Kiedy jest najlepszy czas na znalezienie pracy?

Plusy i minusy poszukiwania pracy w każdym miesiącu roku

Jeśli chodzi o polowanie na pracę, czas jest kluczowy. Dostarczenie CV przed właściwą osobą w tej chwili - tak jak są one gotowe do rozpoczęcia zadania zatrudniania - jest oczywiście ogromną zaletą. Ponieważ jednak nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, kiedy ta chwila jest ważna (szczególnie podczas ubiegania się o pracę w domu), przyjrzenie się tendencjom zatrudniania przez cały rok może być pomocne w maksymalizacji wysiłków związanych z poszukiwaniem pracy.

Pamiętaj, że zatrudnianie odbywa się przez cały rok, nawet w okresie letnich upałów lub gorączkowych wakacji, więc nie rezygnuj z wyszukiwania w wolniejszych miesiącach, ale skorzystaj z tego zasobu, aby pomóc Ci zaplanować, kiedy poświęcić więcej czasu na szukanie pracy.

styczeń

Dla osób poszukujących pracy, które są zbyt zajęte w czasie wakacji, aby wysyłać życiorysy i są gotowe na nowy start, styczeń jest najlepszy. Jednak rynek pracy faktycznie kontrakty w styczniu. Wiele pozycji jest reklamowanych w styczniu, ale niekoniecznie jest wynajętych w tym miesiącu. Mimo to wiele firm rośnie w pierwszym kwartale, aby sprostać nowym celom i inicjatywom w nowym roku. Dodatkowo następuje po okresie świątecznym, kiedy wakacje i zadania na koniec roku skupiły się na zatrudnianiu. Również pracownicy mogą przejść na emeryturę lub opuścić stanowiska na koniec roku, a ich zastępcy zostaną wynajęci w tym czasie.

Jednak konkurencja o miejsca pracy jest większa w styczniu, ponieważ wszyscy poszukujący pracy zalewają rynek.

Poczucie świeżości, które inspiruje nowy rok, skłania osoby poszukujące pracy do uzyskania motywacji w pierwszym miesiącu roku.

Luty-marzec-kwiecień

Luty ma miejsce, kiedy zatrudnienie w nowym roku zaczyna się na dobre. Nie każdy menedżer ds. Zatrudnienia jest gotowy do rozpoczęcia pracy na początku stycznia, a gdy pojawi się wiele stanowisk do obsadzenia, niektórzy menedżerowie ds. Rekrutacji skupią się nieco później, dlatego luty jest wciąż zajęty.

Osoby poszukujące pracy powinny zachować przy wnioskach.

Początek roku zatrudniający push trwa. W kwietniu osiąga on szczyt, a według danych Biura Statystyki Pracy, większość ogłoszeń jest reklamowanych i najwięcej zatrudnionych w pierwszej połowie roku.

Kwiecień maj

Na wiosnę branża turystyczna i hotelarska zaczynają szykować się na lato. Szkoły zaczynają planować na następny rok szkolny, chociaż decyzje o zatrudnieniu mogą w tym momencie pozostać jeszcze wiele miesięcy. Zasadniczo menedżerowie zatrudnieni najemców starają się wypełniać otwarte pozycje przed letnimi miesiącami, kiedy kluczowi decydenci rozpoczynają wakacje w lecie.

czerwiec

Z Czerwcem rozpoczyna się sezon letni. W początkowej fazie miesiąca, kiedy wiele szkół wciąż jest w trakcie sesji, wakacyjna emigracja się nie rozpoczęła i nadal może pojawić się potrzeba zatrudnienia. Być może nadal zdarzają się sezonowe zatrudnienie w ostatniej chwili. Jednak w czerwcu nastąpił spadek zatrudnienia.

lipiec

Nie tylko harmonogramy urlopów kluczowych decydentów powodują, że zatrudnianie staje się trudniejsze w okresie letnim, ale w wielu firmach następuje ogólne spowolnienie tempa pracy w lecie. Życiorysy wysłane w tym czasie mogą zostać utracone w skrzynce odbiorczej osoby, która jest na urlopie i nie jest przekazywane do właściwej osoby, dopóki nie jest za późno.

W tym miesiącu najniższy punkt zatrudnienia; powiedział, że jest to również niski punkt poszukiwania pracy. Decydenci podejmujący wakacje nie tylko dlatego, że szukają pracy. Dzięki temu zmotywowany poszukujący pracy zyskuje trochę przewagi, ponieważ konkurencja spada w przypadku tych miejsc pracy, które muszą zostać wynajęte w tym sezonie. I utrzymuj tę sieć przez całe lato; możesz uzyskać dobry wgląd w plany zatrudniania firmy dotyczące upadku.

sierpień

Początek sierpnia jest podobny do lipca, ale do połowy sierpnia wakacje się kończą (szczególnie na obszarach, gdzie rozpoczyna się szkoła w sierpniu), a ludzie patrzą przed nami do września. Dostępne są pierwsze półrocze danych finansowych, a firmy są gotowe do zaplanowania na czwarty kwartał. Tak więc nowe otwarcie zacznie się pojawiać w drugiej połowie tego miesiąca, więc gotowe do wznowienia.

wrzesień

We wrześniu ludzie naprawdę wracają do pracy - zarówno menadżerowie, jak i osoby poszukujące pracy. Dzięki dostępnym środkom finansowym z pierwszego półrocza, a często chęci wykorzystania budżetu na bieżące lata, menedżerowie zastanawiają się, jak zatrudniać nowych pracowników przed końcem roku.

październik

Podobnie jak w styczniu, te wrześniowe inicjatywy zatrudniające pracowników mogą nie zostać uruchomione aż do dość późnego miesiąca, a nawet następnego miesiąca, października. Podobnie jak w kwietniu szczyt miejsc pracy przypada na wiosnę, październik jest szczytem jesieni. Ale w październiku menedżerowie są bardziej świadomi nadchodzącego spowolnienia wakacji. Menedżerowie nie tylko muszą zatrudniać ludzi przed wakacjami, ale wielu z nich będzie chciało je zatrudniać przed sezonem świątecznym, więc presja jest długa.

listopad

Początek zatrudniania na początku listopada może być nadal silny, ponieważ trwa on z pracowitym miesiącem października, ale dzięki Święto Dziękczynienia gorący rynek pracy znacznie się ochłodził.

grudzień

Tradycyjna mądrość była taka, że ​​między Świętami Dziękczynienia a Nowym Rokiem praktycznie nie ma sensu w poszukiwaniu pracy. Nikt nie zatrudnia! Alison Doyle, ekspert ds. Poszukiwania pracy, obala ten mit, wskazując, że "pracodawcy wciąż zatrudniają pracowników, a o tej porze roku może być mniej konkurencji ze strony innych osób poszukujących pracy".

Niektóre firmy mogą mieć stanowiska, które należy obsadzić do 31 grudnia. Poprzednie stanowiska wszystkich osób, które znalazły nowe miejsca pracy we wrześniu i październiku, mogą być nadal otwarte i muszą zostać obsadzone.

Wszystko wskazuje na to, że o tej porze roku jest zdecydowanie spowolnienie, ale jest to także dobry czas na połączenie ze wszystkimi wakacyjnymi wydarzeniami. I w przeciwieństwie do wakacji, kiedy wakacje mogą być w dowolnym momencie, a twoje życiorysy zagubione w czyjejś skrzynce, o tej porze roku jest to bardziej przewidywalne, kiedy może zniknąć menedżer ds. Zatrudnienia - tygodnie Bożego Narodzenia i Święta Dziękczynienia.