5 Więcej sposobów rekrutacji pracowników online

Użyj sieci do rekrutacji

We wcześniejszym artykule na temat rekrutacji online zachęcono Cię do stworzenia strony poświęconej karierze dla rekrutacji Twojej firmy. Następnie zachęcono do tworzenia sieci online za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych w celu opracowania szerokiej gamy talentów, które mają duże doświadczenie technologiczne. Jest to pięć dodatkowych sposobów korzystania z internetu do rekrutacji.

Korzystaj z profesjonalnych witryn stowarzyszeniowych do rekrutacji

Opublikuj swoje otwarte pozycje na profesjonalnych stronach stowarzyszeniowych.

Obejmuje umieszczanie na lokalnych stronach internetowych lub w stowarzyszeniach zawodowych związanych z pracą. (Jest to doskonała metoda znajdowania lokalnych talentów.) Twoja rekrutacja online zdecydowanie skierowana jest do właściwego kandydata na profesjonalnej stronie internetowej.

Wiele profesjonalnych witryn wysyła również e-maile do swoich członków i / lub publikuje otwarte pozycje w swoich dziennikach, biuletynach lub czasopismach. Za niewielką opłatą, jeśli masz czas, dotrzesz do docelowej, potencjalnej grupy odbiorców poprzez profesjonalne mailingi dla członków.

Wykorzystaj strony internetowe College and University Alumni oraz Career Services do rekrutacji

Zwykle możesz publikować swoje stanowiska bez żadnych opłat na tablicach ogłoszeń na uczelniach i uniwersytetach. Są usługą dla studentów i absolwentów, a instytucje edukacyjne starają się tworzyć więcej ogłoszeń.

Dodatkowo, w przypadku wyspecjalizowanych stanowisk, często wydziały mają swoje własne tablice ogłoszeń. Mogą również zapewniać pracodawcom dostęp do e-maili na listy dyskusyjne absolwentów.

Szukając Specjalisty ds. Ochrony Środowiska, znalazłem kilku kandydatów za pośrednictwem Departamentu Zasobów Naturalnych Uniwersytetu Michigan.

Jeśli rozwiniesz relacje z uniwersytetami w regionie, sprawisz, że Twoja organizacja będzie pamiętać, gdy urząd będzie polecał pracę lub studenci będą szukać staży .

Takie budowanie relacji powinno obejmować działy, w których spodziewasz się zatrudniać swoich głównych firm jako pracowników.

Publikuj pozycje na lokalnych i krajowych tanich stronach prywatnych i publicznych

Publikuj otwarte pozycje na stronach internetowych, które udostępniają dostawcy prywatni lub twój rząd i / lub władze lokalne. Przez rekrutację online w tych witrynach kierowane są do lokalnych kandydatów na dostępne stanowiska.

Nawet publikując w krajowych i tanich witrynach, możesz kierować reklamy do lokalnych osób poszukujących pracy. W Michigan można publikować pozycje bez żadnych kosztów i bez kosztów na różnych stronach internetowych, w tym:

Opublikuj swoje ogłoszenia drobne na stronach związanych z gazetami.

Większość gazet ma powiązaną stronę internetową, na której można publikować ogłoszenia.

Reklamy te są wliczone w cenę niejawnej reklamy graficznej lub możesz zapłacić osobno za publikowanie online.

Zaletą publikacji online jest to, że reklamy pojawiają się w Internecie przez 30-60 dni, a nie w jednym wydaniu gazety. Dodatkowo nie płacisz za zajmowane miejsce; pozwala to na wykorzystanie przestrzeni potrzebnej do opisania pozycji.

Upewnij się, że Twoje reklamy internetowe sprzedają wizję i zalety Twojej organizacji. Skuteczne reklamy przedstawiają Twoją firmę jako ekscytujące i satysfakcjonujące miejsce pracy. Efektywne oferty pracy sprawiają, że ludzie chcą ubiegać się o pracę w Twojej firmie.

Zauważ, że gazety papierowe stają się coraz rzadsze. Nawet w przypadku lokalnych ofert pracy wielu z nich całkowicie przeniosło swoje treści online.

Pay to Post Rekrutacja reklam na komercyjnych stronach internetowych

Strony takie jak Monster.com przyciągają dużą publiczność krajową i międzynarodową.

W niedawnym wyszukiwaniu Dyrektora Finansowego (CFO), zamieszczonego na Monster.com, otrzymaliśmy ponad 150 zgłoszeń. W rzeczywistości jeden z naszych finalistów na stanowisku nigdy by nas nie znalazł, oprócz naszego internetowego ogłoszenia o pracy.

Kluczem do dobrej współpracy z komercyjnymi stronami internetowymi jest:

Zapisz się teraz do mojego bezpłatnego biuletynu, ponieważ chcesz przeczytać wszystkie nowe artykuły, gdy tylko będą dostępne. Dołącz do HR na Facebooku i Google+.