Biografia Carol Bartz, były dyrektor generalny Yahoo

Carol A. Bartz urodziła się 29 sierpnia 1948 r. W Winona w stanie Minnesota. Jej matka zmarła na niszczycielską chorobę przewlekłą, gdy miała zaledwie osiem lat. Przez następne cztery lata Bartz dbał o swojego młodszego brata, Jima. Każdego dnia podrzucała go do opiekunki w drodze do szkoły podstawowej i zabierała go do domu.

Niezdolny do tego, by samotnie wychować swoją rodzinę, ojciec Bartza był bardzo zręczny i używał pasa dla dyscypliny.

Bartz poślubił Billa Marra i razem mają troje dzieci.

Kiedy Bartz miała dwanaście lat, ona i jej brat Jim zostali uratowani przez babcię Alice Schwartz, która wychowała obie dzieci. Bartz rozkwitał pod pełną miłości troską i opieką babki.

W czasie liceum Bartz stał się królową i stał się majorette. Ale Bartz już przełamał bariery płciowe, kiedy stała się jedną z dwóch dziewcząt w swojej szkole, która zajęła się fizyką i zaawansowanymi klasami algebry.

Edukacja

Jeszcze w szkole średniej Bartz rozpoczął pracę w banku jako sekretarz. Pracowała aż do bankomatu, zarabiając 75 centów za godzinę. Doskonała pracownica, znalazła przychylność i zasłużyła sobie na szacunek swoich menedżerów, którzy później pomogli jej uzyskać stypendium, aby wziąć udział w William Woods, elitarnym college'u dla dziewcząt w Fulton w stanie Missouri.

Aby uzupełnić stypendium, Bartz pracował w stołówce uniwersyteckiej; upokarzające doświadczenie, ponieważ większość jej kolegów z klasy pochodzi z zamożnych rodzin.

Kontynuowała naukę na Uniwersytecie Wisconsin, pracując jako kelnerka i uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie informatyki w 1971 roku.

Bartz rzuca 3M po cierpieniu dyskryminacji w pracy

Bartz dołączył do 3M w 1972 roku jako jedyna kobieta zawodowa w dywizji 300 mężczyzn. Stawiała czoła powtarzającym się aktom dyskryminacji i przestała działać w 1976 roku po tym, jak odmówiono jej przeniesienia do centrali.

W wywiadzie dla More Magazine , Bartz wspomina: "Powiedzieli mi do mojej twarzy:" Kobiety nie wykonują tych zadań ". Ona odpowiedziała:" Już mnie nie ma "i natychmiast rzuciła.

Jej decyzja o opuszczeniu 3M nie była przyznaniem się do porażki; wręcz przeciwnie. Bartz wiedział, że jest zdolna do osiągania większych i lepszych rzeczy, a jeśli firma 3M nie byłaby zainteresowana oferowaniem jej możliwości rozwoju, znajdowałaby je gdzie indziej.

I tak zrobiła.

Autodesk, Inc.

W 1992 r., W wieku 43 lat, Bartz objął stanowisko CEO w Autodesk, Inc., średniej wielkości firmie produkującej oprogramowanie o średniej dochodowości 300 milionów dolarów. W 1993 r. Bartz zakupił AutoDesk od założyciela Carla Bassa, którego zwolniła wkrótce potem. Zdając sobie sprawę, że Bass był integralną częścią biznesu, szybko go przywróciła.

Podczas swojej imponującej czternastoletniej kariery jako CEO przekształciła Autodesk w giganta oprogramowania, który w 2008 roku zarobił ponad 1,5 miliarda dolarów rocznych przychodów.

Jej bitwa z rakiem piersi

Kilka dni przed początkiem pracy Bartza na stanowisku CEO firmy Autodesk zdiagnozowano u niej raka piersi . Opóźniła leczenie o jeden miesiąc i tylko miała tylko jeden miesiąc wolnego od zabiegu i powrót do zdrowia po zabiegu mastektomii i trans flap. Pracowała przez całe siedem miesięcy swojej brutalnej chemioterapii.

Ale Bartz ma inne rady dla innych kobiet; "Powiedz ludziom, że kiedy lekarze twierdzą, że powrót do zdrowia zajmuje sześć tygodni, nie powinieneś wracać do pracy po czwartej" - mówi. "Brakująca praca przez te dwa tygodnie nikogo by nie zabiła, a to było naprawdę trudne, powinienem był zostać w domu".

Plany Bartza dla Yahoo

W styczniu 2009 r. Bartz przejął ster w Yahoo! , Inc. jako CEO. W typowo odważnym, przyziemnym stylu Bartza mówiła o swoim umyśle w poście na blogu Yahoo! pracowników: "Poszukaj marki tej firmy, aby ponownie rzucić dupę".

Bartz prowadzi wizję opartą na konsumencie: "Kto chce innowacyjności ze względu na innowację, jeśli nie ułatwia jej życia, jest bardziej wydajny, bardziej produktywny?", Więc oczekuj, że usłyszymy cię lepiej i lepiej się tobą opiekujemy.

We wrześniu 2011 r. Carol Bartz została zwolniona przez Yahoo! "