Czym jest ukryty rynek pracy?

Ukryty rynek pracy jest terminem używanym do opisywania zadań, które nie są publikowane online lub reklamowane w jakikolwiek inny sposób. Pracodawcy mogą nie publikować ofert pracy z wielu powodów - na przykład mogą próbować zaoszczędzić pieniądze na reklamie lub mogą preferować pozyskiwanie kandydatów za pośrednictwem skierowań pracowniczych.

Ten rynek pracy może być "ukryty", ale możliwe jest, aby dowiedzieć się o tych pracach. W rzeczywistości może być bardziej prawdopodobne, że zdobędziesz pracę dzięki ukrytemu rynkowi pracy niż za pośrednictwem zwykłych kanałów.

Co najmniej 60 procent wszystkich miejsc pracy znajduje się w sieci, a nie w tradycyjnych poszukiwaniach pracy.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego pracodawcy wykorzystują ukryty rynek pracy i jak wykorzystać ten rynek i znaleźć pracę, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Co jest dla pracodawców?

Wielu pracodawców korzysta z ukrytego rynku pracy, aby uniknąć długiego i kosztownego procesu otwierania aplikacji internetowych. Zamiast publikowania ofert pracy, niektórzy pracodawcy wybierają alternatywy, takie jak zatrudnianie pracowników, przechodzenie przez firmę rekrutacyjną, używanie headhunterów i poleganie na poleceniach od obecnych pracowników .

Ukryty rynek pracy ma wiele zalet dla pracodawców:

Dotknij ukrytego rynku pracy za pośrednictwem sieci

Możliwości te można znaleźć, rozszerzając połączenia sieciowe i reklamując swoje cele zawodowe. Pierwszym krokiem powinno być upewnienie się, że docierasz do jak największej liczby dróg. Poniżej znajdują się wskazówki, jak rozwinąć swoją sieć i dowiedzieć się o tych ukrytych pracach:

Inne sposoby dotknięcia ukrytego rynku pracy

Networking to nie jedyny sposób na dostęp do ukrytego rynku pracy. Poniżej znajduje się kilka innych sposobów, które można usłyszeć na temat niezarejestrowanych zadań:

Przy odrobinie starań i wysiłku możesz znaleźć nową świetną pracę, nawet jeśli nie ma jej na żadnej stronie wyszukiwania ofert pracy. Bądź gotów wytrwać, a ukryty rynek pracy może przynieść najlepszą dotychczasową pracę.

Przeczytaj więcej: Jak korzystać z sieci do znalezienia pracy | Jak szybko znaleźć nową pracę