Najwyżej opłacane oferty prawne

Jesteś w szkole prawniczej i zastanawiasz się, jakie rodzaje specjałów prawnych dają najwięcej - lub najmniej - pieniędzy? To nie powinno być decydującym czynnikiem, jeśli chodzi o rodzaj prawa, które zdecydujesz się praktykować, ale jest zrozumiale dla wielu studentów prawa.

Branża prawnicza oferuje setki opcji kariery od kuratora sądowego po prawnika procesowego. Wynagrodzenie może wahać się od minimalnego wynagrodzenia do dziewięciocyfrowych dochodów, w zależności od lokalizacji geograficznej, popytu na rynku, poziomu doświadczenia, środowiska praktyki i wielkości pracodawcy - i tak, samo stanowisko.

Są to jedne z najlepiej wynagradzanych legalnych miejsc pracy.

Trial Lawyers

Prawnicy Trial należą do najlepiej opłacanych prawników na świecie. Tysiące ludzi praktykuje na całym świecie, ale procesory, które zajmują się sprawami o wysokich, wysokich i niskich stawkach, są najbardziej rekompensowane. Jednak nie wszyscy prawnicy zgarniają wysokie dochody. Wielu prawników interesu publicznego i praktyków solowych zarabia skromne pensje. Mediana rocznego wynagrodzenia dla wszystkich prawników wyniosła 133 470 USD w 2014 r., Z 110,590 USD w 2008 r.

Prawnicy zajmujący się prawami własności intelektualnej

Prawa własności intelektualnej chronią pomysły: patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i inne korzystne koncepcje. Jest to szybko rosnąca dziedzina prawa, ponieważ technologia wciąż się rozwija, a także jest statystycznie najbardziej lukratywna. Mediana wynagrodzenia wynosi prawie 143 000 USD w 2016 r., Podczas gdy prawnicy z najwyższej półki mogą zarobić nawet 270 000 USD rocznie.

Adwokaci podatkowi

Adwokaci podatkowi współpracują zarówno z osobami fizycznymi, jak i biznesowymi, aby rozwiązywać problemy podatkowe.

Pomagają w planowaniu osiedli, a nawet w pozyskiwaniu Urzędu Skarbowego. Często są oni niezbędnymi konsultantami, gdy ktoś rozpoczyna działalność gospodarczą lub gdy trzeba sporządzić umowę. Chociaż ten rodzaj pracy nie jest tak błyskotliwy jak w przypadku prawników procesowych, prawnicy podatkowi wciąż przynoszą godne wypłaty.

Mediana wynagrodzenia wynosi około 99 000 $ w 2016 r., Podczas gdy niektóre wynoszą aż 189 000 $ rocznie.

Adwokaci ds. Zatrudnienia i pracy

Praktycy ds. Zatrudnienia i pracy pracują nad tym, aby stosunki między pracodawcami a pracownikami były zrównoważone i sprawiedliwe. Reprezentują oni zarówno pracodawców i zarząd, jak i pracowników. Są dobrze wynagradzane. Mediana wynagrodzenia dla prawnika zajmującego się zatrudnieniem wynosi około 82 000 USD w 2016 r., A niektórzy prawnicy zarabiają nawet 90 000 USD rocznie lub więcej.

Real Estate Attorneys

Prawnicy zajmują się ofertami i umowami oraz zapewniają kupującym uczciwe oferty. Współpracują również ze sprzedawcami, aby upewnić się, że wszystko jest w tym celu sprawiedliwe. Chociaż prawnicy zajmujący się nieruchomościami zarabiają przyzwoite pensje - mediana to 79 000 $, a ci prawnicy mogą zarobić aż 149 000 $ rocznie - prawie co czwarty prawnik zajmujący się nieruchomościami nie otrzymuje zasiłków.

Chief Legal Officers

Główni prawnicy, znani również jako doradcy generalni, kierują departamentami prawnymi korporacji. Ogólnie rzecz biorąc, im większa korporacja, tym wyższa jest pensja generalnego doradcy. Zyski dla dużych firm korporacji CLO mogą osiągnąć siedem cyfr. Poza wynagrodzeniami podstawowymi, główni prawnicy otrzymują także premie, opcje na akcje i inne korzyści, które mogą znacznie złagodzić ich pakiety wynagrodzeń.

Według rankingu Compensation Survey z 2011 r., W rankingach płacowych CLO rośnie liczba kobiet. Po raz pierwszy w historii badania, kobieta - najwyższy prawnik w tytońskim gigantzie tytoniu Altria Group, Inc. - zakończyła badanie w tym roku, pobierając łącznie 6,5 miliona USD z całkowitej rekompensaty pieniężnej.

Sędziowie

Sędziowie przewodniczą postępowaniu sądowemu w sądach federalnych, stanowych i lokalnych. Sędziowie i sędziowie otrzymują roczną pensję w wysokości 156 250 £ od 2016 r., W zakresie od 153,265 $ do 174 860 $. Najbardziej opłacanymi sędziami są sędziowie w federalnym systemie sądowym, a miejscowi sędziowie i sędziowie zasłużyli najmniej. Oprócz hojnych wynagrodzeń, większość sędziów korzysta ze zdrowych świadczeń, rachunków wydatków i składek na plany emerytalne w ich imieniu, zwiększając wielkość pakietów wynagrodzeń.

Członkowie Kongresu

Czy podoba Ci się pomysł pracy w branży zmiany przepisów dotyczących poprawy stanu całego kraju lub kraju? Może kariera w polityce jest dla ciebie. Chociaż dyplom prawniczy nie jest technicznie wymogiem wejścia w politykę, z pewnością może pomóc. Członkowie Kongresu przynoszą do domu 174 000 $ rocznie, a niektóre wyższe stanowiska, takie jak Lider Partii Większości czy Marszałek Domu, przynoszą rocznie 194 000 $.

Profesor Szkoły Prawniczej

Profesorowie szkół prawniczych prowadzą kursy prawnicze, prowadzą badania i publikują prace naukowe w swoich dziedzinach wiedzy. Wynagrodzenia różnią się w zależności od regionu i szkoły. Zgodnie z raportem Salezjańskiego Towarzystwa Nauczycieli Prawa Amerykańskiego 2009-2010 wynagrodzenia dla profesorów zwyczajnych wahały się od 113 691 dolarów do 242 500 dolarów w tym roku. Poniższa lista wynagrodzeń pracowników wydziałów prawa publicznego ujawnia, że ​​niektóre wynagrodzenia profesorskie sięgają ponad 300 000 $, a pensje dla dziekanów szkół prawniczych wynoszą około 450 000 USD.

Zapewnienie sobie pozycji profesora szkoły prawniczej jest jednak konkurencyjne. Kwalifikacje dla najlepszych kandydatów obejmują stopień prawniczy z najwyższej klasy szkoły prawniczej, przeglądu prawa, wysokiej klasy legitymacji sądowej, doświadczenie urzędników sądowych, doświadczenie praktyki prawniczej i kredyty publikacyjne w czasopismach naukowych.

Dyrektor ds. Wsparcia Procesowego

W miarę, jak technologia zmienia oblicze prawa, prawnicy, którzy są również doświadczeni technologicznie, wspinają się po drabinie płac. Specjaliści od spraw prawnych w rolach wspierających proces sądowy zarabiają przeciętną pensję w wysokości 70 882 USD w 2016 r., Podczas gdy dyrektorzy i menedżerowie wspomagający proces sądowy mogą wydawać wyższe wynagrodzenia. Najczęściej zarabiający zazwyczaj posiadają wykształcenie wyższe lub wyższe stopnie naukowe w zakresie technologii, biznesu lub finansów.

Dyrektorzy wspierający spory sądowe zarządzają ogólnofirmowymi działaniami wspierającymi spory sądowe, inicjatywami e-odkrywczymi i zasobami technologicznymi. Ponieważ popyt na wsparcie sporów rośnie w górę, a liczba doświadczonych pracowników zajmujących się sprawami sądowymi pozostaje niewielka, przewiduje się, że pensje wspierające proces sądowy będą rosły.

Administrator kancelarii prawnej

Adwokaci lub dyrektorzy zarządzający kancelarii nadzorują biznesowe i administracyjne aspekty prowadzenia firmy prawniczej. Ich obowiązki obejmują pozaprawne aspekty praktyki prawnej, takie jak zarządzanie finansami i sprawozdawczość, rozwój biznesu, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie obiektami, technologia, marketing i zarządzanie praktyką.

Kancelarie adwokackie w dużych firmach grają z najwyższymi zarobkami. Badanie ankietowe wynagrodzeń CMO w trzech głównych miastach w 2011 r. Wykazało, że średnia wynosiła 386 294 USD w tym czasie, a średnia pensja wyniosła 375 000 USD. Wynagrodzenie CMO w Nowym Jorku może sięgać nawet 750 000 USD, podczas gdy pensje dla administratorów kancelarii w Waszyngtonie wzrosną do 650 000 USD.

Administratorzy firm prawniczych zwykle pracują krócej niż większość dużych prawników, a stanowiska związane z CMO wymagają mniejszego wykształcenia - większość z nich ma tylko tytuł licencjata. Może to być świetna opcja kariery dla osób poszukujących lukratywnej pracy w branży prawniczej.