Wskazówki dotyczące współczucia zwolnień

Współczujące zwolnienia kończą się empatią i troską

Czy interesują Cię porady dotyczące najlepszych praktyk, jak radzić sobie ze zwolnieniami ze współczuciem, empatią i klasą? Czytelnik zadał te pytania dotyczące zwolnień pracowników.
Czy istnieją jakieś standardy dla firmy stojącej przed spowolnieniem pracy? Ostatni zatrudniony / pierwszy do zrobienia? Także jakikolwiek protokół w stosunku do czasu takiego jak piątek w porównaniu do dowolnego innego dnia tygodnia? Koniec okresu płatności? Dwutygodniowa przerwa? Co polecasz na zwolnienia dla firm ?

Zwolnienia nigdy nie są łatwe i zawsze stwarzają niepewność i strach w miejscu pracy. Ale możesz zrobić zwolnienia w taki sposób, aby wygrać w sądzie opinii publicznej. Możesz zwolnić pracowników, aby pozostali pracownicy byli zachęcani do efektywnego i troskliwego obchodzenia się z koniecznymi zwolnieniami.

Pragniesz także, aby pracownicy, z którymi jesteś zwalniany, czuli się dobrze obsługiwani. Pracodawca z wyboru jest świadomy potrzeb wszystkich zainteresowanych stron i robi wszystko, aby im sprostać.

7 wskazówek dotyczących zwolnień

Twoje starania, aby uniknąć zwolnień, nie powiodły się. Skorzystaj z tych wskazówek, aby ograniczyć szkody, które mogą powodować zwolnienia w Twojej organizacji.

Pamiętaj, że twoi pracownicy i byli pracownicy mogą nie pamiętać, dlaczego byłeś zmuszony do zwolnień, ale będą pamiętać, jak zostali potraktowani. Traktuj ludzi z godnością. Zwolnij pojedynczo z działu kadr i obecnym menedżerem pracownika. Zakończ proces tego samego dnia. Nawet nie myśl o spotkaniu masowym, telekonferencji lub e-mailu, aby zwolnić ludzi. Zasługują na więcej od ciebie.

Więcej o tym, jak pracodawcy robią zwolnienia

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Te informacje służą jako wskazówki, pomysły i pomoc.