8 Umiejętności, które musisz osiągnąć jako Paralegal

Poniższa lista zawiera osiem najważniejszych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Opanowanie tych podstawowych kompetencji może pomóc ci awansować w miejscu pracy i zyskać przewagę konkurencyjną na dzisiejszym legalnym rynku.

 • 01 Komunikacja

  Skuteczna komunikacja jest podstawą praktyki prawniczej. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz z nowym klientem, kontaktujesz się z ekspertem, zabierasz zeznania świadka, planujesz reportera sądowego czy omawiasz umowę z nadzorującym prawnikiem, do 80% dnia spędzasz na komunikowaniu się z innymi. Jako praworęczna prawica, paralegals służą jako łącznik między klientami, ekspertami, sprzedawcami, przeciwnikami i innymi stronami w sporze lub transakcji. Dlatego umiejętność porozumiewania się w sposób jasny i skuteczny jest podstawową umiejętnością paralegalną.
 • 02 Pisanie

  Doskonałe umiejętności pisania są niezbędne dla prawie każdej pozycji paralegalnej . Spory sądowe paralegals projekt korespondencji, pisma procesowe, odkrycia, wnioski, wytyczne, prawne memorandum i inne dokumenty, od prostych do złożonych. Transakcyjne paralegalne projekty uchwał, umów, umów i powiązanych dokumentów. Ponieważ pisanie jest integralną funkcją paralegalną, paralegals, którzy opanowali sztukę jasnej, zwięzłej i przekonującej korespondencji pisemnej, oddzieliją się od swoich rówieśników.

 • 03 Umiejętności badawcze i śledcze

  Badania to kolejna podstawowa umiejętność paralegalna. Oprócz opanowania tradycyjnych metod badań prawnych, partnerzy muszą wykazać się biegłością w zakresie badań internetowych i baz danych badań prawnych, takich jak Westlaw i Lexis / Nexis. Paralegals muszą również nauczyć się analizować fakty sprawy i prawidłowo cytować władzę prawną. Solidne umiejętności śledcze w kontekstach cywilnych, karnych i transakcyjnych są również niezbędne do śledzenia dokumentacji medycznej, dowodów, dokumentów i świadków.

 • 04 Umiejętności technologiczne

  Umiejętności technologiczne są jedną z najbardziej pożądanych umiejętności paralegalskich na dzisiejszym legalnym rynku. Ponieważ technologia infiltruje każdy aspekt praktyki prawniczej, paralegals muszą opanować rosnącą liczbę programów do edycji tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, telekomunikacji, baz danych, prezentacji i badań prawnych. Paralegals są często oskarżani o dokonywanie zakupów technologii w swojej kancelarii prawnej lub dziale prawnym. Technologia prawna doprowadziła również do nowych nisz paralegalnych - wsparcia sporów sądowych i e-odkrycia. Paralegals, którzy wprowadzają zaawansowane umiejętności technologiczne do stołu, mają przewagę konkurencyjną na legalnym rynku.

 • 05 Organizacja

  Prawnicy polegają na paralegals w celu uporządkowania spraw i spraw w sprawach cywilnych, karnych i transakcyjnych. Sporne procesy sądowe i transakcje korporacyjne generują ogromne ilości dokumentów i danych. Dlatego umiejętność sortowania, indeksowania, kategoryzowania, porządkowania, manipulowania i organizowania tych informacji jest podstawową umiejętnością paralegaliczną. Oprócz organizowania dokumentów fizycznych, eksponatów i dowodów, partnerzy muszą opanować aplikacje technologiczne i bazy danych, które pomagają w zarządzaniu danymi związanymi z przypadkami.

 • 06 Wielozadaniowość

  Rzadko są paralegals przypisane do jednego przypadku, transakcji lub zadania. W realnym świecie paralegals muszą żonglować wieloma zadaniami i jednocześnie równoważyć konkurencyjne priorytety. Na przykład, paralegal sądowy może przesłuchać świadka, wysłać e-mail do klienta, przeszkolić współpracownika w nowej bazie danych i zbadać kwestię prawną w tym samym godzinnym bloku czasu. Najbardziej skuteczni partnerzy mogą myśleć elastycznie, nadawać priorytety zadaniom i równoważą wymagania wielu przełożonych i klientów.

 • 07 Praca zespołowa

  Praca zespołowa to kolejna podstawowa umiejętność paralegal. Dostarczanie usług prawnych jest wystarczająco złożone, aby zespół posiadający wiele umiejętności był niezbędny do zapewnienia jakości i opłacalności usług. Ponadto, ponieważ zasady dotyczące nieuprawnionej praktyki prawniczej wymagają, aby osoby paralegalne pracowały pod nadzorem prawnika, praca zespołowa jest nieodłączną częścią praktyki paralegalicznej . Paralegals są częścią większego zespołu prawnego w swojej organizacji, który może obejmować współpracowników, partnerów, kolegów paralegals, sekretarzy prawnych i innych. Paralegals muszą również współpracować z zewnętrznymi stronami, w tym z klientami, przeciwnymi doradcami, ekspertami i sprzedawcami.

 • 08 Uwaga na szczegóły

  Podczas gdy prawnicy często koncentrują się na całościowym obrazie, szczegóły spoczywają na paralegal. Zadania równoległe, takie jak sprawdzanie cytatów (weryfikacja uprawnień prawnych w notatkach i notatkach), przegląd dokumentów, zarządzanie wystawami i wyszukiwanie tytułów wymagają skrupulatnej uwagi. Zarządzanie złożonością logistyczną przygotowania do procesu lub zamknięcia wymaga również skupienia się na wielu szczegółach, począwszy od numerowania eksponatów i podwójnej kontroli budżetów po śledzenie terminów sądowych i terminów składania wniosków.