Oszustwo czy bez oszustwa? Badanie wspólnych programów Work-at-Home

 • 01 6 Możliwości WAH, które się wyróżniają - uczciwie lub nieuczciwie - jako oszustwa

  Getty / Günay Mutlu

  W przypadku następujących 6 typowych możliwości pracy w domu nie jest to tak proste pytanie, jak mogłoby się wydawać. Chciałbym móc powiedzieć: "Żadnych oszustów tutaj, ludzie. Nurkuj od razu. "Lub" Zawsze unikaj tych przekrętów! "Ale oczywiście nie jest to takie proste. Istnieje cienka granica między oszustwem a złym sposobem zarabiania pieniędzy, ale wszyscy chcemy uniknąć obu.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które z 6 są prawdziwymi zadaniami WAH i jak rozpoznać, czy ktoś cię oszukuje.

 • 02 Wprowadzanie danych

  Istnieją zdecydowanie uzasadnione zadania wprowadzania danych online. W rzeczywistości mam listę zadań wprowadzania danych w domu . Jednak w porównaniu z większością moich innych list miejsc pracy w domu, jest raczej krótki. Naprawdę nie ma zbyt wielu prac związanych z wprowadzaniem danych online, które opłacają się przyzwoicie, i jest to branża, w której szerzy się oszustwo. Naprawdę musisz odrobić swoją pracę domową.

  Jednym z problemów jest sposób płacenia zadań wprowadzania danych . Nawet prace, które nie są oszustwami per se, naprawdę nie są dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Zazwyczaj te zadania są płatne w oparciu o dane wyjściowe lub w ujęciu jednostkowym , ale bardzo trudno jest określić z góry, ile czasu zajmie wprowadzenie danych.

  A niektóre z tych miejsc pracy to zdecydowanie oszustwa. Nie różnią się one zbytnio od wielu typowych przypadków oszustw domowych, takich jak piramidy finansowe, fałszywe klasy i certyfikaty lub płatności za zasoby dostępne za darmo w Internecie.

  Przeczytaj więcej o tym, jak wykryć oszustwa dotyczące wprowadzania danych .

 • 03 Mystery Shopping

  Getty / Mint Images

  Chociaż powiedziałbym, że zakupy w tajemnicy należą do kategorii "bez żadnych oszustw", chciałbym umieścić je tylko z kilkoma zastrzeżeniami: nigdy nie płacić za możliwości zakupu tajemniczego sklepu i / lub czeków gotówkowych, drutu itp. Nie powinieneś trzeba płacić za listy firm poszukujących tajemniczych kupujących lub za opłaty za złożenie wniosku lub cokolwiek. Nigdy nie gotuj czeku ani nie zarabiaj na nikim. Fałszywe oszustwa czekowe są bardzo powszechne. Biorą różne formy, a tajemnicze zakupy to tylko jeden z wielu.

  Przeczytaj więcej o oszustwach związanych z tajemniczymi zakupami .

 • 04 Mikropojazdy lub krótkie zadania

  Mikropożyczki lub krótkie zadania mogą być szybkimi sposobami na zarobienie gotówki. Jednak to, czy mikrobik jest oszustwem, naprawdę zależy od tego, kto oferuje tę pracę. A kiedy mówię "kto", nie mam na myśli strony internetowej, na której znajduje się ta praca (choć niektóre z nich są o wiele bardziej prawdopodobne, że zawierają oszustwa i inne), mam na myśli osobę lub organizację kontraktującą osoby za te małe prace za niewielkie wynagrodzenie. Anonimowość tych stron sprawia, że ​​są dobrym miejscem dla oszustów.

  Koncepcja tych koncertów online - jak się często nazywa - jest raczej nowa, a definicja luźna. W przeważającej części jest to małe zadanie, które zarabia niewielką opłatę. W większości witryn internetowych z mikropłatami internetowymi plakat może odrzucić pracę, a nie zapłacić z jakiegokolwiek powodu; jednakże ochrona pracownika znajduje się w systemie oceny plakatów, w których pracownicy mogą publikować opinie. Witryna, która nie ma solidnego systemu oceniania plakatów i pracowników, jest bardziej podatna na oszustwa.

  Oprócz tego, że są to oszustwa, może się okazać, że nie są dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, ponieważ wynagrodzenie jest za małe. Inną potencjalną pułapką tych występów jest to, że zazwyczaj niektóre dochody wymagają pewnej kwoty, więc możesz stracić odsetki i nigdy nie zbierać zarobionych pieniędzy.

  Przeczytaj więcej o tym, co musisz wiedzieć o mikroprzedsiębiorstwach .

 • 05 Marketing afiliacyjny

  Marketing partnerski jest całkowicie legalną firmą typu praca w domu; jednak każda okazja, która próbuje sprzedać ci "firmę affiliate marketing" jest prawdopodobnie oszustwem.

  Zacznijmy dokładnie od tego, czym jest marketing afiliacyjny: marketing afiliacyjny polega na sprzedaży produktów lub usług poprzez umieszczanie linków lub banerów na stronie internetowej lub blogu, za które otrzymujesz prowizję za każdą sprzedaż wynikającą z kliknięć w te linki. Aby uzyskać kliknięcia tych linków, a następnie sprzedaży, musisz mieć ruch na stronie. Tak więc prawdziwym biznesem jest tutaj strona internetowa, która może generować dochody również z innych środków, takich jak reklama.

  Nikt nie może sprzedać Ci gotowej działalności związanej z marketingiem afiliacyjnym, ponieważ strona, która generuje wystarczający ruch, nie jest gotowa. Najprawdopodobniej sprzedają ci bezużyteczne informacje, które można uzyskać za darmo w innym miejscu.

  Przeczytaj więcej o tym, jak zacząć i afiliować biznes marketingowy.

 • 06 Marketing wielopoziomowy lub sprzedaż bezpośrednia

  Getty / Jon Feingersh

  Jest to trudne, ponieważ marketing wielopoziomowy (MLM) doprowadzony do skrajności jest w istocie oszustwem piramidowym. (Przeczytaj więcej na temat różnicy między MLM a schematem piramidy.)

  Jednak MLM to także ta sama forma działalności, która jest wykorzystywana w sprzedaży bezpośredniej , co niekoniecznie jest oszustwem. Prawne firmy, takie jak Avon i Mary Kay, stosują marketing wielopoziomowy. Inne mniej renomowane firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią sprzedają wątpliwe produkty, koncentrują się zbytnio na rekrutacji lub zapotrzebowaniu na duże początkowe inwestycje, co czyni je zasadniczo piramidami. Zanim zainwestujesz czas i pieniądze w marketing wielopoziomowy, musisz przeprowadzić wiele badań.

  Przeczytaj więcej o 6 rozważaniach przed rozpoczęciem sprzedaży bezpośredniej.

 • 07 Napełnianie kopert lub montaż domowy

  Simon Potter Getty

  Tak, te dwa są zawsze oszustwem. Unikaj wypełniania kopert, montażu jednostek i tym podobnych. Pomyśl o tym, że prace mailingowe do wypełnienia / złożenia są po prostu nieopłacalne, szczególnie, że maszyny to potrafią.

  Zazwyczaj sposób, w jaki pracujesz, polega na tym, że płacisz za możliwość, ale po zakończeniu pracy, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś ostrożny, jest ona odrzucana z powodów jakościowych.

  Przeczytaj więcej o oszustwach związanych z kopertami .