Przykłady i format listów motywacyjnych

List intencyjny , znany również jako list z zapytaniem lub list z zapytaniem ofertowym, jest wysyłany do firm, które mogą zatrudniać, ale nie podał konkretnego miejsca pracy, o które można się ubiegać. Możesz użyć listu motywacyjnego, aby sprawdzić, czy firma ma jakiekolwiek oferty pracy, które byłyby dla Ciebie odpowiednie. Możesz także użyć interesu, aby zorganizować wywiad informacyjny z kimś w firmie.

List motywacyjny to świetny sposób, aby uzyskać stopę w drzwiach z firmą, którą jesteś zainteresowany.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać porady dotyczące pisania ciekawych listów oraz przykładowych listów polecających dotyczących różnych okoliczności.

Jak sformatować list motywacyjny

Osoba kontaktowa . Najpierw spróbuj znaleźć w firmie kogoś, kto wyśle ​​list, na przykład do kierownika działu, który cię interesuje. Sprawdź, czy masz jakieś powiązania w firmie przez rodzinę, znajomych lub byłych kolegów. Jeśli znasz kogoś w firmie, napisz bezpośrednio do nich. Możesz również poprosić tę osobę o skierowanie do menedżera ds . Zatrudnienia .

Co uwzględnić w liście. Twój list intencyjny powinien zawierać informacje o tym, dlaczego firma Cię interesuje i dlaczego twoje umiejętności i doświadczenie byłyby atutem firmy. Skorzystaj z tej litery, aby się sprzedać, wyjaśniając, w jaki sposób możesz dodać wartość firmie.

Podsumowanie listu. Zakończ list, wyjaśniając, że chciałbyś spotkać się z pracodawcą, aby zbadać możliwe możliwości kariery.

Możesz nawet zasugerować utworzenie wywiadu informacyjnego, jeśli nie ma wolnych miejsc pracy w firmie.

Dołącz swoje dane kontaktowe. Podsumowując, podaj informacje o tym, jak możesz się z tobą skontaktować, jeśli firma jest zainteresowana nawiązaniem kontaktu z Tobą.

Zachowaj swój list krótki i na temat. Chcesz szybko i wyraźnie zrozumieć swój punkt widzenia, nie poświęcając zbyt wiele czasu pracodawcy.

Zapoznaj się z tymi szczegółowymi wskazówkami i szablonami, jak napisać list motywacyjny, zanim zaczniesz pisać własne listy.

Jak korzystać z listu motywacyjnego: Przykłady

Przed napisaniem listu warto zapoznać się z przykładami zainteresowań. Oprócz pomocy z układem, przykłady mogą pomóc Ci zobaczyć, jakie treści należy umieścić w dokumencie (np. Przykłady umiejętności i doświadczeń).

Możesz również przyjrzeć się szablonowi zainteresowań, aby dowiedzieć się, jak rozłożyć swój list i co uwzględnić (np. Wprowadzenie i akapity ciała).

Chociaż przykłady, szablony i wskazówki są świetnym punktem wyjścia do Twojego listu, zawsze powinieneś być elastyczny. Powinieneś dopasować list, aby dopasować się do doświadczenia zawodowego i firmy, z którą się kontaktujesz.

Listy zainteresowań, listy pytań i przykłady listów prospektu

Przejrzyj te przykładowe litery zainteresowania, listy pytań i listy wprowadzenia, aby uzyskać pomysły na własne listy.

Przykłady listów z zapytaniami pocztowymi

Listy motywacyjne a listy pytań

Zapytanie różni się od listu motywacyjnego . W liście przewodnim wyjaśnisz, dlaczego jesteś silnym kandydatem do konkretnej pracy (a nie w liście z zapytaniem, w którym wyjaśnisz, dlaczego byłbyś bardziej wartościowym przedsiębiorstwem dla firmy).

List motywacyjny jest stosowany, gdy ubiegasz się o konkretne otwarcie pracy u pracodawcy.

Przeczytaj więcej : Top 10 wskazówek pisania listów motywacyjnych Co uwzględnić w liście motywacyjnym | Email Cover Letters | Przykładowe list motywacyjny