Przegląd instalacji wojskowych USA - Baza lotnicza Moron, Hiszpania

Ze względu na rosnące konflikty w Afryce Północnej, Hiszpania zgodziła się, aby amerykańska baza lotnicza Morón stała się stałym punktem w przewidywalnej przyszłości. Misją Morón Air Base jest prowadzenie i utrzymywanie strategicznej bazy operacyjnej do wspierania amerykańskiej i alianckiej projekcji mocy powietrznej / kosmicznej, w tym operacji przejściowych i operacji lotniczych.

 • 01 Przegląd / Misja

  Ze względu na rosnące konflikty w Afryce Północnej, Hiszpania zgodziła się, aby amerykańska baza lotnicza Morón stała się stałym punktem w przewidywalnej przyszłości. Hiszpania zgodziła się na co najmniej 3000 żołnierzy i zwiększenie liczby 40 samolotów do stacjonowania w południowej armii militarnej Hiszpanii. Już personel wojskowy USA stacjonujący w bazie został wykorzystany do reagowania na kryzysy w Afryce, a także potrzeb humanitarnych uchodźców z Afryki Północnej uciekających z rozdartych wojną krajów.

  Misją Morón Air Base jest prowadzenie i utrzymywanie strategicznej bazy operacyjnej do wspierania amerykańskiej i alianckiej projekcji mocy powietrznej / kosmicznej, w tym operacji przejściowych i operacji lotniczych. W instalacji znajdują się dowództwo łączności powietrznej, dowództwo Sił Powietrznych i Biuro Sił Specjalnych Sił Powietrznych .

 • 02 O Moron Air Base, Hiszpania

  Baza lotnicza Moron. .tysiąc

  Baza lotnicza Morón w Hiszpanii znajduje się w Andaluzji, najbardziej wysuniętym na południe regionie kraju. To niecała godzina drogi od Sewilli, miasta prawie miliona ludzi słynących z pokazów flamenco, wiosennych festiwali i walk byków. Moron też jest i 75 mil na północny wschód od Naval Station Rota. Instalacja znajduje się w spokojnej i wiejskiej okolicy w ciągu kilku godzin wielu ważnych historycznych i turystycznych miejsc w Hiszpanii. Rodziny cieszą się łagodną pogodą i bliskością pięknych plaż i malowniczych miasteczek na wzgórzach. Lokalny koszt życia mieści się w wygodnym zakresie średnim.

  Baza ma swoją nazwę od miasta Morón de la Frontera znajdującego się w pobliżu.

  Baza dowiodła swojego strategicznego znaczenia, ponieważ służyła jako główna baza cystern dla samolotów KC-10A i KC-135R wspierających operacje nad Libią. Amerykański Korpus Piechoty Morskiej rozmieszcza jednostkę dla wyłonionych w trybie gotowości sił szybkiego reagowania do bazy w celu wsparcia Dowództwa Afryki w Afryce. Jednostka ta była wyposażona w Boeing MV-22B Bell Boeinga i samolot Lockheed Martin KC-130J.

 • 03 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  Zdjęcie dzięki uprzejmości US Air Force

  Baza lotnicza Moron zaczęła się jako baza B-47, od tego czasu była bazą lotniczą US Air Forces Europe, a obecnie jest siedzibą C-5 Air Bridge i 496. eskadry bazy lotniczej.

  Do 3 000 żołnierzy amerykańskich i cywilów z Specjalistycznego Zespołu Specjalistów ds. Morskich Sił Powietrznych - reakcji kryzysowej - można stacjonować w Afryce, a liczba samolotów ograniczona do 40 po niedawnym porozumieniu między USA i rządem hiszpańskim z 2015 roku.

  Obecnie hosty podstawowe:

  • 496. dywizjon bazy lotniczej, USAF (pod 86. skrzydłem samolotu)
  • Skrzydło 11 hiszpańskich sił powietrznych
  • 221 Escuadrón, Hiszpańskie Siły Powietrzne
  • USMC SPMAGTF - Odpowiedź kryzysowa - Afryka wspiera AFRICOM
 • 04 Zwiedzanie / życie w bazie lotniczej Moron

  Hiszpania. .tysiąc

  Zwiedzanie lub stałe stacjonowanie w południowej części Hiszpanii ma swoje zalety i wady. Będziesz także blisko pięknej architektury, historycznych dzielnic i niedaleko hiszpańskich plaż nad Morzem Śródziemnym. Baza lotnicza Moron jest raczej małą bazą z wieloma udogodnieniami w wiejskiej części Hiszpanii. Jeśli podoba ci się małe miasteczko, życie na wsi, to jest dla ciebie kolejna zaleta. Bez względu na to, będziesz mieć mniej niż godzinę jazdy od wielu obszarów miejskich i krótką podróż pociągiem do jednych z największych atrakcji turystycznych w Europie.

  Tymczasowe zakwaterowanie

  Hotel Frontera to nowy, najnowocześniejszy obiekt z 50 jednostkami zwiedzania (VQ), uzupełniony o Business Suites, Visiting Airman Quarter (VAQ) i tymczasowe obiekty noclegowe (TLF).

  Mieszkaniowy

  W bazie lotniczej Moron są ograniczone jednostki bazowe. Po przybyciu do Morón AFB musisz odwiedzić HMO. Wizyta ta jest niezbędna do uzyskania mieszkania, zweryfikowania prawa do zasiłku na zakwaterowanie tymczasowe (TLA) oraz uzyskania porady i poradnictwa przed zawarciem pisemnej umowy najmu lub umowy najmu / sprzedaży na mieszkanie.

  Szkoły

  Szkoła podstawowa / gimnazjum w Sewilli składa się ze studentów od przedszkola do ósmej klasy, dedykowanych wykładowców / członków personelu oraz wolontariuszy-rodziców stacjonujących w bazie lotniczej Morón.

  Opieka nad dzieckiem

  Moron Air Base ma bardzo ograniczone usługi opieki nad dziećmi i młodzieżą. Jeśli jesteś samotnym rodzicem lub podwójnym wojskiem z małymi dziećmi, być może będziesz musiał ponownie ocenić swój status wolontariusza dla tego zadania i / lub jego statusu.

  Opieka medyczna

  Baza lotnicza Morón ma w bazie bazę medyczną, która zapewnia ograniczone wsparcie tylko dla członków wojskowych. Niezależni dyżurni technicy medyczni zapewniają wsparcie techniczne dla członka wojska, aby ułatwić spotkania za pośrednictwem kliniki Rota Clinic lub TRICARE International SOS.