która próbuje obciążyć Cię opłatą jest prawdopodobnie oszustwem, ale nawet jeśli firma ma listę lub katalog, nie jest to coś, za co warto zapłacić.

Jak uniknąć tego oszustwa: Nie płać za tajemnicze zakupy. Nawet jeśli nie jest to oszustwo (choć prawdopodobnie jest), tajemnicze zakupy nie opłacają się wystarczająco, aby każda opłata była rozsądna.

Wskazówki dotyczące wykrywania oszustw związanych z zakupami tajemnic

Wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. To dlatego, że tak jest. Pamiętaj, co powiedziałem na początku, nie zarobisz dużo pieniędzy na tajemniczych zakupach. Każdy, kto obiecuje duże pieniądze, jest prawdopodobnie oszustem.

Nie odpowiadaj na wiadomości e-mail lub ogłoszenia w gazetach o tajemniczych zakupach. - Nie możesz wiedzieć, kto za tym stoi i są to typowe miejsca, w których oszuści szukają znaków.

Nie płacić za nic. Obejmuje to klasy, katalogi, gwarantowane miejsca docelowe, kontrole w tle, certyfikaty lub produkty.

Poznaj charakterystyczne objawy oszustwa typu praca w domu.

Zastrzeżenie: Linki sponsorowane i reklamy w tej witrynie dotyczące ofert pracy lub możliwości biznesowych nie są przeze mnie promowane. Są one generowane automatycznie na podstawie zawartości strony. Co powinieneś wiedzieć o linkach sponsorowanych i reklamach