Jak zwiększyć wydajność Freelance dzięki technice Pomodoro

Ścieżka samozatrudnienia nie zawsze jest płynna. Godzinowi pracownicy (wliczając w to freelancerów) stanowią 60 procent siły roboczej w USA, a według informacji z Expanding Prosperity Impact Collaborative (EPIC) z Aspen Institute, prawie jedna trzecia zwiększa zmienność dochodów. Tłumaczenie: Amerykanie potrzebują stabilności finansowej, a wykorzystanie twojego czasu jest istotną częścią równania. Jeśli masz problemy z wykonywaniem zadań, Technika Pomodoro może być odpowiedzią na twoje problemy z przepływem pracy.

Co to jest?

Technika Pomodoro została opracowana w latach 80. przez Francisco Cirillo, studenta, który chciał lepiej wykorzystać swój czas. Nazwany na czasomierz pomidora, którego użył Cirillo ( pomodoro to włoskie tłumaczenie), technika zyskała popularność w przedsiębiorstwach w latach 90. XX wieku i jest obecnie szeroko stosowana przez profesjonalistów, aby pomóc im zachować koncentrację. Oto jak to działa:

  1. Określ cel, który należy wypełnić, np. Napisanie artykułu, przesłanie faktury, zaprojektowanie grafiki itp.
  2. Ustaw minutnik na 25 minut i rozpocznij pracę. Unikaj innych zadań lub zakłóceń w wyznaczonym czasie.
  3. Gdy minutnik wyemituje sygnał dźwiękowy, zrób sobie krótką przerwę (zazwyczaj pięć minut), aby rozciągnąć, surfować po Internecie i oczyścić umysł.
  4. Powtórz ten proces w sumie w czterech rundach lub do momentu, gdy cel zostanie ukończony.
  5. Pod koniec czwartej rundy należy przedłużyć 30-minutową przerwę na relaks i zmianę ostrości przed powrotem do pracy.

Dlaczego to działa

Jako freelancer prawdopodobnie doświadczyłeś wypalenia psychicznego lub znalazłeś się surfując po Internecie, kiedy powinieneś pracować.

Dobra wiadomość: Naukowcy twierdzą, że rozproszenie uwagi jest naturalną reakcją twojego mózgu na przedłużone skupienie (tj. Nie jest to twoja wina). Praca w odstępach czasu może poprawić efektywność zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Alejandro Lleras, profesora psychologii na Uniwersytecie Illinois. Badania Llerasa wykazały, że poświęcanie zbyt wiele czasu na pojedyncze zadanie zmniejsza "zasoby uwagi" lub zdolność do utrzymywania takiego samego poziomu wydajności pracy przez dłuższy czas.

Małe przerwy pozwalają twojemu mózgowi na ponowne uaktywnienie jego uwagi i skupienia bez utraty jakości.

Wykorzystanie Twojej Freelance Focus

Życie w stylu freelance może być polaryzujące: albo jesteś zbyt skoncentrowany na pracy, by odejść i cieszyć się życiem, albo jesteś zbyt rozproszony, by spiąć się i wykonać zadanie. W każdym razie Technika Pomodoro może pomóc ci ustalić granice z przyrostowymi osiągnięciami - pozytywną siłą, która może doprowadzić do większych osiągnięć. Oto jak sprawić, by technika działała dla Ciebie:

Amerykanie są bez wątpienia pracowici, ale to nie znaczy, że nasze metody nie mogły korzystać z okazjonalnego tuningu. Rozważ swoje niedociągnięcia w zarządzaniu czasem i użyj techniki Pomodoro, aby zmniejszyć przepaść między ambicjami a działaniami. Jeśli chodzi o freelancing, czas naprawdę jest pieniędzmi.