Praca w domu z przerwą w dostawie prądu lub Internetu

Kiedy pracujesz w domu, utrata zasilania lub Internetu może być więcej niż niewygodna; może to być pieniądze z twojej kieszeni. Przygotuj teraz plan tworzenia kopii zapasowych dla tej nieuchronnej awarii zasilania i Internetu, a później podziękujesz sobie.

Oczywiście, awaria zasilania i przerwa w dostępie do Internetu to różne rzeczy. Ale często występują jednocześnie, a niektóre rozwiązania są takie same. W przypadku obu typów awarii planowanie z wyprzedzeniem jest kluczem do minimalizacji bólów głowy.

 • 01 Przygotuj się z wyprzedzeniem

  Oczywiście, czasami utrata mocy jest bez ostrzeżenia, ale często w tych dniach 24-godzinnych cyklów wiadomości jesteśmy bombardowani wiadomościami o nadchodzącej burzy. Upewnij się, że wszystkie Twoje urządzenia są w pełni naładowane. Pobierz lub wydrukuj dokumenty, do których możesz mieć dostęp bez Internetu.

 • 02 Przejdź do biura

  Tak jak niektórzy pracownicy biurowi zdają egzamin podczas wydarzeń pogodowych, jeśli twoja firma ma biuro w pobliżu, być może będziesz musiał udać się do biura, jeśli w twoim domu wystąpi awaria zasilania lub Internetu. Postaraj się wcześniej zaplanować kopię zapasową u kierownika biura. Być może dostępne jest wolne biurko, a jeśli nie, to możesz ustawić się w sali konferencyjnej. Ale jedną wadą jest to, że w ostatniej chwili możesz znaleźć opiekę nad dzieckiem, więc przygotuj plan opieki nad dzieckiem.

 • 03 Znajdź bezpłatne WiFi w lokalnym sklepie lub restauracji

  Jeśli masz laptopa lub netbooka, zaparkuj w kawiarni, księgarni lub innym miejscu z bezpłatnym WiFi. Mnóstwo lokalnych miejsc to oferuje, podobnie jak wiele krajowych sieci takich jak McDonalds. Oczywiście, jeśli przerwa w dostępie do prądu lub Internetu jest powszechna w twoim rejonie, miejsca te mogą być zamknięte lub nie mieć WiFi. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, upewnij się, że mają dużo do zrobienia i bądź dobrym klientem i kupuj ze sklepu.

 • 04 Kup urządzenie mobilnego dostępu szerokopasmowego

  Może to oznaczać laptopa lub netbooka z mobilnymi łączami szerokopasmowymi, ale może to być tak proste, jak zakup mobilnej szerokopasmowej pamięci USB, modemu podłączanego jak dysk flash. Firmy komórkowe często dają urządzenie za darmo, jeśli zarejestrujesz się w abonamencie miesięcznym. Ale jeśli planujesz używać go tylko w nagłych wypadkach i na wakacjach w pracy , możesz go kupić, korzystając z abonamentu.

 • 05 Przypnij telefon komórkowy do komputera

  Wiele telefonów komórkowych może być używanych jako mobilne modemy szerokopasmowe, choć pomaga to tylko wtedy, gdy doświadczasz tylko przerwy w sieci, a nie zasilania. Ale na pewno będzie przydatny, jeśli używasz komputera stacjonarnego i nie może zabrać pracy do wolnego miejsca wifi. Jednak może być potrzebne specjalne wyposażenie, więc dowiedz się, jak podłączyć telefon do laptopa, zanim nastąpi przerwa w sieci.

 • 06 Naładuj swój laptop w samochodzie

  Mobilny Internet szerokopasmowy nie robi wiele dobrego, jeśli twoja moc też się skończyła, prawda? Użyj swojego samochodu jako gigantycznej ładowarki. Jeśli Twój samochód nie ma gniazdka, potrzebujesz adaptera samochodowego. Kup to z góry. Nie czekaj, aż będziesz go potrzebować!

 • 07 Zainwestuj w generator zapasowy

  Jest to dość drastyczne rozwiązanie i prawdopodobnie tylko praktyczne dla osób z dużymi firmami w obszarach, które często tracą moc. Prawdopodobnie jest to coś, czego właściciele firm potrzebują tylko wtedy, gdy muszą mieć moc większą niż ich własny komputer. Na przykład, jeśli utrata chłodzenia może oznaczać utratę działalności, może to być opłacalna inwestycja.