Pytanie z wywiadu: Dlaczego zrezygnowałeś?

Wskazówki dotyczące odpowiadanie na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej Pytania dotyczące rezygnacji

Czy zrezygnowałeś z pracy lub myślisz o tym? Nie wiesz, jak odpowiedzieć na pytanie dotyczące wywiadu "Dlaczego zrezygnowałeś ze swojej pracy?" lub "Dlaczego rezygnujesz z aktualnej pozycji?" Prawdopodobnie zostaniesz zapytany o to podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Potencjalni pracodawcy będą chcieli wiedzieć o twoich powodach przejścia, aby pomóc im zdecydować, czy będziesz dobrym dodatkiem do ich firmy. Odpowiadając na to pytanie, powinieneś starać się pozostać tak pozytywnym, jak tylko możesz, koncentrując się na tym, dlaczego ta nowa praca jest odpowiednia dla ciebie.

Jest wiele dobrych powodów, aby zrezygnować ze swojej pracy . Niektóre z nich są łatwiejsze do wyjaśnienia niż inne, a niektóre powinny być sformułowane bardzo ostrożnie, aby uniknąć obarczania winą poprzedniego pracodawcy lub współpracowników. Miejmy nadzieję, że kiedy złożyłeś swoją rezygnację , byłeś w stanie wystawić pozytywną notatkę, w dobrych stosunkach ze swoją dawną firmą.

Pamiętaj, aby być szczerym w swojej reakcji, ale nie wspominaj o żadnych negatywnych uczuciach, jakie możesz mieć. Twoje wyjaśnienie może powrócić do poprzedniego przełożonego, podczas kontroli referencyjnej lub innego rutynowego kontaktu, a twoja historia powinna pasować do tego, co udostępni.

Jak odpowiedzieć na pytanie

Odpowiadając na to pytanie, ważne jest, aby spróbować pozostać pozytywnym. Wyjaśnij krótkie objaśnienia i dostosuj rozmowę do swoich cech, które sprawią, że staniesz się idealnym pracownikiem na nowym stanowisku. Nie wchodź w szczegóły dotyczące twojego strasznego szefa, ani okropnych warunków pracy.

Powinieneś uczciwie odpowiedzieć na pytanie, podkreślając, co ci się podoba w pracy tam, wyjaśniając nieuniknione okoliczności, które doprowadziły cię do odejścia.

Na przykład być może praca była idealna zaraz po studiach, ale teraz jesteś gotowy na więcej obowiązków. A może harmonogram nie pasował już do twojej sytuacji, ale harmonogram tej pracy jest idealny.

Oprócz bycia pozytywnie nastawionym do poprzednich doświadczeń, powinieneś skupić się na nowej pracy, z którą rozmawiasz. Gdy powiesz, dlaczego odszedłeś z poprzedniej pracy, możesz podać przykłady powodów, dla których uważasz, że ta nowa praca lepiej pasuje. Poświęć trochę czasu podczas przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, aby wymyślić kilka przykładów tego, jak skutecznie wykorzystałeś kluczowe umiejętności na nowym stanowisku podczas poprzedniego zatrudnienia. Pomoże ci to zachować pozytywną odpowiedź, a jednocześnie pozwoli ci się zastanowić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem do otwartej pozycji.

Przykładowe odpowiedzi

Poniżej znajdują się przykładowe odpowiedzi na pytanie "Dlaczego zrezygnowałeś z ostatniej pracy?" Użyj ich, aby znaleźć własną odpowiedź na to wymagające pytanie.

Więcej odpowiedzi na wywiad o odejściu z pracy
Więcej odpowiedzi na wywiady, których możesz użyć, gdy zrezygnujesz z pracy, zrezygnujesz, jesteś zwolniony, zwolniony lub w inny sposób odszedłeś z pracy.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i sugerowane odpowiedzi.