Jak sprawić, by potencjalny pracodawca zakochał się w tobie

13 Więcej porad o tym, jak zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy

Szukasz sposobów, aby zaimponować potencjalnemu pracodawcy? Chcesz, aby twoje CV lub podanie o pracę wyróżniało się z paczki? W czasie jednego dwutygodniowego okresu pracownik działu kadr przeanalizował 485 życiorysów i wniosków o 18 różnych pozycji. Przeprowadzili wywiady z 23 kandydatami i sprowadzili sześciu z nich na drugą, bardziej intensywną turę wywiadów.

Uwierz mi. Osoba z działu HR może powiedzieć, co zadzwoniło jej dzwonkiem.

Niektóre z tych rad mogą cię zaskoczyć. Niektórzy mogą nawet wzbudzić w tobie złość, ponieważ nie wydaje Ci się to sprawiedliwe lub słuszne. Nie wszyscy pracodawcy zgodzą się z tą radą, ale dlaczego warto skorzystać z tego rynku pracy?

1. Złóż wniosek o pracę, do której się kwalifikujesz. HR nie ma stosu dzierżawy aplikacji coraz częściej składa się z ludzi, którzy nawet nie zdalnie kwalifikują się do reklamowanej pozycji. Te aplikacje pracy często składają się z wznowienia w kopercie. Po co marnować papier, pieczęć i czas? Jeśli aplikujesz, ponieważ jest to obszar pracy, do którego możesz chcieć się przyłączyć lub pomyśleć, nie spiesz się.

Jeśli nie możesz rozciągnąć i dopasować między swoimi kwalifikacjami a tłem i opisanym otwarciem, marnujesz swój czas. Każda aplikacja lub wznowienie dostaje mniej niż pięć minut czasu przeglądu . Musisz szybko zakwalifikować się jako potencjalny kandydat, ponieważ pracodawca nie ma ani nie ma czasu, aby zrobić to za Ciebie.

2. Napisz skierowany list motywacyjny, który wprowadza twoje kluczowe kwalifikacje i podkreśla twoje dopasowanie do stanowiska, o które się ubiegasz. Zaadresuj list do osoby przeprowadzającej wyszukiwanie kandydatów, jeśli jest znana. I nie, nie zakładaj znajomości i napisz: "Kochana Susan".

Dopóki pracodawca Cię nie zna, nazywa się "Pani.

Smith. "Dodatkowo list motywacyjny musi odnosić się do dostępnej pozycji, liczy się poprawna pisownia i poprawna gramatyka, podobnie jak odstępy między słowami na stronie, atrakcyjny wygląd ogólny i dotyk papieru.

Aplikacje online , które są obecnie normą, muszą być odpowiednio ukierunkowane i sformatowane. Zwracaj równie dużą uwagę na pisownię, gramatykę i wygląd. Uznajemy, że niektóre systemy aplikacji online nie pozwalają na przesłanie listu motywacyjnego, a wielu pracodawców nie chce już ani nie czyta listów motywacyjnych. Jeśli pracodawca nie zgłosi listu motywacyjnego, jest to opcjonalne.

3. Ustaw życiorys w miejscu pracy. Czy chciałbyś wiedzieć, ile osób szuka "trudnej okazji do wykorzystania moich umiejętności u progresywnego pracodawcy, który zapewni możliwości rozwoju?" Nawet nie pytaj; odpowiedź złamie ci serce, jeśli tak rutynowo opiszecie pozycję, której szukacie w swoim CV.

Co ważniejsze, w tym dniu natychmiastowej publikacji elektronicznej, nikt nie musi kopiować 100 życiorysów w sklepie z natychmiastowym drukiem. Dostosowanie się liczy. Personalizacja to wszystko, gdy patrzysz na zasadniczo różne możliwości.

Załóżmy, że szukasz pozycji szkoleniowej lub pozycji marketingowej. Identyczny życiorys nie sprzeda twoich umiejętności dla żadnej z tych dziedzin.

4. Prowadź swoimi mocnymi stronami. Czym różni się od 40 innych wnioskodawców? Na swoim niestandardowym CV zacznij od tła i doświadczenia najważniejszego dla pozycji, której szukasz. Etap twojej kariery jest również bardzo istotny dla umieszczenia informacji na twoim CV. Jeśli właśnie kończysz studia, wyprowadź pierwszą część CV ze swoim wykształceniem i stopniem.

Doświadczony weteran zacznie od podsumowania realizacji, a następnie chronologicznie wymienia zadania, tytuły, firmy i obowiązki. Wnioskodawca administracji sieci powinien prowadzić swoje certyfikaty (Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) i wymieniać oprogramowanie i sprzęt (Microsoft Exchange, SQL Server) przed wpisaniem ofert pracy i edukacji.

Kluczem jest ułatwienie recenzentowi CV, abyś wiedział , że kwalifikujesz się do tej pozycji . Chcesz swoje CV w pożądanym stosie tak oczekującym na rozmowę kwalifikacyjną lub przesłuchanie przez telefon.

Szukasz więcej pomysłów na temat postawienia stopy w drzwiach podczas wywiadu twarzą w twarz? Jest mało prawdopodobne, aby uzyskać ofertę pracy bez wysoce skutecznego wywiadu . Przed przejściem do tej pożądanej okazji, by zaimponować potencjalnemu pracodawcy, musisz pokonać jeszcze kilka przeszkód.

5. Nie wszyscy pracodawcy mogą się tak czuć, ale niektóre telefony komórkowe nienawidzą połowów , które nie mają absolutnie żadnego innego celu, jak tylko powiadomić o tym wnioskodawcę.

Zastanawiasz się, ile osób dzwoni do biura HR każdego tygodnia, aby sprawdzić, czy biuro otrzymało CV? Partie - i tylko ludzie HR rzadko oddzwaniają. To wspaniała okazja, aby wywołać trwałe, złe wrażenie.

Jeden z pracowników HR powiedział do jednego dzwoniącego: "Dzwonisz, aby poprosić mnie, żebym przejrzał ten stos 200 życiorysów, aby sprawdzić, czy otrzymałem twoje? Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego po prostu nie wyślesz go ponownie?" Telefony wędkarskie rzadko pomagają i zazwyczaj podnoszą na duchu.

Kradną czas firmy, drażnią kontroler CV i generalnie nic nie osiągają na twoją korzyść. W firmie klienta dzwoniący, a zwłaszcza powtarzający się dzwoniący, są znani jako stalkerzy .

6. Jeśli chcesz dzwonić od rekrutera lub potencjalnego pracodawcy, podaj mu numer, pod którym można się skontaktować. Większość życiorysów otrzymanych z listy HR dotyczy tylko telefonu domowego. Duży błąd. Członkowie kadry pracowniczej rezygnują z kandydatów, z którymi grają przez telefon w ciągu kilku dni.

Nie, nie podawaj potencjalnemu pracodawcy swojego numeru w obecnej pracy. Ale naprawdę musisz uszanować czas potencjalnego pracodawcy, podając mu swój numer telefonu. Personel HR musi skontaktować się z Tobą, aby ustawić datę i godzinę przesłuchania telefonu.

7. Tak, ekran telefonu. Pracodawcy myślący naprzód nie marnują czasu ani swoich dni bez wstępnej rozmowy telefonicznej .

Przygotuj się na zaplanowanie daty i godziny, zwykle w godzinach 8-5 po południu. (Twój potencjalny pracodawca już pracuje dziesięć godzin.) Wywiad telefoniczny eliminuje większość takowych życiorysów z rywalizacji.

Przygotuj się na mini-wywiad i przekaż ankieterowi swoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia . Osoby, które grają nieufnie, gdy są pytane o wynagrodzenie, nie są zaproszone do osobistej wizyty. Dlaczego pracodawca miałby tracić czas na rozmowę z wnioskodawcą, który zarabia obecnie 70 000 USD lub więcej na 50 000 dolarów?

I nie, nie będziesz tak wspaniałym kandydatem, że pracodawca rozwali zakres płac . W dziewięciu na dziesięć sytuacji zakres płac jest ustalany z uwzględnieniem wielu zmiennych, w tym lokalnego rynku pracy i wynagrodzeń współpracowników.

8. Przygotowanie liczy się zarówno w przypadku przesłuchania przez telefon, jak i potencjalnego wywiadu twarzą w twarz. Jeśli pracownik działu kadr zorganizował z Tobą czas na przesłuchanie telefonu , z wyprzedzeniem przeszukaj firmę. Odwiedź stronę internetową, aby zobaczyć, co robi pracodawca. Wiele organizacji nawet opisuje swoją kulturę firmy na swoich stronach internetowych. Jeśli poświęcisz kilka minut na odrobienie pracy domowej, jakość rozmowy wzrośnie wykładniczo.

Pomyśl także o czasie pracowników działu HR, jako potencjalnym pracodawcy. Wyobraź sobie decyzje, które są podejmowane, gdy pytasz o drogę do firmy podczas prowadzenia samochodu i rozmowy na smartfonie. "Poczekaj kilka minut", powiedział jeden z kandydatów ", podczas gdy ja dostaję się gdzieś, abym mógł to wszystko zapisać." Najpierw wyszukaj lokalizację firmy online; zadzwoń do firmy, aby uzyskać wskazówki w ostateczności.

Dokonałeś właściwych rzeczy. Twoje materiały i referencje zrobiły dobre wrażenie. Przesłuchałeś wywiad telefoniczny i zostałeś zaproszony do firmy na ten ważny wywiad. Jak nadal budować relacje z potencjalnym pracodawcą, które doprowadzą do ewentualnej oferty pracy?

9. Weź czas wolny na rozmowę; nie oczekuj, że potencjalny pracodawca przedłuży swój dzień o kilka godzin, aby dostosować się do twojego harmonogramu.

Jeśli obecnie pracujesz i szukasz nowej pozycji, mam nadzieję, że wybrałeś najbardziej etyczną ścieżkę i twój pracodawca wie. Jeśli nie jesteś w stanie poinformować pracodawcy, z jakiegokolwiek powodu, masz nadzieję, że zaoszczędziłeś czas wakacji, aby wykorzystać go do poszukiwania pracy.

Pracodawca rekrutujący często jest skłonny przeprowadzić wywiad z dobrym kandydatem późnym popołudniem, ale rzadko będzie rozmawiać o kwalifikacjach po 18:00 (Pamiętaj, że większość potencjalnych pracodawców zaczęła pracę o 8 rano) Nie chcesz, aby Twój potencjał wniósł wkład jako oceniany pracownik także pod koniec dziesięciogodzinnego dnia.

10. Dokonaj właściwego, pozytywnego wrażenia zarówno podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak i z pracownikami firmy. Potrzebujesz pracodawcy, aby przyszedł wcześnie, przebrać się na stanowisko, o które się ubiegasz i przynieść dodatkowe CV z referencjami? Pamiętaj, aby traktować każdą osobę, z którą się stykasz, z godnością i szacunkiem.

Recepcjonistka zgłasza swoje wrażenia z tobą dyrektorowi HR.

Licz na to, zwłaszcza w małych i średnich organizacjach. Bądź niezmiennie uprzejmy podczas każdej interakcji z firmą. Każda osoba ocenia swój potencjał w swojej organizacji . Nie rób swoich szans, zachowując się głupio.

11. Zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku, więc przynieś swoje CV i inne potrzebne informacje, aby uzupełnić dokument.

I nie, "Zobacz załączone CV", nie wycina. Najprawdopodobniej twoje informacje o aplikacji są wprowadzane do bazy danych o zatrudnieniu i wykorzystywane do rejestrów firmowych, raportów rządowych i innych.

Wypełniony wniosek zwykle potwierdza fakt, że wszystkie podane przez Ciebie informacje są prawdziwe. Pozwala także firmie uzyskać pisemne pozwolenie na sprawdzenie referencji, historię zatrudnienia, kontrole kryminalne, jeśli jesteś zatrudniony, i więcej.

12. Faktyczna rozmowa jest przedmiotem dodatkowych artykułów . Dla celów tego należy pamiętać, że celem rozmowy jest ustalenie, czy ty i organizacja jesteście w dobrej formie .

Prawdziwym celem wywiadu, przykro mi to mówić, nie jest uzyskanie oferty pracy. Czy masz pewność, że możesz wykonywać pracę i rozwijać się razem z firmą? Czy przekazałeś to potencjalnemu pracodawcy? Jeśli tak, zostaniesz poproszony o bardziej intensywną drugą rundę wywiadów w większości firm.

13. Śledź po rozmowie z listem z podziękowaniami i być może telefon. Dobre maniery zawsze się liczą. Biuro HR otrzymało trzy listy z podziękowaniami i kilka telefonów od 23 osób, które wzięły udział w pierwszym wywiadzie z nami.

Czy dziękują ci listy idące drogą dinozaurów? Nie od kandydatów, którzy się liczą.

Wykonanie właściwych rzeczy zaowocuje kolejnymi wywiadami, lepszymi ofertami pracy i bardziej udaną karierą . Poświęć trochę więcej czasu na każdym kroku, a twoja aplikacja wzrośnie powyżej paczki. To obietnica i prawda.