Military Chow Halls and Food Allowance Guide

Co rekruter nigdy ci nie powiedział o żywności wojskowej

Wojsko obiecuje nakarmić cię, a robią to głównie za pomocą trzech oddzielnych metod: chow lub mesy, podstawowy zasiłek na utrzymanie i posiłki gotowe do spożycia.

Sale wojskowe w Chow i mesy

Jeśli jesteś zapisany i zamieszkujesz w akademiku / koszarach, w większości przypadków dostaniesz posiłki za darmo. Różne usługi mają różne nazwy. W Siłach Powietrznych nazywa się to przebywaniem na karcie Posiłków (chociaż fizyczne karty są rzadko używane).

Większość sal chow oferuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolację i posiłek o północy. Niektóre są otwarte 24 godziny na dobę. Większość lokali gastronomicznych oferuje teraz wybór pełnowymiarowego posiłku z dwoma lub więcej przystawkami lub fast foodami, takimi jak hamburgery, hot dogi, kanapki, frytki lub kurczak.

Dla osób dbających o zdrowie jest zwykle menu zdrowe dla serca, a także bar sałatkowy. Desery są zwykle wyborem owoców, ciast, lodów, puddingów, ciast i innych. Na śniadanie można wybrać coś pomiędzy małym kubkiem owocowym a pełnowartościowym omletem na zamówienie z wszystkimi dodatkami. Wyciągane kartony są swobodnie dostępne w wielu salach sprzedaży. Niektóre lokale gastronomiczne mają nawet okna przejezdne.

Obowiązek KP w wojsku

Poza kilkoma wyjątkami w niektórych ośrodkach szkolenia wojskowego, w obozie startowym , podczas wchodzenia na statek, podczas rozmieszczania itp., Obowiązek KP jest już przeszłością. Większość obiektów gastronomicznych jest zakontraktowana, więc żołnierze nie są przydzielani do KP (skrót od "patrol kuchenny").

Chociaż istnieją procedury zwracania za nieodebrane posiłki, są one wymagające dokumentacji i zwykle wymagają uzasadnień i wyjaśnień Pierwszego Sierżanta i / lub Dowódcy.

Pojawiły się sugestie, aby zamknąć wszystkie posiłki wojskowe i zapewnić każdemu zasiłek pieniężny na utrzymanie.

Byłoby to trudne, ponieważ większość baraków nie ma odpowiednich urządzeń kuchennych. Jeśli nic poza tym, restauracja oferuje przynajmniej szansę na zbilansowany posiłek.

Zarejestrowani i oficerowie otrzymują pełną stawkę BAS po wstępnym szkoleniu. Jednak dla tych, którzy są potrzebni do spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych, większość BAS jest automatycznie potrącana z ich pensji.

Podstawowa zapomoga na utrzymanie (BAS)

W przypadku funkcjonariuszy i osób zatrudnionych, którzy nie mieszkają w akademikach, wojsko płaci żywność o charakterze pieniężnym. BAS to dodatek, a nie pensja. Nie podlega opodatkowaniu. Funkcjonariusze otrzymują mniej BAS niż osoby zatrudnione.

Zasiłek nie jest przeznaczony ani opłacany w celu zapewnienia utrzymania członkom rodziny. Jest przeznaczony wyłącznie na utrzymanie członka wojska.

Kiedyś, gdy wdrożono członka z wykazu, i otrzymali BAS, stracili BAS w czasie wdrażania (ponieważ otrzymali "darmowe posiłki" w miejscu rozmieszczenia Chow Hall). Jednakże, reagując na skargi wielu członków służby po pierwszej wojnie w Zatoce, Kongres przyjął ustawę zobowiązującą wojsko do kontynuowania płacenia BAS dla członków rozmieszczonych, jeśli członek otrzymał BAS na stanowisku stałego zatrudnienia.

Zarejestrowani członkowie, którzy otrzymują BAS, są zwykle upoważnieni do spożywania posiłków w lokalu gastronomicznym (muszą płacić za posiłek), ale liczba dozwolonych posiłków jest ograniczona. Funkcjonariusze mogą spożywać posiłki wyłącznie w specjalnych zastosowaniach, wymagających specjalnej zgody (na przykład dowódca sprawdzający jakość posiłków).

Posiłki wojskowe gotowe do spożycia (MRE)

Żaden artykuł na temat żywności wojskowej nie byłby kompletny bez wspominania o MRE. Zastąpiły one stare Racje C "i Racje polowe MRE są zapieczętowanymi, foliowymi kopertami (czasami trudnymi do otwarcia) i można je jeść na zimno lub podgrzewać.

Pakiet zawiera danie główne, przystawkę, krakersy i ser, deser, kakao i kilka innych. przekąski. Istnieje kilka możliwości wyboru dań. Ponieważ rozwój MREs polega na tym, że co kilka lat Departament Obrony bada członków wojska, aby dowiedzieć się, które potrawy są popularne, a które nie.

Niepopularne pozycje menu są wycofywane z eksploatacji, a nowe pozycje menu są wprowadzane przez cały czas.

Nie musisz dołączać do wojska, aby wypróbować MRE. Są one dostępne w wielu sklepach kempingowych i większości sklepach z nadwyżkami wojskowymi.

Inne części w tej serii