5 sposobów na przejęcie kontroli nad czasem, gdy pracujesz w domu

 • 01 Przejmij kontrolę nad swoim czasem

  Zarządzanie czasem to umiejętność, ale jak każda umiejętność wymaga praktyki. I dla większości z nas to nigdy nie zostanie opanowane, szczególnie gdy pracujesz w domu w chaosie życia rodzinnego. Kiedy w końcu dostaniesz jeden wielki czas, by sprawdzić, coś innego nieuchronnie wyskoczy.

  Ale nie zniechęcaj się. Te wskazówki dotyczące zarządzania czasem, które są zarówno dla telepracowników, jak i właścicieli firm domowych, mogą pomóc w określeniu problemów z zarządzaniem czasem, zanim wymkną się spod kontroli.
 • 02 Ustaw harmonogram

  Getty / Alan Shortall

  Zarządzanie czasem zaczyna się od planowania. Jeśli to możliwe, ustal godziny pracy z wyprzedzeniem, aby zarówno Ty, jak i Twoja rodzina wiedzieli, kiedy będziesz pracować. Dla telepracowników może to być dość łatwe, ale dla właścicieli firm domowych może to wymagać pewnej dyscypliny, aby pracować, kiedy mówisz, że będziesz.

  Jeśli pracujesz w domu z dziećmi, odwieczna technika zarządzania czasem polega na ustawianiu godzin pracy w czasie drzemki; jednak należy pamiętać o drzemce, mianowicie o tym, że harmonogramy drzemki zmieniają się - czasami z dnia na dzień, ale zawsze z czasem. Ponieważ dzieci wyrastają z drzemek, może się wydawać, że pracują po snem.

 • 03 Wielozadaniowość Odpowiednio

  Getty / Kidstock

  Niektórzy powiedzą, że wielozadaniowość jest zła lub że nie ma czegoś takiego jak wielozadaniowość. Kto wie? Ale faktem jest, że zarządzanie czasem pracy w domu wiąże się z wielozadaniowością. Ważne jest, aby zrozumieć, że wielozadaniowość to miecz obosieczny: może usprawnić twój dzień lub zostawić pół tuzina wykonanych na pół projektów w ciągu jednego dnia. Częścią zarządzania czasem jest efektywne zarządzanie wielozadaniowością.

  Wiedza na temat wielozadaniowości i czasu wielozadaniowości jest kluczem do osiągnięcia lepszej harmonii w pracy i życiu domowym. I jeden ważny czynnik w tym, jak wiele pracy w domu rodzic musi multitask jest to, ile opieki nad dziećmi zatrudnia.

 • 04 Embrace Rutyna, ale bądź kreatywny

  Getty / XiXinXing

  Jeśli próbujesz zrównoważyć pracę w domu w zajęty dom z dziećmi, rutyna jest twoim przyjacielem. Dla dzieci w każdym wieku, rutyny płynne przejścia, które mogą być trudne dla dzieci. Uzyskanie skutecznej rutyny szkolnej jest ważnym krokiem we właściwym dniu każdego dnia.

  Ale rutyny pomagają również w innych częściach dnia, np. W czasie spoczynku, przed snem, po kolacji, po lekcjach, w odrabianiu prac domowych, itp. Ale rutyna nie jest przeznaczona tylko dla dzieci, może być ważną częścią pozostawania na stanowisku pracy dla pracownika w domu. Wybranie zawsze sprawdzania poczty e-mail, wykonywania połączeń telefonicznych lub wykonywania innych zadań w określonych godzinach zapewnia wykonanie tych zadań.

  Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zbyt przywiązać się do rutyny. Bądź elastyczny. Rutyny zmieniają się wraz z rozwojem dzieci. Drzemki odchodzą; dzieci stają się bardziej biegli w pracy; harmonogramy opieki nad dzieckiem zmieniają się. Przygotuj się do zmiany procedur, jeśli to konieczne.

 • 05 Poznaj siebie (i swoją rodzinę)

  Getty / Jose Luis Pelaez Inc

  Żadna wskazówka dotycząca zarządzania czasem nie działa dla wszystkich, ponieważ wszyscy mamy różne style i słabości, jeśli chodzi o organizowanie naszego czasu. Niektórzy z nas mogą musieć nauczyć się przestać zwlekać, podczas gdy inni muszą wykuć wolne miejsce do rozpraszania uwagi, aby cokolwiek zrobić. Dla innych dobra lista rzeczy do zrobienia jest koniecznością.

  Tak więc ocena, czy twoja jest dobrą osobowością w pracy z domem, jest pierwszym krokiem do zidentyfikowania i naprawienia twoich słabości. Opracuj zestaw podstawowych zasad dotyczących pracy w domu, które uwzględniają potrzeby Twojej osobowości i rodziny.

 • 06 Efektywnie wykorzystuj narzędzia

  Jest tak wiele narzędzi, które mogą utrzymać telegram podłączony teraz. Narzędzia takie jak internet, komputery, poczta elektroniczna i telefon sprawiają, że praca w domu jest możliwa dla większości z nas. Ale te narzędzia mogą faktycznie utrudniać zarządzanie czasem, jeśli nie są efektywnie wykorzystywane.

  Zarządzanie pocztą e-mail to być może jedna z najważniejszych umiejętności, które możemy zdobyć, ponieważ e-mail może stać się etatową pracą samą w sobie, jeśli na to pozwolimy. Śledzenie czasu może prowadzić do większej efektywności dzięki ujawnianiu naszych największych czasowych wasters. Może nam również pomóc w określeniu, które narzędzia - od darmowych aplikacji online po nowe aplikacje na telefon - mogą pomóc nam skuteczniej zarządzać pracą i życiem w domu.