Gorące oferty w technologii: Administrator systemów komputerowych

Administrator systemów komputerowych jest odpowiedzialny za sieć swoich organizacji. Jest to pozycja, która wymaga kogoś, kto może szybko rozwiązywać problemy i rozwiązywać problemy z siecią, ponieważ większość firm w dużym stopniu zależy od ich funkcjonalności w sieci w celu wykonania zadań.

Dlatego nie jest to pozycja dla kogoś, kto może być łatwo przytłoczony stale zmieniającymi się priorytetami.

Co to jest Administrator systemów komputerowych?

Administrator systemów komputerowych utrzymuje przepływ pracy organizacji i utrzymuje otwarte linie komunikacyjne do użytku.

Administrator pracuje ze stosami serwerów sieciowych i kabli i rozwiązuje awarie w obrębie sprzętu komputerowego i oprogramowania swojej firmy. Aktualizują również wszystkie urządzenia i oprogramowanie pod kątem bezpieczeństwa sieci firmy .

Administrator zapewnia właściwą funkcjonalność poczty elektronicznej i sieci do przechowywania danych oraz łączność stanowisk pracy dla pracowników z centralną siecią komputerową. Muszą również szkolić nowych użytkowników do korzystania z odpowiedniego oprogramowania i sprzętu.

W szczególnych przypadkach administrator może również zarządzać sieciami telekomunikacyjnymi, aby łączyć pracowników poza biurem.

Zdolność adaptacyjna jest kluczowa. Technologia sieciowa ciągle się zmienia. Dlatego ważne jest, aby administratorzy byli na bieżąco z najnowszymi standardami i rozwojem. Z tego powodu wiele osób bierze udział w kursach przez cały okres kariery zawodowej.

Zadania zadań administratora systemów komputerowych obejmują

Jak zostać administratorem systemów komputerowych

Aby zostać administratorem systemów komputerowych, będziesz potrzebować licencjata w dziedzinie informatyki lub informatyki . Czasami pracodawca akceptuje dyplom z informatyki lub elektrotechniki.

Poza odpowiednim stopniem, doświadczenie w zakresie szkolenia i zajęć w języku programowania, systemach sieciowych i / lub projektowaniu jest pomocne, ale niekonieczne.

Certyfikaty

Certyfikaty są świetnym sposobem na wyróżnienie się CV w porównaniu do innych kandydatów. Certyfikaty sprawiają, że (i twoja wiedza) są aktualne i aktualne.

Można dołączyć do profesjonalnej organizacji, takiej jak Association for Computing Machinery, aby zdobyć doświadczenie wymagane do zostania administratorem systemu komputerowego. ACM oferuje kursy online z różnych dziedzin, takich jak C ++, cloud computing, zarządzanie siecią Linux i wiele więcej.

Istnieją programy certyfikacyjne prowadzone przez Microsoft, Cisco i Red Hat. Te certyfikaty są zwykle wymagane przez firmy, aby administrator systemów komputerowych mógł je przechowywać, aby móc je uwzględnić.

Prognozy dochodów i zatrudnienia

Według US News and World Reports średnia pensja dla administratora systemów komputerowych wynosi 77,810 USD pod koniec 2015 roku.

Zorganizowali również administrację systemami komputerowymi w rankingu 100 najlepszych ofert pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost tej roli nie jest tak szybki, jak inne porównywalne stanowiska informatyczne. Ale US Bureau of Labor Statistics wciąż oczekuje 12% wzrostu w tej karierze - podobnie jak w innych zawodach w USA.

Wniosek

Ciągle zmieniające się priorytety i utrzymywanie aktualności z szybko zmieniającymi się technologiami może wydawać się niektórym bardzo wyczerpujące, ale firmy nadal potrzebują administratorów systemów komputerowych.

Wszelka niezbędna komunikacja w dzisiejszych czasach nie byłaby możliwa bez administratora systemów komputerowych, a sam ten fakt sprawia, że ​​ta osoba jest najważniejszym pracownikiem w całej firmie.