Po co błyszczeć podczas wewnętrznego wywiadu?

Dlaczego pracownik chciałby zrobić dobrze w wewnętrznym rozmowach kwalifikacyjnych?

Pytanie czytelnika:

Mam dla ciebie pytanie, które chciałbym docenić. Mam prezentację, która ma się odbyć na tablicy z wywiadem, a następnie jutro rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko, które obawiam się, że nie będę poważnie rozważany.

Nie jestem defetystą; po prostu w pełni zdaję sobie sprawę z tego, kto jest przydzielony do tej pracy. Tak naprawdę powiedziano mi tyle. Ja jednak chcę dobrze opowiedzieć o sobie, ale trudno mi się zmotywować.

Co polecasz? Jak mogę zabłysnąć na wewnętrznej rozmowie kwalifikacyjnej?

Reakcja zasobów ludzkich:

Wewnętrzny wywiad rekrutacyjny służy wielu celom. Pracodawca przeprowadza te wywiady, aby ocenić umiejętności i doświadczenie obecnego pracownika. To może być coś więcej niż tylko rozmowa o pracę.

Jest to okazja, aby skupić się na jasnym świetle na swoich talentach, umiejętnościach i doświadczeniu. Rzadko będziesz miał taką gotową okazję, aby Twoja organizacja zauważyła, że ​​podałeś ją na talerzu. Więc jesteście zachęcani, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wewnętrzną rozmowę kwalifikacyjną. Sposób, w jaki wykonujesz, naprawdę ma znaczenie.

W rzeczywistości wywiady wewnętrzne są tak ważne, że możesz chcieć poprosić o możliwość wzięcia udziału w wewnętrznym wywiadzie. Oto dlaczego chcesz entuzjastycznie uczestniczyć.

Jest to najważniejszy czynnik, który należy pamiętać o wewnętrznej rozmowie kwalifikacyjnej. Nawet jeśli na stanowisku jest napisane nazwisko kogoś innego, organizacje wykorzystują te wywiady na wiele sposobów - sposoby, dzięki którym możesz wykorzystać swoje aspiracje zawodowe.

Możesz skorzystać z wewnętrznej rozmowy kwalifikacyjnej do rozwoju kariery.

Organizacje przeprowadzają wywiady z obecnymi pracownikami, aby poznać zakres umiejętności i zainteresowań pracowników, a także wybrać pracownika do bieżącego otwarcia . W związku z tym, wewnętrzny wywiad rekrutacyjny jest okazją, aby mieć zainteresowaną publiczność, która chce cię poznać i potencjalnie docenić to, co masz do zaoferowania.

Nawet jeśli uważasz, że nie jesteś poważnie traktowany na obecną posadę, rozmowa kwalifikacyjna jest Twoją szansą, by zabłysnąć za wszystkimi przyszłymi możliwościami w twojej organizacji. Krótkowzroczne jest myślenie w kategoriach bieżącego otwarcia pracy.

Twoja organizacja jest zaangażowana w poznanie i zrozumienie talentów swoich obecnych pracowników, aby mogli planować sukcesję dla wewnętrznych stanowisk . Bez wewnętrznych rozmów kwalifikacyjnych trudno jest uświadomić wielu współpracownikom i menedżerom, że mogą wnieść wkład na kolejnym poziomie.

Wewnętrzny wywiad jest więc wspaniałą okazją do pokazania twoich talentów, umiejętności, zainteresowań i możliwości wniesienia wkładu . Nie rób wspaniałej okazji, by zaimponować zespołowi wywiadowczemu swoim zainteresowaniom, talentom, umiejętnościom, pasji, potencjałowi do wniesienia wkładu i szacunku dla swojej organizacji.

Nie myśl o rozmowie kwalifikacyjnej jako o możliwości uzyskania stanowiska, które Twoim zdaniem zostało już oznaczone dla innego pracownika. Pomyśl o wywiadzie jako o okazji, by zabłysnąć w swojej karierze. Pojawią się więcej możliwości. Chcesz, aby twoje imię i nazwisko znajdowało się na pierwszym planie w umysłach menedżerów zatrudniania w twojej organizacji, gdy pojawi się kolejna okazja.

Jeśli nie, zawsze możesz trafić na innego pracodawcę; Rozmowy kwalifikacyjne, których doświadczasz z obecnym pracodawcą, przygotują Cię do błyszczenia potencjalnego nowego pracodawcy. Praktyka poprawia komfort rozmowy kwalifikacyjnej i poprawia jej skuteczność .

I na wypadek, gdybyś mylił się co do pracownika, który Twoim zdaniem otrzyma promocję , skorzystaj z rozmowy kwalifikacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o swojej organizacji i członkach zespołu, twoich kolegach. Możesz umieścić swoją najlepszą stopę do przodu w swojej wewnętrznej rozmowie kwalifikacyjnej.

Czy to wystarczająco motywujące? Mam nadzieję. Powodzenia i najlepsze życzenia. Nie zepsuj swojego czasu, aby błyszczeć, uczyć się i ćwiczyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Więcej informacji na temat wewnętrznego rozmowy kwalifikacyjnej