"Największy błąd, jaki kiedykolwiek popełniłem": historie od 5 kobiet-przedsiębiorców

Każdy znakomity przedsiębiorca ma spory udział w opowieściach o horrorze, bez względu na to, jak udane były. Może to opowieść o wielkiej wypłacie, która rozpaliła się po zaledwie trzech tygodniach; wczesna umowa, w której stracili dużo czasu; partnerstwo, które zawarli bez pisemnej umowy, która wysadza ich w twarz. Każdy odnoszący sukcesy przedsiębiorca ma duże błędy w przeszłości.

Dobre rady od przedsiębiorców, którzy są na szczycie ich gry, są zawsze świetne, ale czasem najbardziej uciążliwe wnioski, jakie możemy wyciągnąć z nich, pochodzą z usłyszenia o tych błędach.

Wielu uważa, że ​​ich osobiste niepowodzenia są najcenniejszymi doświadczeniami w rozwijaniu działalności gospodarczej - a początkujący przedsiębiorcy mogą uczyć się na tych doświadczeniach, jakkolwiek bolesne były wtedy. Poprosiłem 5 kobiet, z których wszystkich bardzo podziwiam, o swoich największych błędach w przedsiębiorczości - i o tym, jak dotarły na drugą stronę.

Sheila Lirio Marcelo, założycielka, prezes i dyrektor generalny Care.com

Wiedzieliśmy, że popyt na Senior Care będzie ogromny, a ankiety i dane demograficzne to pokazują. Ale kiedy uruchomiliśmy usługę w 2010 r. Na żywo w produkcji, okazało się, że jest zbyt wcześnie dla konsumentów i musieliśmy ją szybko zamknąć. Po drodze jest wiele punktów decyzyjnych, a my często przechodzimy przez analizę logiczną, ale ważne jest, aby dowiedzieć się, jak zorganizować mały test testowy na żywo w produkcji, zanim coś zainwestujemy.

Nazwana jedną z "10 najlepszych kobiet-przedsiębiorców" w magazynie Fortune, Sheila Lirio Marcelo założyła Care.com w 2006 roku. Firma stała się największym na świecie celem wyszukiwania i zarządzania opieką nad rodziną, z ponad 22 milionami członków w 19 krajach.

Alexa von Tobel, CFP, CEO i założycielka LearnVest.com

"Wielu przedsiębiorców żyje zgodnie z mottem" idź, idź, idź ", zwłaszcza, że ​​technologia sprawia, że ​​tak łatwo pozostać w kontakcie z biurem. Z pewnością byłem jednym z nich.

Ale prawdą jest, że nie możesz zabić go w pracy, jeśli nie będziesz się troszczyć o siebie, kiedy skończysz - lub jeśli po prostu nie uda Ci się rozwiązać problemu.

Kiedyś myślałem, że to było samolubne, kiedy poświęciłem czas na samoopiekę (pomyśl: siłownia, wizyty u lekarza, witaminy, sen). Ale w końcu zdałem sobie sprawę, że to było naprawdę ważne. Im bardziej jestem spokojny i zebrany, tym bardziej mogę być strategiczny i tym lepiej dla mojej firmy. Kiedy prowadzisz ładunek, łatwo odpocząć od snu i ćwiczeń, a także zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Ale im więcej masz na talerzu, tym bardziej istotne stają się te rzeczy! "

Alexa von Tobel wprowadziła na rynek aplikację LearnVest w 2009 roku. Należała do "jednego z najfajniejszych młodych przedsiębiorców" w magazynie "Inc 30", a także jest autorką bestsellera "New York Times" finansującego Fearless.

Linda Rottenberg, współzałożycielka i dyrektor generalny Endeavour Global

"Zaczynając jako młody dyrektor generalny, błędnie myślałem, że moim zadaniem jest powtarzać stale i władczy głos i nie zdradzać żadnych słabości. Pewnego dnia pokazałem szkic przemowy, który napisałem do mojego męża, Bruce'a Feilera (pisarza i felietonisty, więc wiedział, o czym mówi). Natychmiast rozerwał go na strzępy, mówiąc: "za dużo Supermana, za mało Clarka Kenta".

Niestety, dopiero gdy Bruce zdiagnozowano raka, w końcu posłuchałem jego rady, ponieważ nie miałem wyboru - nie mogłem ukryć emocji przed kolegami i pracownikami, więc dałem z siebie wszystko.

Ku mojemu zaskoczeniu bardziej mnie za to uszanowali! Od tego czasu starałem się być "mniej super" i "bardziej ludzki", co oznacza ujawnianie moich słabości, przyjmowanie moich wad i radzenie sobie z moimi błędami. "

Nazwany jednym z "Najlepszych liderów Ameryki" przez US News i jednym ze 100 "innowatorów TIME" w XXI wieku "Linda Rottenberg jest uważana za jedną z najbardziej dynamicznych ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacji i przywództwa na świecie.

Jennifer Manaavi, CEO i współzałożycielka Physique 57

"Physique 57 miało wczesny sukces, z którego byliśmy zadowoleni. W ciągu dwóch lat otworzyliśmy trzy studia. Trzecia lokalizacja była dwukrotnie większa od pierwszej i nie byłem przygotowany na atak klientów i współmierne problemy operacyjne. Odkryłem, że nie zaplanowałem w pełni logistyki prowadzenia trzech studiów.

Nie doceniłem potrzeby większego zespołu i potrzeby lepszego zorganizowania zespołu. Każdy pracownik pracował zbyt wiele godzin i żonglował zbyt wieloma obowiązkami. Podczas gdy był to ekscytujący czas dla biznesu, gang był wyczerpany i przytłoczony.

Zatrudniłem konsultanta ds. Zasobów ludzkich do skupienia się i dostosowania zespołu zarządzającego, a ja nadal pracuję z nim dziewięć lat później.

Jennifer Maanavi uruchomiła Physique 57, międzynarodową firmę fitness, która promuje zdrowie fizyczne i osobiste wzmocnienie poprzez ćwiczenia inspirowane tańcem, w 2006 roku.

Courtney Nichols, współzałożycielka i współprzewodnicząca Smarty Pants

"Mój największy błąd polegał na tym, że starałem się zaoszczędzić pieniądze, nie wynajmując headhuntera dla kilku starszych pracowników. Kiedy dostajesz gotówkę w kasie, czujesz się jak luksus, więc zrobiliśmy to sami i wybieraliśmy najlepszych kandydatów z ograniczonej puli. Mimo że nie byliśmy nowi w budowaniu biznesu, byliśmy nowi w towarach pakowanych przez konsumentów. Powinniśmy zatrudnić ludzi mądrzejszych od nas w swoich dziedzinach.

Moje podejście było doskonałym przykładem "głupiego mądrości, funta głupiego", i zapłaciłem za to w łeb, kiedy musiałem się wycofać i rozpocząć samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, gdy wycofaliśmy się, wynajęliśmy firmę poszukującą i zastąpiliśmy parę kluczowych ról o lepszym dopasowaniu. Każdy, kto ma firmę o wysokim wzroście, rozumie efekt wzmacniający, polegający na tym, że nie ma właściwych ludzi - wpływ na dalszy rozwój jest ogromny. Na szczęście przeszliśmy przez to dobrze, ale można było tego uniknąć. "

Courtney jest współzałożycielem i współ-dyrektorem zarządzającym SmartyPants, firmy zajmującej się witaminami dla zdrowia i dobrego samopoczucia, która została wymieniona jako jedna z 500 najszybciej rozwijających się firm w roku 2015 .

-

JJ Ramberg jest założycielem Goodshop.com. Ich wtyczka przeglądarki automatycznie aktywuje najlepsze kupony podczas zakupów online.