Przegląd praktyki prywatnej i życia prawnika

Co powinieneś wiedzieć o pracy w prywatnej firmie prawniczej

Około 75 procent z ponad 1,3 miliona licencjonowanych prawników w USA pracuje w prywatnej praktyce. Prawnicy są uznawani za działających w prywatnej praktyce, gdy są częścią firmy z dwoma lub więcej prawnikami lub mają praktykę solo.

Prawnicy zatrudnieni w kancelarii prawnej mogą pracować jako partnerzy, którzy podzielają zyski i ryzyko firmy, lub jako wspólnicy - prawnicy, którzy jeszcze nie osiągnęli pełnego statusu partnerskiego.

Kancelarie prawne zatrudniają również wielu innych prawników, w tym prawników i asystentów prawnych, pracowników prawnych, personel IT, specjalistów od spraw sądowych, administratorów kancelarii prawnych, personel marketingowy, sprzedawców plików i prawnych konsultantów medycznych.

Obszary praktyki prawnej

Praktycy Solo czasami działają jako "wielbiciele wszystkich zawodów", oferując usługi prawne w szerokim zakresie obszarów praktyki. Wiele osób koncentruje się jednak na jednej niszach lub obszarach prawa. Specjaliści prawni zatrudnieni w większych kancelariach prawnych zazwyczaj specjalizują się w jednym lub dwóch określonych obszarach. Kilka typowych specjalności prawnych to:

Czas rozliczeniowy

Specjaliści z kancelarii adwokackich są odpowiedzialni za uciążliwe śledzenie niemal każdej minuty swojego czasu, aby firma mogła zaliczyć te minuty do swoich klientów.

Kancelarie często nakładają wysokie wymagania miesięczne i roczne dla partnerów, współpracowników i paralegów, dzięki czemu zatrudnienie w kancelarii jest jednym z najbardziej wymagających środowisk prawniczych.

Czas jest zwykle naliczany w sześciominutowych odstępach, więc dwuminutowa rozmowa telefoniczna zostanie obciążona za sześć minut.

Czas może być naliczany klientom co miesiąc, ale częściej jest naliczany od opłat stałych płaconych przez klientów, które są przechowywane przez firmę. Opłaty za czas można również odjąć od wszelkich strat pieniężnych, jakie prawnik wygrał dla klienta.

Kancelarie prawne notorycznie wymagają od swoich pracowników długich godzin pracy w celu zwiększenia przychodów. Ale mimo że od 50 do 80 godzin pracy jest powszechne w niektórych firmach prawniczych, nie wszystkie firmy są swatshopami. Każdy ma swoje unikalne kulturowe i zawodowe wymagania.

Równowaga między pracą a życiem

W niektórych przypadkach wymagania czasowe nałożone na profesjonalistów z kancelarii prawnych ograniczają ich zdolność do realizowania interesów zewnętrznych i życia rodzinnego. Badanie przeprowadzone przez Texas Bar Association wykazało, że 18% respondentów wymieniłoby niższe wynagrodzenie za mniej godzin w biurze i w sądzie, nawet jeśli miało to wpływ na ich możliwości awansu.

Big Firm Vs. Mała firma

Według raportu statystycznego prawnika tylko 14 procent prawników zatrudnionych jest w dużych kancelariach prawnych ponad 100 prawników. American Bar Association określa liczbę na około 16 procent. Zdecydowana większość prawników - około 63 procent - i pracownicy kancelarii pracują w mniejszych biurach 10 adwokatów lub mniej.

Praca w kancelarii ma swoje unikalne korzyści i wyzwania, a istnieją znaczne różnice między zatrudnieniem w małej firmie a zatrudnieniem w dużej firmie.