Co robić, jeśli Twoja praktyka to strata czasu

Teraz, kiedy jesteśmy w trakcie stażu, tysiące studentów rozpoczyna właśnie staże na lato. Wraz z nadejściem lata, wielu studentów, a nawet ostatnich absolwentów rozpoczyna praktyki w różnych branżach i organizacjach. W tym czasie stażyści rozwijają nową wiedzę i umiejętności, doskonaląc swoje CV , łącząc się z profesjonalistami w terenie i być może zbliżając się do oferowania pełnoetatowej pracy po zakończeniu stażu.

Ale każdego roku odbywa się wiele praktyk, które rozpoczynają studenci i szybko dowiadują się, że nie są one tym samym, co opisano w pierwotnym wywiadzie. Wielu studentów rozpoczyna praktyki z wysokimi oczekiwaniami, a następnie szybko dowiadują się, że nie będzie to staż, o którym marzyli.

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to praca i trwa tylko od ośmiu do dwunastu tygodni, ale złą wiadomością jest to, że czas spędzony na stażu pozostawia wiele do życzenia i nie obejmuje żadnej prawdziwej nauki ani dodatkowych umiejętności . Oto znaki, że twój staż może być ślepym zaułkiem i co robić.

Wyznajesz tylko Menialne Zadania, w których nie ma miejsca na rozwój lub naukę

Nie ma znaczenia, kim jesteś, zawsze są te niewdzięczne zadania, które muszą zostać wykonane, a ktoś w pewnym momencie będzie musiał się z nich włamać i je wykonać. Jako stażysta firmy, te niewolnicze zadania mogą spaść na twoje barki, co daje ci możliwość pokazania swojego poświęcenia poprzez uśmiechanie się i po prostu rzucanie i wykonywanie pracy.

Rozwiązanie: Jeśli zauważysz, że wszystko, co robisz, odpowiada na telefony, robienie kawy, opróżnianie śmieci i segregowanie; być może nadszedł czas, aby zapisać swoje oczekiwania na podstawie wywiadu i uczciwie porozmawiać z przełożonym.

Nie ma zaplanowanego oficjalnego opisu pracy ani przydziałów pracy

Aby cokolwiek zrobić dobrze, musi istnieć jakiś rodzaj wytycznych do naśladowania.

Aby odnieść sukces na jakimkolwiek stażu lub pracy, muszą istnieć wyraźne oczekiwania. Bez wyraźnych oczekiwań co do pracy, którą organizacja chciałaby osiągnąć, jesteś skazany na niepowodzenie z powodu pomyłki. Być może nie robisz tego, czego oczekuje od ciebie pracodawca.

Rozwiązanie: Postaraj się, aby na początku stażu spoczywał obowiązek zapytać, co pracodawca chciałby osiągnąć. Poproś o przydzielone zadania i poproś przełożonego o zdefiniowanie jego oczekiwań. Poproś zarówno o duże zadania, jak i mniejsze, które możesz wykonać, gdy nie będziesz już dłużej pracować. Jeśli znajdziesz się z czasem na ręce, zrób kilka badań i zdobądź fachową literaturę, informacje o firmie lub inne zasoby, które pomogą ci dowiedzieć się więcej o tym, co jest modne i jakie są wyzwania w branży.

Twoja praktyka wymaga mniej niż godzin w niepełnym wymiarze godzin

Potrzeba trochę czasu, aby nauczyć się, jak robić cokolwiek dobrze, a im mniej czasu trzeba nauczyć się odpowiedniej wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonania określonej pracy, tym mniej czasu będziesz musiał opanować te ważne umiejętności, które są potrzebne, abyś zrobił doskonałe praca.

Rezolucja: Jeśli osoba przesłuchująca początkowo powiedziała ci, że na stażu będziesz otrzymywać około 25 godzin tygodniowo, ale zauważysz, że masz dopiero 12 lat, pora zaplanować spotkanie ze swoim przełożonym, aby omówić liczbę godzin i pozwolić mu / wie, że nie są zgodne z pierwotnymi ustaleniami i nie spełniają twoich oczekiwań.

Brak jest opinii i bardzo mało czasu spędzonego z twoim przełożonym.

Nic nie może być bardziej frustrujące niż nie wiedzieć, czy spełniasz oczekiwania swojego przełożonego. Możesz być zajęty, ale jeśli nie wiesz dokładnie, co powinieneś zrobić, to powstrzyma cię od tego, ile wysiłku włożysz, a nie będziesz miał pojęcia, czy wykonujesz dobrą robotę.

Rozwiązanie: Zaplanuj czas spotkania ze swoim przełożonym i daj im znać, że chcesz regularnie spotykać się, aby przejrzeć swoją pracę i uzyskać informacje zwrotne. Powinno to nastąpić raczej wcześniej niż później, abyś miał kierunek, w którym potrzebujesz dobrej pracy.

Czujesz się zagrożony w pracy

Rozdzielczość: Ten jest nie myślenia. Jeśli istnieje jakikolwiek powód, dla którego czujesz się zagrożony w pracy, natychmiast udaj się do swojego przełożonego i poinformuj go, że nie możesz już tam pracować i wyjaśnić sytuację, jeśli masz na to ochotę.

Niezależnie od okoliczności, jeśli zdecydujesz się opuścić staż , upewnij się, że robisz to w sposób profesjonalny. Poproś o bezpośredni kontakt z przełożonym i, jeśli to możliwe, przygotuj się na powiadomienie z wyprzedzeniem dwóch do dwóch tygodni. Jeśli sytuacja zagraża Twojemu bezpieczeństwu lub fizycznemu lub psychicznemu samopoczuciu, najlepiej jest powiadomić przełożonego, dlaczego uważasz, że musisz natychmiast opuścić staż. Przykładowy list rezygnacyjny może być sposobem na pozostawienie organizacji pozytywnym akcentem.