Przykładowy list wypowiedzenia umowy o zwolnieniu

Użyj listu wypowiedzenia umowy o zwolnieniu z pracy dla pracowników zwolnionych z pracy

Kiedy pracodawca odkłada pracowników, pracownicy zasługują na otrzymanie informacji o wypowiedzeniu w piśmie o wypowiedzeniu. Użyj tej przykładowej litery zakończenia umowy jako modelu do tworzenia własnych listów. Twoi pracownicy gwarantują opiekę i uwagę w czasie zwolnienia.

Ten przykładowy list wypowiedzenia jest przykładem rodzaju listu, który możesz napisać do pracowników, których Twoja firma jest zmuszona zwolnić ze względu na czynniki ekonomiczne.

Dbasz o pracowników i żałujesz, że musisz zwolnić pracowników. Zdrowie firmy wymaga od Ciebie zakończenia pracy niektórych Twoich pracowników.

Pracodawcy robią zwolnienia z pomocą prawnika, aby upewnić się, że ich zwolnienia są legalne i niedyskryminujące. Twoja dokumentacja dotycząca zwolnień, taka jak pismo z powodu rozwiązania umowy, powinna również zostać rozpatrzona przez twojego pełnomocnika.

Ważne jest również, aby zwolnienia były sprawiedliwe, sprawiedliwe i niedyskryminacyjne w oczach pracowników, których zatrzymaliście po zwolnieniu. Będą odczuwać ciężar zaginionych kolegów pod względem pracy, relacji, środowiska i troski o własną przyszłość związaną z zatrudnieniem.

W normalnych okolicznościach kierownik lub przełożony i przedstawiciel działu kadr przeprowadzą spotkanie po zwolnieniu z każdym pracownikiem. W kolejnym komunikacie o zakończeniu posiedzenia podsumowano treść tego spotkania.

Przykładowy list wypowiedzenia umowy o zwolnieniu

Data

Pan Thomas Main

1918 Street Rd.

Topeka, KS 66605

Drogi Thomas,

List ten potwierdza naszą dzisiejszą dyskusję, że jesteś zwolniony z pracy z Fogerty Subskrypcje skuteczne natychmiast.

Niestety, warunki ekonomiczne w branży zaowocowały powolną sprzedażą.

Zdecydowaliśmy się wyeliminować dział jakości i wszystkie stanowiska. Funkcje jakościowe zostaną przeniesione do produkcji i będą obsługiwane przez obecnych pracowników w tym dziale.

Otrzymasz tygodniową odprawę za każdy rok, w którym pracowałeś dla Subskrypcji Fogerty. W twoim przypadku, mając 12 lat zatrudnienia, otrzymasz 12 tygodni odprawy w zwykłym tygodniowym wynagrodzeniu. W okresie, w którym odprawa obejmuje, będziemy nadal zapewniać ubezpieczenie zdrowotne .

Dodatkowo płatność za naliczone POT zostanie uwzględniona w końcowej wypłacie *, którą otrzymasz w naszej regularnej wypłacie w piątek. Możesz odebrać ten czek z recepcji lub wysłać go do domu.

Otrzymasz odprawę po podpisaniu i zwróceniu załączonej wersji dokumentu roszczenia .

Możesz spodziewać się osobnego listu statusów świadczeń, który określi status Twoich świadczeń po zakończeniu. Pismo będzie zawierało informacje o tym, czy kwalifikujesz się do objęcia ubezpieczeniem zbiorczym Omnibus Budget Reconciliation ( COBRA ) ubezpieczenia grupowego.

Otrzymaliśmy od Ciebie: klucz biurowy, identyfikator identyfikacyjny i firmowy laptop na spotkaniu w sprawie zwolnień.

Będziesz musiał informować firmę o swoich danych kontaktowych, abyśmy byli w stanie dostarczyć informacji, których będziesz potrzebować w przyszłości, takich jak Twój formularz W-2.

Chcemy, abyś wiedział, że to zwolnienie nie jest stwierdzeniem o twojej pracy na Subskrypcje Fogerty. Jesteś oddanym współpracownikiem od 12 lat. Jeśli chcesz, abyśmy rozmawiali w Twoim imieniu z potencjalnymi pracodawcami, prosimy o podpisanie i odesłanie załączonego formularza. Daje nam pozwolenie na przedyskutowanie Twojego zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami.

Daj nam znać, jeśli możemy Ci pomóc w trakcie przejścia.

Pozdrowienia,

Imię i nazwisko przedstawiciela działu kadr lub właściciela firmy

Obudowy - 2

* Należy pamiętać, że przepisy dotyczące ostatecznej wypłaty mogą się różnić w poszczególnych stanach i krajach.

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że Susan dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne zarządzanie zasobami ludzkimi, pracodawcę i porady dotyczące miejsca pracy na tej stronie, ale nie jest prawnikiem, a treści na stronie nie należy interpretować jako Porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości zawsze szukaj porady prawnej. Informacje na stronie są jedynie orientacyjne, nigdy nie stanowią porady prawnej.