Użyj sieci do rekrutacji talentów

Dwa najlepsze sposoby rekrutacji online

Czy masz ochotę rekrutować talenty online? Jeśli nie rozpocząłeś już rekrutacji w sieci, jesteś za zakrętem.

Słyszeliście, że rekrutacja w sieci przyniesie setki niezwiązanych życiorysów z całego świata? Większość stron z ofertami pracy pozwala ci odrzucać życiorysy z niechcianymi słowami kluczowymi i lokalizacjami.

Czy uważasz, że rekrutację wykonawczą najlepiej wykonywać w świecie off-line? Pomyśl jeszcze raz. Rekrutacja menedżerska odbywa się online.

Oto wskazówki, które pomogą Ci zmaksymalizować potencjał Internetu do rekrutacji. Skorzystaj z możliwości internetu, aby rekrutować online. Oto dwa z najlepszych zastosowań internetu do rekrutacji.

Użyj swojej witryny do rekrutacji

Większość witryn organizacji robi niewiele, by pomóc rekrutować kandydatów online. Jeśli strona internetowa w ogóle wyświetla otwory, to są one pochowane kilka kliknięć i tylko opisują pozycję. Czy Twoja witryna pomaga w rekrutacji?

Czy Twoja sekcja "Dołącz do naszego zespołu" na twojej stronie firmy mówi, a nawet "sprzedaje" potencjalnych pracowników o wizji , misji , wartościach i kulturze twojej firmy? Czy przedstawiasz komunikat o tym, jak ludzie są cenieni? Czy wyrażasz swoje zaangażowanie w jakość i wobec swoich klientów? Twoja strona rekrutacyjna powinna wykazać wyjątkowość Twojej firmy i kultury.

Jeśli twoja strona nie doprowadzi kandydatów do domu, tracisz jedno z najważniejszych narzędzi rekrutacyjnych, które musisz odwołać się do potencjalnych pracowników o dużym potencjale.

Zamiast typowych, napisanych sucho ofert pracy o dostępnych pozycjach, Twoja witryna musi błyszczeć Twoją osobowością: dołącz tę wizję, tę informację, która odróżnia Twoją firmę od innych w Twojej branży. Twoje oferty pracy muszą błyszczeć osobowością, więc potencjalny kandydat myśli: "Ta organizacja jest dla mnie!"

Gdy już zwrócisz uwagę kandydata, musisz również zapewnić kandydatom łatwe przesyłanie CV pod uwagę na przyszłe stanowiska. Jedna strona klienta ma link "Porozmawiaj z prezydentem" i, wierz mi, ludzie to robią.

Firma otrzymuje stały strumień CV i kontaktów za pośrednictwem tego zaproszenia, a nawet zatrudnił Dyrektora Produkcji, który nawiązał tu swój pierwszy kontakt. Inna strona internetowa zawiera ogólne opisy pozycji dla pozycji, które często wymagają kandydatów. Ludzie reagują. Prace rekrutacyjne na stronie internetowej.

Spójrz na stronę rekrutacyjną, która działa dobrze dla firmy w pozyskiwaniu talentów: TechSmithCorporation Careers.

Drugi najważniejszy sposób korzystania z sieci do rekrutacji

Zdajesz sobie sprawę z możliwości nawiązywania kontaktów w biznesie, poszukiwaniu pracy i innych celach zawodowych. Networking pozostaje najważniejszym narzędziem do rekrutacji w świecie online.

W poszukiwaniu klienta dla CFO, trzech jego finalistów na stanowisko rekrutowało się za pośrednictwem staroświeckich sieci. Firma po prostu wykorzystała zwrot z rekrutacji w sieci.

Zebraliśmy adresy e-mail ponad 100 partnerów biznesowych i napisaliśmy opis stanowiska, który zdefiniował kandydata, którego szukaliśmy.

Następnie wysłaliśmy e-maile do wszystkich współpracowników, prosząc ich o skierowanie kandydatów do nas na otwarte stanowisko.

Ich poleceni byli wśród naszych najlepszych rekrutów. Większość z nich pracowała obecnie jako dyrektor finansowy z wszystkimi wymaganymi danymi uwierzytelniającymi.

Możesz korzystać z sieci online, aby pomóc rekrutować kandydatów na dodatkowe sposoby. Opublikuj otwarte pozycje na forach iw witrynach sieci biznesowych, takich jak LinkedIn.com . Możesz użyć swojej firmy do obecności w mediach społecznościowych w Internecie, aby rekrutować.

Możesz poprosić swoich pracowników o pomoc w rekrutacji poprzez udział w mediach społecznościowych.

Coraz więcej takich portali społecznościowych i profesjonalnych witryn pojawia się każdego roku. Facebook.com rozszerzyło swoją publiczność i zasługuje na miejsce w profesjonalnym przewodniku sieciowym, ponieważ więcej profesjonalistów wypełniło swoje profile. Teraz możesz także rekrutować na Twitterze, a nawet na Pinterest.

Rekrutacja online jest realną alternatywą na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy. Dlaczego nie skorzystać z tak doskonałego zasobu, aby pomóc w stworzeniu najlepszej puli kandydatów do pracy? Skorzystaj ze swojej strony internetowej, aby rekrutować i świat online do sieci i znaleźć wspaniałych pracowników.

Ludzie, których znajdziesz za pomocą rekrutacji w sieci, są technicznie doświadczeni, aktualni i chętni do wypróbowania nowych opcji. Są liczni, są lokalni i sprawni - czekają, aż znajdziesz ich w Internecie.

Dodatkowe informacje

Pięć innych sposobów rekrutacji online ?

Zapisz się teraz do mojego bezpłatnego biuletynu, ponieważ chcesz przeczytać wszystkie nowe artykuły, gdy tylko będą dostępne. Dołącz do społeczności newsletterów Susan. Dołącz do HR na Facebooku i Google+.