Uzupełnienie CV o list motywacyjny

Przekazywanie swoich zainteresowań i celów

Początkowa faza procesu ubiegania się o staż rozpoczyna się od przesłania CV , często wraz z listem motywacyjnym na stanowiska i pracodawcami będącymi przedmiotem zainteresowania. Dzięki tym dokumentom wnioskodawcy mają wtedy około 30 sekund lub mniej, aby zwrócić uwagę pracodawcy.

Biorąc pod uwagę wszystkie życiorysy otrzymywane codziennie, mogę zagwarantować, że jeśli nie zrobisz na nich wrażenia swoimi początkowymi dokumentami, nigdy nie dostaniesz szansy na przejście do następnego poziomu.

Tworzenie CV, aby ubiegać się o staż

Typowe pytanie, które otrzymuję od studentów, to czy potrzebują oni osobnego życiorysu i listu motywacyjnego dla każdego pracodawcy? Jeśli nie mają na początku CV, tworzenie CV dla każdego pracodawcy może wydawać się zadaniem nie do pokonania; ale to naprawdę nie jest takie trudne, gdy pojawi się pierwsze CV.

Kierowanie na swoje CV

Po pierwszym wznowieniu raczej łatwo wprowadzić zmiany w celu dostosowania go do konkretnego stażu / pracy lub branży. Spojrzenie na kluczowe słowa w opisie pozycji może dać ci dobrą wskazówkę co do rodzaju umiejętności wymaganych do wykonania pracy i jakie słowa kluczowe chcesz uwzględnić w CV. W przypadku studentów wielu staży poszukuje kandydatów posiadających określone umiejętności, którymi można się podzielić, takich jak: komunikacja, interpersonalność, organizacja, komputer i przywództwo. Aby zilustrować twoją kompetencję, możesz skupić się na kursach, poprzednich stażach i miejscach pracy oraz każdym klubie lub zajęciach wolontariackich, w których brałeś udział.

Mimo że wznowienia są wykorzystywane do określonych pozycji, a branże mogą być prawie identyczne, na pewno będziesz chciał podać bardziej szczegółowe informacje w swoim liście przewodnim. List motywacyjny to miejsce, w którym możesz poinformować pracodawcę o swoich zainteresowaniach i konkretnych powodach, dla których chcesz pracować dla swojej firmy.

Często bardzo łatwo jest znaleźć te informacje, patrząc na opis stażu, a innym razem przyjrzeć się stronie firmy i przejrzeć ich misję, aby sprawdzić, o co w firmie chodzi. Poprzez określenie, czego poszukuje pracodawca w kwalifikowanym kandydacie, możesz zacząć koncentrować swój list motywacyjny dokładnie na tym, czego szuka pracodawca.

Wyszukiwanie praktyk online

Możesz także zdecydować się na przeszukiwanie witryn takich jak Google, Indeed.com , SimplyHired.com , Idealist.org lub innych witryn, na których możesz znaleźć informacje o każdym rodzaju stażu, którego szukasz. Możesz również sprawdzić w college'u, czy oferuje Careershift, który zapewnia każdą pozycję na każdej tablicy pracy, która istnieje w Internecie. Pamiętaj, aby korzystać z opcji wyszukiwania zaawansowanego na tych stronach, aby mieć pewność, że otrzymujesz przefiltrowaną i bardziej ukierunkowaną listę staży. Możesz uwzględnić konkretne słowa kluczowe, konkretną branżę lub funkcję stanowiska pracy, lokalizację oraz inne kryteria, które pomogą Ci zachować dokładnie te informacje, których szukasz.

Możesz także zarejestrować się w witrynach lub e-mailu lub biuletynie pracodawcy, aby otrzymywać informacje o nowych ofertach.

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale gdy już to zrozumiesz, zaoszczędzisz czas, będąc bardziej zorganizowanym. Często polecam studentom korzystanie z arkusza kalkulacyjnego, w którym mogą oni wymieniać wszystkie staże, które są zainteresowane, oraz terminy składania wniosków. Gdy zaczną aplikować, będą chcieli śledzić pozycje, o które się ubiegali. Niektóre witryny pozwalają zapisywać te witryny bezpośrednio na swojej stronie internetowej, co znacznie ułatwia organizację i kontynuację.

Kierowanie twojego listu motywacyjnego

Jeśli masz kilka obszarów zainteresowania, będziesz chciał przygotować kilka CV i listów motywacyjnych. Zawsze będziesz chciał mieć część listu motywacyjnego, który mówi bezpośrednio do pracodawcy. Chcesz, aby zrozumieli, że wiesz o czym są i chcesz dokładnie określić, jaką wiedzę i umiejętności masz do zaoferowania firmie.

Przy tak dużej liczbie kandydatów na każde stanowisko, obowiązkiem zgłaszającego jest przekazanie swoich mocnych stron i umiejętności, które mówią bezpośrednio o tym, czego firma poszukuje u wnioskodawcy.