Znajdź kontakty w swoich docelowych firmach

Dzień 14 30 dni do wymarzonej pracy

W dniu 13 stworzyłeś listę docelową pracodawców z 10-20 firmami, dla których chciałbyś pracować.

Doskonałym sposobem na zwiększenie szansy na rozmowę o pracę w firmie marzeń jest posiadanie kontaktu, który tam pracuje. Dlatego dziś będziesz korzystać z różnych technik, aby znaleźć połączenia w swoich docelowych firmach i dotrzeć do nich.

W jaki sposób kontakty mogą pomóc w poszukiwaniu pracy

Kontakt z firmą (obecnym lub byłym pracownikiem) jest świetnym sposobem na postawienie stopy w drzwiach.

Osoba kontaktowa będzie w stanie pomóc kandydatom w znalezieniu zatrudnienia na różne sposoby. Kontakty mogą ostrzegać o możliwościach pracy, które mogą nie być wymienione w Internecie.

Mogą również osobiście wspomnieć o tym menedżerowi ds. Zatrudnienia lub (w zależności od tego, jak dobrze znają Ciebie i Twoją pracę) napisać dla Ciebie osobistą rekomendację. Nawet samo podanie związku w firmie w liście przewodnim może pomóc w przeprowadzeniu procesu rekrutacji.

Jak znaleźć kontakty

Oto kilka technik znajdowania kontaktów w docelowych firmach.

Jak dotrzeć do swoich kontaktów

Sięgnij do swoich znajomych w każdej firmie marzeń, wyrażając swoje zainteresowanie firmą i pytając, czy mogą ci pomóc .

Możesz poprosić o spotkanie na kawę na rozmowę informacyjną o firmie. Jeśli jesteś osobą z LinkedIn , zapytaj, czy ten kontakt byłby skłonny do napisania rekomendacji LinkedIn .

Oto kilka przykładowych listów z prośbą o pomoc od kontaktów sieciowych.

Oddać

Networking nie jest ulicą jednokierunkową. Jeśli poprosisz o rekomendację dla LinkedIn, pamiętaj, by napisać jedną dla drugiej osoby. Jeśli twoje połączenia wymagają porad lub poleceń w przyszłości, zwróć przysługę.

Sieć kariery działa tylko wtedy, gdy chcesz udzielić pomocy i porady, a także otrzymać ją.