6 wskazówek dotyczących lepszego nawiązywania połączeń przez telefon

Mattia Pelizzari / Stocksy United

Czy wolałbyś rzucić dużą kulą do kręgli na stopę, niż zrobić zimny telefon ? Jeśli tak, to jesteś w dobrym towarzystwie - wielu, być może większość, sprzedawców nienawidzi zimnych telefonów. Oczywiście, zimne dzwonienie jest wciąż najskuteczniejszym sposobem dotarcia do nowych klientów i umówienia się na spotkania. Tak długo, jak to się dzieje, sprzedawcy nadal będą wykonywać zimne rozmowy telefoniczne. Więc jeśli utkniesz w robieniu zimnych połączeń, dlaczego nie zrobić tego tak skutecznie, jak to możliwe, więc nie będziesz musiał robić tak dużo?

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwiększeniu wskaźnika odpowiedzi na zimne połączenia.

Mieć to z głowy

Zaplanuj blok czasu tak wcześnie, jak to możliwe w ciągu dnia, aby wykonać zimne połączenia, a następnie trzymaj się go. Jeśli wpiszesz swoją godzinę (lub cokolwiek) pierwszą rzeczą, przynajmniej nie będziesz mieć tego zawieszonego nad głową przez resztę dnia. Co więcej, niektórzy sprzedawcy zauważają, że rano łatwiej jest dotrzeć do decydentów.

Mieć świetny Opener

Pierwsze 30 sekund zimnego połączenia powoduje, że czas ten się psuje. Dlatego otwieracz jest najważniejszą częścią twojego zimnego połączenia. Jeśli odmówisz używania zimnego skryptu wywołującego, przygotuj przynajmniej kilka silnych programów do otwierania i przetestuj je. Zobaczysz znacznie lepsze wyniki podczas zimnych połączeń.

Know the Lead Before Call

Jeśli chodzi o zimne połączenia, Google jest twoim przyjacielem. Podobnie jak Facebook i (szczególnie dla handlowców B2B) LinkedIn. Te narzędzia mogą dostarczyć Ci niezwykle użytecznych informacji o osobie, z którą chcesz się połączyć.

Dowiedzenie się, że konkretna szansa trafiła do tego samego college'u, w którym się uczyłeś lub jest przyjacielem kogoś, kogo znasz, może dać ci ogromną przewagę.

Nie twórz założeń

Niektóre kontakty z radością zgodzą się na spotkanie, nawet jeśli nie mają zamiaru kupować od ciebie. Być może szukają amunicji, którą mogą wykorzystać do wynegocjowania lepszej oferty ze swoim obecnym sprzedawcą lub po prostu zbyt uprzejmej, żeby po prostu wysadzić cię przez telefon.

Z drugiej strony, niektórzy wyjątkowo odporni ludzie okażą się fantastycznymi perspektywami, a później klientami. Pamiętaj, że postawa potencjalnego klienta podczas zimnej rozmowy niekoniecznie jest wskaźnikiem prawdopodobieństwa, że ​​będzie on kupować.

Sprzedaj spotkanie

Dzwonienie na zimno nie ma na celu zamknięcia sprzedaży. Ma to na celu przyspieszenie procesu sprzedaży, aby ostatecznie zamknąć sprzedaż. Skoncentruj się na sprzedaży szansy na spotkanie z tobą, a nie na sprzedaży samego produktu. Gdy masz już przed sobą perspektywę, możesz rozpocząć sprzedaż produktu.

Zakwalifikuj się, ale nie za mocno

Żadna lista potencjalnych klientów nie jest idealna, więc przynajmniej część osób, do których dzwonisz, nie będzie uprawniona do zakupu od Ciebie. Jeśli zdołasz wyeliminować tych ludzi podczas zimnej rozmowy, zaoszczędzisz sobie wiele zmarnowanego czasu na spotkanie. Z drugiej strony, nie chcesz zadawać milionowi pytań kwalifikacyjnych podczas zimnego połączenia i antagonizować potencjalnego klienta. Trzymaj się kilku najważniejszych pytań kwalifikacyjnych i zatrzymaj się na resztę, aż do końca.