Plan oszczędnościowy

Plan oszczędności oszczędnościowych jest programem oszczędności emerytalnych dla członków wojska i pracowników cywilnych federalnych. TSP jest funduszem odroczonym, co oznacza, że ​​pieniądze wpłacone na konto są odliczane od dochodu podlegającego opodatkowaniu, a pieniądze w funduszu nie są opodatkowane, dopóki nie zostaną wycofane po przejściu na emeryturę, zazwyczaj po 59 roku życia, to znaczna obniżka podatków.

Według Armii Maj.

John Johnson, kierujący Radą ds. Sił Zbrojnych ARM, potrzebuje więcej pracowników do korzystania z Planu oszczędności, ponieważ jest atrakcyjną opcją inwestycyjną z wyjątkowymi korzyściami dla członków wojska.

Z pewnością weźmie się za to, że stopa uczestnictwa rośnie, ponieważ jest to ogromna korzyść, powiedział Johnson w wywiadzie dla American Forces Press Service. Ważne jest, aby wszyscy oczywiście oszczędzali na emeryturę, a jeśli zamierzasz oszczędzać, pierwsze miejsce, w którym chcesz umieścić to konto emerytalne lub zwolnione z podatku.

Obecnie TSP czerpie z udziału około połowy żołnierzy.

Jeśli nie byłeś w TSP lub innym koncie z odroczonym podatkiem, co roku, dochód w tym funduszu (będzie) podlegał opodatkowaniu, powiedział. Jeśli spojrzysz na całą swoją 40-letnią karierę, ogólnie mówiąc, dostaniesz kilkaset tysięcy dolarów, wpłacając pieniądze na konto z odroczonym podatkiem w przeciwieństwie do konta opodatkowanego.

Od tego roku członkowie wojska są nieograniczeni w wysokości, jaką mogą wnieść do TSP. Kiedy program został po raz pierwszy udostępniony serwisantom w 2000 roku, mogli oni wnieść tylko do 5 procent swoich dochodów. Teraz jedynym ograniczeniem są usługi Internal Revenue Services w wysokości 15 000 USD rocznie na składki na odroczony podatek dochodowy.

Rozmieszczone oddziały mają różne ograniczenia w TSP. Ponieważ ich dochody są zwolnione z podatku, a IRS ma oddzielny limit dla tej kategorii, mogą one wnieść wkład do wysokości 44 000 USD rocznie, jak twierdzi Johnson.

Jako kolejna korzyść dla żołnierzy służby, armia testuje program, w którym usługa dopasowuje wkład żołnierzy do TSP, powiedział Johnson. Ten program dotyczy tylko nowych członków, którzy wypełniają krytyczne specjalności . Armia dopasuje 5 procent wynagrodzenia, jakie żołnierz wnosi do TSP; pierwsze 3 procent zostanie dopasowane do dolara za dolara, a kolejne 2 procent odpowiada 50 centów za dolara, powiedział.

Nawet dla żołnierzy, którzy byli przez jakiś czas i nie dostają swoich składek, TSP jest dobrym pomysłem, powiedział Johnson. Główną zaletą programu jest to, że wydatki na rachunkach są bardzo niskie - około jednej dziesiątej przeciętnego prywatnego funduszu inwestycyjnego. Pieniądze, które w sektorze prywatnym zostaną wykorzystane do zarządzania funduszem, kupowania akcji i uiszczania innych opłat, trafiają bezpośrednio do najniższego poziomu usług w TSP, powiedział.

Trudno będzie pokonać TSP, powiedział.

TSP nie jest jak konto oszczędnościowe, a pieniądze na niego wniesione powinny być pieniędzmi, których ludzie wkrótce nie będą potrzebować. Jednak TSP ma program pożyczkowy w sytuacjach takich jak pierwszy zakup domu, w którym uczestnicy mogą pożyczać pieniądze z własnego konta, a następnie spłacać je po rynkowej stopie procentowej.

Po wyjściu z wojska, członkowie służby nie mogą dalej przyczyniać się do TSP, dopóki nie podejmą pracy federalnej. Mogą jednak pozostawić swoje pieniądze w TSP i nadal czerpać z tego zyski. Pieniądze w TSP można również przenieść na inne konto IRA.

Serwisanci mogą zarejestrować się w TSP online na stronie www.tsp.gov. Witryna zawiera wszystkie narzędzia potrzebne żołnierzom do rozpoczęcia pracy w programie i zarządzania ich kontami.

Powyższe informacje dzięki uprzejmości Departamentu Obrony