Nie pozwól, aby dezinformacja Cię powstrzymała w znalezieniu odpowiedniego stażu

Zdobądź fakt

Zdegenerujmy niektóre z mitów, które pojawiają się podczas poszukiwania odpowiedniego stażu.

Praktyczny mit

Najlepszy staż to taki, który najbardziej się opłaca.

Fakt stażu

Zarabianie na praktykę może być rozważane, ale istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed przyjęciem stażu.

Praktyczny mit

Ponieważ zatrudnienie spadło z powodu ekonomii, powinienem przyjąć pierwszy staż, który mi zaoferowano.

Fakt stażu

Aby staż był cenny, ważne jest, aby określić swoje cele związane z odbywaniem stażu. Często staże mogą przerodzić się w pełnoetatowe miejsca pracy , a jeśli firma lub praca nie są przedmiotem długoterminowego zainteresowania, być może marnujesz swój czas, nie otrzymując odpowiedniego doświadczenia w pracy, którą masz nadzieję wykonać.

Praktyczny mit

Powinienem zawsze szukać ugruntowanych praktyk z dużymi pracodawcami.

Fakt stażu

Chociaż ukończenie stażu w znanej firmie może mieć swoje zalety w niektórych branżach, wiele małych organizacji zapewnia najlepsze programy stażowe, które mogą zapewnić szerszy zakres obowiązków.

Ponieważ wielu pracodawców wykorzystuje swój program stażowy jako miejsce szkolenia, aby zatrudnić kolejną grupę pracowników, ważne jest, aby ocenić każdą okazję, aby móc w pełni porównać pozytywne i negatywne strony każdego z doświadczeń.

Praktyczny mit

Pracodawcy zatrudniają stażystów tylko do zrobienia kawy, złożenia wniosku i odebrania telefonu.

Fakt stażu

Istnieje wielu pracodawców, którzy oferują uczniom cenne możliwości zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które będą im potrzebne do osiągnięcia sukcesu w wybranej dziedzinie kariery.

Praktyczny mit

Pracodawcy nie będą mnie zatrudniać, jeśli nie posiadam wszystkich umiejętności, których potrzebuję, aby odnieść sukces w pracy.

Fakt praktyki:

Staże oferują doświadczenia edukacyjne, które dostarczają uczniom wiedzy i umiejętności, które będą im potrzebne do zatrudnienia w terenie. Dopóki uczeń posiada umiejętności, które można przekazywać, takie jak interpersonalne, komunikacja, organizacja, komputer, przywództwo i budowanie zespołu, pracodawcy często przeskakują, aby zatrudnić ich jako stażystów.

Praktyczny mit

Muszę zarabiać przez lato, więc nie mogę sobie pozwolić na staż.

Fakt stażu

Nie wszystkie staże są w pełnym wymiarze godzin. Wielu studentów łączy staż w niepełnym wymiarze godzin z pracą na pół etatu, aby zdobyć doświadczenie i zarabiać w tym samym czasie.

Praktyczny mit

Mieszkam w małym miasteczku i nie ma miejscowych staży.

Fakt stażu

Nic nie może być dalej od prawdy. Istnieją 3 podstawowe sposoby na znalezienie stażu:

  1. Networking
  2. Sprawdź internetowe bazy danych i lokalne gazety
  3. Poszukiwania

Networking

Nawiązywanie kontaktów z wszystkimi, których znasz od rodziny, przez znajomych, poprzednich pracodawców, wykładowców itp., Oprócz sprawdzania Centrum rozwoju kariery w twojej uczelni, aby sprawdzić, czy ma aktywną sieć absolwentów / rodziców, z której możesz skorzystać, może pomóc w budowaniu silna sieć profesjonalistów.

Sprawdzanie internetowych baz danych

Istnieje wiele możliwości odbycia stażu w Internecie.

Centrum Rozwoju Kariery w twojej uczelni powinno być w stanie pomóc ci znaleźć zasoby, które pomogą ci w odbyciu stażu.

Poszukiwania

Sprawdzając lokalną gazetę, Izbę Handlową lub organizacje zainteresowane w Internecie, możesz zidentyfikować interesujące Cię firmy, a następnie zadzwonić do nich, aby sprawdzić, czy są zainteresowani zatrudnieniem studenta na staż lub letnią pracę. Niektóre z najlepszych staży można znaleźć w poszukiwaniach. Gdy już wiesz, czego chcesz, możesz przeszukać firmy, które oferują konkretne oferty pracy i rozpocząć od odbycia stażu.