Znalezienie odpowiedniego stażu wymaga czasu, planowania i cierpliwości

Płatne staże są dostępne w niektórych polach i branżach

Otrzymanie płatnego stażu w okresie letnim jest marzeniem wielu studentów. Cóż, nie musi to być marzeniem, jeśli podejmiesz właściwe podejście, zaczniesz tworzyć sieci i zaczniesz wcześnie wyszukiwać.

Oprócz płatnych staży, możesz również rozważyć sposoby finansowania swojego stażu (sprawdź biuro obsługi karier uczelni, różne organizacje i fundacje itp.). Niektórzy studenci mogą odbyć bezpłatny staż w swoim obszarze zainteresowań, uzupełniając staż w niepełnym wymiarze godzin.

Pomyślny staż to taki, który składa się z jednego lub więcej z następujących elementów:

  1. Staż, który uczy podstawowej wiedzy i umiejętności wymaganych do podjęcia pracy na pełen etat (w firmie, w której się internowałeś lub w jednym z jej konkurentów).
  2. Doświadczenie w formie stażu, które będzie miało pozytywny wpływ na Twoje CV .
  3. Staż, który pomaga rozwijać profesjonalne kontakty sieciowe, które mogą pomóc Ci w przyszłym poszukiwaniu pracy.

Poszukiwania:

Często mówię uczniom, że niektóre z najlepszych doświadczeń stażowych są wynikiem poszukiwania . Identyfikacja firm lub organizacji, dla których chcesz pracować może zakończyć się zapewnieniem najlepszych praktyk z różnych powodów. Po pierwsze, identyfikując firmy, które w rzeczywistości nie reklamują swoich staży, unikniesz rywalizacji z tysiącami innych kandydatów, którzy znaleźli również staż w Internecie. Po drugie, kontaktując się bezpośrednio z firmą, często będziesz mieć okazję, aby pomóc w stworzeniu rodzaju doświadczenia, którego poszukujesz, i możesz mieć możliwość wniesienia wkładu w to, co obejmuje staż.

Dla studentów z mniejszych miast i miasteczek, poszukiwania są często jedynym sposobem na znalezienie potencjalnych staży. Ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych strategii, aby zwiększyć swoje szanse na wylądowanie stażów swoich marzeń. Oczywiście, dziedzina kariery lub branża będą w dużej mierze określić, czy płatne staże są dostępne.

Nawet przy poszukiwaniach nie jest gwarancją, że uczniowie będą mogli wylądować płatny staż. Pracodawcy zaobserwowali znaczny wzrost liczby studentów poszukujących staży. Część tego wzrostu wynika z faktu, że coraz więcej studentów zdaje sobie sprawę, że pracodawcy szukają studentów, którzy mają odpowiednie doświadczenie wymagane do zatrudnienia na przyszłych etatach. Innym powodem jest to, że wielu seniorów (i podyplomowych) jest również zainteresowanych znalezieniem stażu, ponieważ obecnie nie mogą znaleźć pracy w swoim obszarze zainteresowania. To mówi wiele o stanie naszej obecnej gospodarki, a mniej o wymaganiach pracodawców lub braku wiedzy i umiejętności naszych absolwentów szkół wyższych.

Płatne programy praktyk:

Istnieje kilka programów stażowych, które oferują doskonałe wynagrodzenie, ale wiele z nich jest kosztownych i wymaga opłat w celu wzięcia udziału w programie. Zazwyczaj nie polecam programów z opłatami, ale dla właściwego studenta, który z łatwością może sobie pozwolić na opłacenie stażu, istnieją pewne doskonałe możliwości w określonych branżach i dziedzinach kariery.

Przydatne wskazówki dla uczniów:

  1. Pamiętaj, aby kontaktować się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, poprzednimi pracodawcami, wykładowcami i absolwentami college'u, aby znaleźć ludzi, którzy obecnie wykonują taką pracę, jaką chcesz wykonywać.
  1. Doświadczenia wolontariuszy i praca w niepełnym wymiarze godzin często mogą przerodzić się w pełnoetatowe prace po ukończeniu studiów.
  2. Wyszukuj i badaj organizacje, aby móc uwzględnić te informacje w liście przewodnim lub e-mailu wprowadzającym, gdy kontaktujesz się z pracodawcami za pośrednictwem stron internetowych lub podczas poszukiwania staży w Internecie.
  3. Twórz dobrze spreparowane, ukierunkowane CV i list motywacyjny, które koncentrują się na organizacji i pozycji, do której się stosujesz (pamiętaj, że tylko jedna literówka może Cię wykończyć).
  4. Pamiętaj, aby skontaktować się z pracodawcami za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonu i nie zapomnij o znaczeniu podziękowań w procesie rozmowy . Często zdarza się, że uczniowie uważają, że są szkodnikami, ale wiele firm postrzega to zachowanie jako ocenę zmotywowanego studenta, a także kogoś, kto naprawdę chce przyjść i pracować dla swojej firmy. Wyrażając uznanie i pytając o to, gdzie obecnie odbywa się proces przesłuchania, można zrobić to w sposób, który nie przeszkadza potencjalnemu pracodawcy i może w końcu być tym, czego potrzeba, aby zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.