Sztuka multitaskingu

Czy wielozadaniowość jest czymś dobrym lub złym nawykiem?

Multitasking to sposób na życie dla wielu matek pracujących w domu. W rzeczywistości termin mama pracująca w domu oznacza wielozadaniowość. Wiele WAHM nie zatrudnia poza opieką nad dziećmi, ale pracuje przy opiece nad dziećmi - dwa bardzo wymagające zadania. Ale nawet WAHM, których dzieci są pod opieką innych, może znaleźć się w wielozadaniowości.

Maty pracujące w domu muszą nauczyć się skutecznego wykonywania zadań wielozadaniowych w ramach strategii zarządzania czasem .

Ale co ważniejsze, muszą rozwinąć mądrość, aby wiedzieć, kiedy ją stosować.

Jak w przypadku każdej sztuki, aby osiągnąć piękne rezultaty, trzeba zdyscyplinować. Wielozadaniowość praktykowana bez dyscypliny - czyli w nieodpowiednich czasach i miejscach - jest faktycznie nieskuteczna i szkodliwa dla równowagi rodzinnej.

Wielozadaniowość: czy to zła rzecz?

Wygląda na to, że zarówno współczesni psychologowie, jak i starożytni niewolnicy odpowiedzieliby tak. Atlantyk w artykule potępiającym multitaskingowe cytaty Publilius Syrus, niewolnika z I wieku pne, który powiedział: "Robienie dwóch rzeczy naraz nie jest równoznaczne z żadnym."

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne zwraca uwagę na badanie, które pokazuje, że zmiana sposobu myślenia pomiędzy poszczególnymi zadaniami faktycznie kosztuje więcej czasu niż oszczędza. Ten artykuł na stronie NPR.org wskazuje, że wielokrotnie uważamy, że jesteśmy wielozadaniowi, gdy nie jesteśmy. Bardzo szybko przenosimy naszą uwagę z jednego zadania na drugie, ale nie pracujemy nad nimi jednocześnie.

Czy konieczne?

Ale w pewnym sensie ten ostatni punkt to po prostu wybieranie gnid dla matek pracujących w domu. Bez względu na to, czy szybko przełączamy biegi, czy robimy dwie rzeczy naraz, mamy dużo piłek w powietrzu. Powstaje więc pytanie, jak powstrzymać ich przed deszczem.

Wielozadaniowość jest częścią bycia mamą od pierwszego zanurzenia dziecka w biodrze podczas wycierania rozlanego mleka.

Zdolność do wielozadaniowości jest podstawową cechą osobowości matek pracujących w domu. Ale to, ile możesz to ćwiczyć, zależy od wyborów opieki nad dzieckiem, pracy i rodziny.

Na przykład pracownicy wykonujący pracę na odległość i niezależni wykonawcy mają różną swobodę w zakresie integracji zadań domowych i służbowych. A rodzice małych dzieci mogą stwierdzić, że ze względów bezpieczeństwa ich dziecko wymaga niepodzielnej uwagi.

I tak na koniec muszę się nie zgodzić z niewolnikami i psychologami. Wielozadaniowość nie jest z gruntu zła, ale, jak wszystko inne, może być nadużywana. Po prostu pamiętaj o wielozadaniowości i ustaw dla siebie kilka wskazówek dotyczących wielozadaniowości .

7 wskazówek, aby zwiększyć swoją produktywność