Co robić, jeśli Twoja praca Cię stresuje

Praca stres jest jednym z głównych źródeł stresu zgodnie z wynikami badania American Stress in America z American Psychological Association. American Psychological Association, styczeń 2011). Nie tylko może sprawić, że poczujesz się niezadowolony ze swojej pracy i będziesz cierpieć z powodu swojej wydajności, ale może to również wpłynąć na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem w pracy, zanim doprowadzi to do długotrwałych problemów, z których trudno będzie się wyleczyć.

Spójrzmy na niektóre z najważniejszych przyczyn stresu zawodowego i związanych z nim problemów. Następnie dowiedz się, jak nim zarządzać.

Przyczyny stresu związanego z pracą

Jeśli potrafisz ustalić przyczynę swojego stresu zawodowego, możesz spróbować znaleźć lekarstwo na to. Oto kilka możliwych przyczyn:

Problemy związane ze stresem związanym z pracą

Stres w pracy może prowadzić do przewlekłych problemów zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia, zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i zaburzenia psychiczne, według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (NIOSH), oddziału Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (stres ... w pracy Jeśli wcześnie zauważysz objawy, masz większą szansę na rozwiązanie problemów, zanim doprowadzą do poważniejszych konsekwencji NIOSH zwraca uwagę, że niektóre z wczesnych sygnałów ostrzegawczych, których należy szukać, to niezadowolenie z pracy, zaburzenia snu, ból głowy, kłopoty z koncentracją, krótkie temperament, rozstrój żołądka i złe samopoczucie Powinieneś także pamiętać o zmianie osobistych relacji, zwiększonym używaniu narkotyków lub alkoholu i szlifowaniu zębów.

Zarządzanie stresem pracy

Są rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć stres w pracy, gdy zdasz sobie sprawę, że to staje się problemem. Te poprawki są specyficzne dla każdej z przyczyn omówionych wcześniej w tym artykule. Ważne jest, aby zidentyfikować to, co sprawia, że ​​czujesz się zestresowany, zanim spróbujesz tych rozwiązań.