Co to jest profesjonalna pomoc sądowa?

Obsługa sporów sądowych to nowa i ekscytująca dziedzina

Co to jest profesjonalna pomoc w sporach sądowych? Czy to jest dla ciebie kariera?

Specjaliści od spraw sądowych pomagają adwokatom w zarządzaniu sporami na dużą skalę. Projektują i wdrażają bazy danych do zarządzania, sortowania, indeksowania, abstrahowania i koordynowania dużych ilości danych generowanych w dużych postępowaniach sądowych, w szczególności w ramach przygotowań do procesu. Specjaliści od spraw sądowych mogą również opracowywać strategie zarządzania danymi, pomagać w zakresie technologii w sali sądowej, zapewniać wsparcie dla użytkowników i szkolenia zarówno z gotowych i zastrzeżonych programów, jak i koordynować z dostawcami technologii.

Niektórzy specjaliści od spraw sądowych to hybrydy paralegalne / IT, którzy wykonują tradycyjne, paralegaliczne zadania, przy założeniu ról technologii informacyjnej.

Wymagania edukacyjne

Specjaliści od spraw sądowych zazwyczaj posiadają czteroletni stopień licencjata w pokrewnej dziedzinie, a także zaawansowane umiejętności techniczne i szkolenia w zakresie aplikacji baz danych i wsparcia sądowego.

Niektórzy specjaliści od spraw sądowych posiadają wyższe stopnie naukowe, a nawet stopnie prawne. Nie jest to niespotykane, aby praktykujący adwokat przenosił swoje wysiłki na tę stronę praktyki. Znajomość procesu odkrywania jest krytyczna, więc każdy, kto ma wcześniejsze doświadczenie w tej dziedzinie, na przykład osoba pełnoletnia, będzie miała nogę. W wielu kancelariach prawnych wymagania edukacyjne mogą być mniej ważne niż nabyte umiejętności. Powiązane doświadczenie prawne w zakresie od czterech do siedmiu lat jest preferowane.

Potrzebne umiejętności

Ważna jest solidna wiedza informatyczna oraz znajomość systemów zarządzania dokumentami i oprogramowania do prezentacji próbnych, sprzętu i aplikacji graficznych.

Specjaliści od wsparcia procesu sądowego muszą posiadać silne umiejętności komunikacyjne, ponieważ zajmują one wiele interakcji z prawnikami, pracownikami i sprzedawcami. Wymaga również doskonałych zdolności organizacyjnych, umiejętności krytycznego myślenia i dbałości o szczegóły.

Ćwicz środowisko

Specjaliści od spraw sądowych są w dużej mierze zatrudnieni w kancelariach prawniczych, korporacjach i firmach doradztwa prawnego.

Zakresy wynagrodzeń

Mediana rocznej pensji dla specjalistów od spraw sądowych wynosi zaledwie 84 000 USD w czerwcu 2017 r. Jest to miejsce w środku krajowego poziomu wynagrodzeń na tym stanowisku, od niskiego poziomu około 69 000 USD do poziomu około 95 000 USD rocznie. Może się to różnić w zależności od firmy i obszaru prawa, w którym firma przeważnie praktykuje, a także według lokalizacji. Wynagrodzenia są zwykle wyższe w przypadku dużych firm w obszarach metropolitalnych.

Specjaliści od spraw sądowych często pełnią funkcje kierownicze, nadzorując personel IT, sprzedawców, personel zajmujący się sprawami sądowymi, asystentów prawnych, młodszych adwokatów i zespoły programistów , abstrakcjonistów i pracowników zajmujących się wprowadzaniem danych. Niektórzy dyrektorzy i menedżerowie ds. Wsparcia procesów sądowych zarabiają w sześciu liczbach.

Job Outlook :

Wraz z ostatnimi zmianami w przepisach federalnych, które powodują rozprzestrzenianie się informacji przechowywanych elektronicznie, specjaliści od spraw sądowych cieszą się dużym popytem. Wraz z ewolucją branży i rozwojem technologii wsparcia sporów zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wyspecjalizowane umiejętności prawne i technologiczne powinno nadal rosnąć.

Dodatkowe zasoby

Ta nowa branża utworzyła niedawno Stowarzyszenie Wspierania Sporów Sądowych (ALSP), którego celem jest rozwój zawodu i przyczynianie się do rozwoju kariery praktyków na całym świecie.

Wsparcie w sporach sądowych Today to magazyn poświęcony branży wsparcia sporów sądowych.