Dlaczego amerykańska flaga jest noszona w tył na mundurach wojskowych

Napaść naprzód!

Amerykańskie mundury wojskowe przedstawiają amerykańską flagę, która jest zużyta do tyłu. Ludzie często pytają, dlaczego flaga jest odwrócona, gdy jest noszona jako łatka na mundurze. Nie wszystkie poprawki US flag są odwrócone - tylko te noszone na prawym ramieniu. Przyczyna tkwi w długotrwałych tradycjach i przepisach stworzonych przed wojną secesyjną. Zasadą jest, że niebieskie pole gwiazd powinno zawsze znajdować się na najwyższej pozycji honoru na mundurze.

Ta pozycja zawsze była prawym ramieniem z niebieskimi flagami skierowanymi do przodu.

Historia flag "po prawej stronie"

Miejsce Honoru dla Amerykańskiej Flagi jest zawsze NA PRAWO innych flag organizacyjnych, takich jak flaga USMC lub Navy. Nosi flagę organizacji jak w Marszu Kolorów, flaga USA jest przenoszona na prawo od linii marszu. Flaga organizacyjna może zostać pochłonięta przez oficera oceniającego podczas parady lub podczas hymnu narodowego, flaga amerykańska nigdy nie jest pochopnie witana.

Jak flagi są noszone na mundurach wojskowych

Regulacja armii 670-1, noszenie i wygląd mundurów i insygniów wojskowych , jest organem zarządzającym, jak mundury armii są noszone. W szczególności paragraf 28-18 reguluje noszenie flagi Stanów Zjednoczonych w mundurach wojskowych.

W szczególności w rozporządzeniu stwierdza się, że: "Wszyscy żołnierze będą nosili kolorowe, haftowane flagi Stanów Zjednoczonych na mundurach użytkowych i organizacyjnych, chyba że zostaną rozmieszczone lub znajdują się w środowisku polowym.

Żołnierze będą nosić stonowane insygnia flagi taktycznej podczas rozmieszczania lub w środowisku polowym. "Stonowana flaga taktyczna noszona podczas rozmieszczania lub w terenie posiada wyciszone kolory.

Oficjalny powód cofnięcia amerykańskiej flagi

Zasadniczo, idea amerykańskiej flagi w sprawie mundurów armii polega na tym, aby wyglądała tak, jakby flaga unosiła się na wietrze, gdy osoba, która ją nosi, przesuwa się do przodu.

Reguła ta wywodzi się z wczesnej historii armii, gdy obie konne jednostki kawalerii i piechoty wyznaczyły standardowego nosiciela, który wziął flagę do bitwy. Gdy ten standardowy nośnik był naładowany, jego pęd do przodu spowodował powrót flagi.

Ponieważ Gwiazdy i Paski są montowane z kantonem najbliżej bieguna, ta część flagi pozostała po prawej stronie, podczas gdy pasy poleciały w lewo. Dlatego flaga jest noszona na prawym ramieniu, a noszenie jej do tyłu daje efekt flagi fruwającej na wietrze, gdy użytkownik porusza się do przodu.

W 2003 roku, na początku globalnej wojny z terroryzmem, zaktualizowano jednolitą regulację dla armii. Army Regulation 670-1 , "Nosić i wygląd mundurów i insygniów wojskowych", wyraźnie odnosi się do prawidłowego i zgodnego z prawem umieszczenia amerykańskiej flagi na mundurze armii.

"Gwiazdy mają stanąć do przodu" - stwierdza rozporządzenie. Po dopuszczeniu do stosowania w odpowiednim mundurze należy założyć naszywkę z amerykańską flagą, prawe lub lewe ramię. Jedna z flag będzie zatem odwrócona (prawe ramię), aby zachować zgodność z regulaminem i zwyczajami posiadania gwiazd skierowanych do przodu. Termin "Napaść naprzód" został przyjęty przez wojska przeciwne "Naprzeciwko".

Odpowiednia flaga (kolor lub stonowana) dla prawego ramienia na ramię jest oznaczona jako "flaga z odwrotną stroną".

Dawniej przepisy amerykańskiej armii wymagały noszenia flagi tylko podczas wspólnych operacji i wielonarodowych wdrożeń i stwierdzały, że powinna ona zostać usunięta, gdy członek serwisu powróci na stację główną. Jednak flaga stała się obowiązkowym jednolitym elementem przez cały czas w 2005 roku. Rozdział 1, Tytuł 4, Kodeks Stanów Zjednoczonych, przewiduje projekt flagi USA i określa kolory jako czerwony, biały i niebieski.

Po zatwierdzeniu do noszenia, pełnokolorowa replika tkaniny z amerykańską flagą jest szyta pół cala poniżej prawego szwu na ramieniu. Powinien być noszony przy umiarkowanej pogodzie, upalnej pogodzie i mundurze z sukienki bojowej; mundur bojowy w mundurze bojowym; i zimowy mundurek.

Na czerwono-biało-niebieskiej plamie flagowej oczywiście nie zaleca się noszenia ich mundurów bojowych ani zakamuflowanych mundurków, więc stonowana flaga jest dopuszczona do noszenia.