Garnizon Stanów Zjednoczonych (USAG), Japonia, Torii Station

US Army Garrison (USAG), Japonia, Torii Station jest wiodącym dostawcą wsparcia podstawowego (BOS) dla jednostek armii w Azji. Torii Station znajduje się w Yomitan-son, Prefektura Okinawa, Japonia. Armia na Okinawie jest odpowiedzialna za krytyczną funkcję wszystkich amerykańskich służb na Okinawie. Do głównych funkcji należy przyjmowanie i dystrybucja ładunków, dystrybucja militarnego zaopatrzenia wyspy i operacje portowe.

 • 01 Przegląd

  "Torii", brama świątyni Shinto, przy głównej bramie. Zdjęcie dzięki uprzejmości US Army

  W witrynie Torii Communication znajduje się duża brama "Torii", brama wejściowa do Shinto w przedniej bramie. Strona znajduje się na poziomie południowo-zachodniej części miasta Yomitan i jest bardzo ważną strategiczną siecią komunikacyjną. Ponadto duża część obszaru jest wykorzystywana do celów taktycznych.

  USAG Japan, Torii Station to najsilniej rozproszony garnizon IMCOM, odpowiedzialny za obsługę bazy operacyjnej 16 obiektów, od naszej siedziby w Camp Zama na wschodnim wybrzeżu kontynentalnej Japonii (Honsiu), około 25 mil na południowy zachód od Tokio, do Torii Stacja na Okinawie, druga co do wielkości instalacja, 900 mil na południe od Camp Zama .

  Instalacje obsługiwane i utrzymywane przez USAG Japan, stacja Torii obejmuje 3 864.58 akrów z 10 228 759 metrami kwadratowymi budynków i 944 mieszkaniami rodzinnymi . Instalacje na Honsiu obejmują Obóz Zama, Obszar Mieszkaniowy Rodziny Sagamihara (SFHA), Sagami General Depot (SGD), Yokohama North Dock (YND), Akasaka Press Center (Tokio) i Kure Pier 6 / Ondo Family Housing Area; dwa portale komunikacyjne: Shariki, dodane w maju 2006 r. i Haigamine; i trzy składy amunicji: Kawakami, Akizuki i Hiro. Na Okinawie jest pięć instalacji: Torii Station; Biała plaża; Urządzenia naftowe, oleje i smary (POL); Port Wojskowy Naha; i serwis komunikacyjny Gesagi.

 • 02 Lokalizacja / Dojazd

  Przylot na międzynarodowe lotnisko w Naha lub krajowe lotnisko Naha

  Idealnie, twój sponsor powinien cię spotkać na lotnisku. Jeśli przylatujesz przez Międzynarodowe Lotnisko w Naha lub krajowy port lotniczy Naha, po opuszczeniu obszaru bagażowego, wyczyść odprawy celne i imigracyjne. Jeśli nie ma tam twojego sponsora, na lotnisku międzynarodowym spójrz na podwójne drzwi w pobliżu celników. Po lewej stronie widnieje czerwony napis "Witamy w Okinawskim Telefonie Wojskowym USA". Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Jeśli przyjechałeś za pośrednictwem krajowego lotniska, poproś o pomoc w punkcie informacyjnym na temat korzystania z płatnego telefonu. Stąd zadzwoń pod numer 911-5111, aby uzyskać sygnał wybierania bazowego; następnie wybierz numer DSN, który chcesz wybrać. Możesz również być w stanie jeździć z Marine Corps lub Air Force, które codziennie odbierają pracowników z obu lotnisk. Mogą przynajmniej dostać cię na jedną z wojskowych instalacji, gdzie możesz zadzwonić do biura obsługi swojego oddziału, aby uzyskać dodatkową pomoc DSN: 315-644-4708 lub komercyjną: 011-81-611-744-4708.

  Przyjazd przez bazę lotniczą Kadena

  Jeśli przybędziesz przez bazę lotniczą Kadena podczas lotu AMC, masz nadzieję, że po opuszczeniu obszaru celnego będziesz powiązany ze swoim sponsorem. Jeśli Twojego sponsora nie ma, jeden z pozdrawiaczy AMC może pomóc ci w nawiązaniu kontaktu z Twoją jednostką lub sponsorem

 • 03 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  Garnizon Armii Stanów Zjednoczonych (USAG), Japonia, stacja Torii jest domem dla 1/1 SFG, 10. grupy wsparcia obszaru (Jako działalność instalacji armii gospodarza, 10. ASG zapewnia działania armii i jednostki na Okinawie pełen zakres wsparcia operacji podstawowych Odpowiedzialny za koordynację z siostrzanymi służbami i rządem Japonii, utrzymuje także kontakty z dalszą wzajemną współpracą i zrozumieniem między armią amerykańską a japońskimi siłami samoobrony), 505. batalionem kwatermistrzów, 58. batalionem sygnalizacyjnym, 835. batalionem transportowym, 83d Dyspozycyjny Batalion i Oddział Inżynierii Armii USA.

 • 04 Tymczasowe zakwaterowanie

  Główne biuro zakwaterowania znajduje się w Shogun Inn, Bldg. 332. Aby dokonać rezerwacji, zadzwoń do DSN: 315-632-1100 / 1101.

  Koszt kwartałów na podstawie bazy zależy od tego, gdzie jesteś przydzielony, a nie od tego, jaka jest twoja ranga. Jeśli kwatery na miejscu nie będą dostępne, zostaną wykorzystane kwartały kontraktowe dla gości TDY. Oświadczenia / numery niedostępne są wydawane, gdy kwartały na miejscu i kwartały kontraktowe nie są dostępne.

  Wyróżnione zespoły gości są dostępne dla O-6 i powyżej (odpowiednik cywilny). Osoby zgłaszające się do apartamentów DV powinny skontaktować się z Wing Protocol pod numerem DSN: 315-634-0106 / 1808.

  Na Kadena AB znajduje się 122 jednostek rodzinnych. Ze względu na dużą liczbę gości, rodziny PCSing są autoryzowane przez 30 dni w TLF. Rozszerzenia będą przyznawane wyłącznie na podstawie dostępnej miejsca. Karty TLF są zwykle dostępne; Jednak w szczycie sezonu PCS (od maja do września) rodziny mogą potrzebować schronienia w hotelach poza bazą. Lista hoteli poza bazą jest dostępna dla Ciebie lub Twojego sponsora w recepcji Shogun Inn.

  Ważne jest, aby ty lub twój sponsor dokonali rezerwacji na TLF od razu po otrzymaniu połączenia portowego.

  Zwierzęta nie mogą przebywać w żadnym obiekcie noclegowym na terenie obiektu. Skontaktuj się ze swoim sponsorem, aby uzyskać pomoc, jeśli podróżujesz ze zwierzętami.

 • 05 Obudowa

  Wszystkie mieszkania na Okinawie są zarządzane przez Biuro Mieszkaniowe w bazie lotniczej Kadena. Biura satelitarne znajdują się w Camp Courtney i Camp Kinser. Personel przydzielony do obozów Hansen, Schwab, Courtney lub McTureous, White Beach powinien umówić się na mieszkanie w Camp Courtney. Personel przydzielony do MCAS Futenma, Camp Kinser i Naha Port powinien zgłosić się do Camp Kinser. Personel przydzielony do wszystkich innych obszarów na Okinawie powinien umówić się na mieszkanie na obudowie w Kadena Housing Office.

  Odpowiedni personel musi złożyć wniosek o zaliczkę (DD Fm 1746, Wniosek o przydział do mieszkania) do instalacji, która zyskuje na mieszkanie dla rodziny, w dowolnym momencie po otrzymaniu zamówienia na PCS lub czynnej służby . Wnioskodawcy powinni dostarczyć wszelkich informacji dotyczących zbliżającej się promocji, spodziewanego wzrostu liczby osób na utrzymaniu lub dojrzewania członka rodziny, który kwalifikowałby kandydata do otrzymania większej liczby sypialni w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W przypadku nieotrzymania wcześniejszego wniosku członkowie otrzymają datę przyjęcia jako data wniosku / kwalifikowalności na liście oczekujących. Formularz ten należy przesłać wraz z kopią zamówień na adres: 718 CES / CEH, Unit 5261, APO AP 96368-5261.

  Standard DoD na czas dojazdu z domu do pracy wynosi 60 minut lub mniej. Jednostki będą oferowane na zasadzie, że osoby będą przebywać w obszarze w rozsądnej odległości geograficznej od ich stanowiska pracy. Granice środkowe, północne i południowe zostaną wyeliminowane, a zamiast tego klienci będą mieli dostęp do dostępnych jednostek w standardzie DoD z 60-minutowym obszarem dojazdów. Klienci będą zazwyczaj otrzymywać jednostki najbliższe ich lokalizacji służbowej, ale nie będą już mieli możliwości czekania na jednostkę w określonej lokalizacji. Ponadto klienci nie będą już mogli czekać na określony typ jednostki (pojedynczy, multipleks, dupleks lub wieża). Pierwsza dostępna jednostka dla wymagań klasy i sypialni będzie oferowana w oparciu o priorytet lokalizacji. Ta polityka zapewni, że mieszkańcy będą zlokalizowani jak najbliżej ich lokalizacji służbowej i pozwolą DoD Family Housing Office na spełnienie wymaganego wskaźnika obłożenia.

  W ciągu pierwszych trzech dni po przybyciu na stację cały personel powinien zgłosić się do Urzędu Mieszkaniowego. Pierwszym spotkaniem jest odprawa informacyjna na temat masy. Ten briefing zapoznaje członka z polityką i procedurami mieszkaniowymi. Nowo przybyli powinni mieć swojego sponsora, aby umówić się na spotkanie przed przyjazdem. Cała zewnętrzna obudowa musi zostać zatwierdzona przez Urząd Mieszkaniowy przed podpisaniem umowy najmu. Zwierzęta nie są akceptowane w żadnym z apartamentów na wysokim lub wysokim poziomie.

 • 06 Opieka nad dziećmi

  Na stacji Torii nie ma ośrodków rozwoju dzieci. Usługi opieki nad dziećmi są świadczone przez siły powietrzne i piechotę morską. Licencjonowane Family Day Care jest dostępne we wszystkich bazach. Przed i po zajęciach szkolnych na Torii nie ma żadnych usług.

  Zarówno Siły Powietrzne, jak i Korpus Piechoty Morskiej oferują programy dla Przedszkolnych i Przedszkolnych Programów (BASP) poprzez swoje Usługi Młodzieżowe. Programy te pomagają zaspokoić potrzeby zarówno samotnych, jak i pracujących rodziców . Program zapewnia zajęcia dla dzieci Przedszkole do 12 roku życia, podczas gdy rodzice są w pracy w przed i po godzinach lekcyjnych.

  Prowadzone w klasie ustawienia grupowe, BASP oferuje programy, takie jak sztuka i rzemiosło, zajęcia na świeżym powietrzu i krótkie wycieczki terenowe, które planuje się stymulować i poprawiać samopoczucie każdej indywidualnej młodzieży. Rejestracja i opłaty dla BASP są zbierane w biurze rejestracyjnym.

  Obóz wakacyjny i obóz letni są podobne do BASP, ale prowadzone są tylko podczas wakacji i wakacji letnich. Programy zapewniają różnorodne całodzienne zajęcia, takie jak pływanie, kręgle, zajęcia plastyczne i rzemieślnicze, wycieczki terenowe i wiele więcej. Programy rozpoczynają się pierwszego dnia przerwy szkolnej i trwają przez ostatni dzień wakacji.

 • 07 Szkoły

  Pakiety edukacyjne dla szkół DoD są dostępne na życzenie w szkołach i można je uzyskać przed przyjazdem.

  Twoje dziecko będzie tymczasowo uczęszczało do szkoły przeznaczonej na Twoje tymczasowe rachunki / kwatery. Informacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego są dostępne w Biurze Związków Szkolnych. Kiedy wiesz, gdzie będziesz mieszkać (na lub poza bazą), istnieje możliwość, że Twoje dziecko może zostać przeniesione do innej szkoły, chyba że mieszkasz w tym samym rejonie.

  Wszystkie 12 szkół DoD Dependent School (DoDDS) na Okinawie są akredytowane przez North Central Association of Colleges and Schools. Razem zapewniają edukację dla około 10 000 studentów.

  Obowiązkowe jest, aby wszyscy powracający uczniowie rejestrowali się na każdy rok szkolny. Aktualizacje informacji są wymagane w celu zapewnienia wystarczającej liczby pracowników do obsługi populacji studentów.

  Przypisanie do szkoły zależy od poziomu ucznia i strefy szkolnej, w której rodzina się znajduje. Strefy szkolne ulegają zmianie i można się spodziewać, że będą się zmieniać wraz ze wzrostem liczby wycieczek towarzyszących i budowaniem nowych mieszkań dla rodzin. Aby uzyskać bieżące informacje, należy zadzwonić do biura rejestracji autobusu znajdującego się na Camp Foster po przybyciu na Okinawę.

  Wszystkie dzieci niepełnosprawne w wieku od 3 do 21 lat (o ile nie ukończyły szkoły średniej), które są wymagające miejsca, kwalifikują się do odpowiedniej edukacji w szkołach DoD. Jeśli masz takie osoby na utrzymaniu w rodzinie, musisz zarejestrować się w specjalnym elemencie członkowskim rodziny (EFMP) przy bieżącym poleceniu. Przesłuchania EFMP są wymagane przed przeniesieniem PCS za granicę.

  Amerykańskie liceum na Okinawie zapewniają silny futbol amerykański, koszykówkę, tor, tenis, siatkówkę, zapasy, piłkę nożną i inne programy sportowe.

  Oprócz podstawowych przedmiotów, programy artystyczne, muzyczne i wychowania fizycznego prowadzone są przez nauczycieli posiadających pełne kwalifikacje w tych dziedzinach. Jednym z najbardziej unikalnych programów w DoDDS jest program kultury narodowej. Nauczyciele kultury zapewniają japońskie zajęcia kulturalne i językowe, które pomagają uczniom cieszyć się i doceniać życie za granicą. Japończycy na poziomie średnim są w departamencie języków obcych oraz hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

  Liczne szkoły policealne są dostępne za pośrednictwem takich biur terenowych, jak Central Texas College i University of Maryland. Program nauczania, który będziesz uczęszczał na te zajęcia, zostanie zaimportowany bezpośrednio z wybranej przez Ciebie szkoły, aby nie utracić jakości. Dzieci z rodzin wojskowych mają możliwość otrzymania wysokiej jakości wykształcenia, które rywalizuje ze szkolnymi systemami w USA

 • 08 Opieka medyczna

  Klinika medyczna znajduje się na stacji Torii, aby zaspokoić potrzeby czynnego personelu dyżurnego przydzielonego Torii. Personel armii stacjonujący w Fort Buckner zgłosi się do kliniki Evans położonej na Camp Foster (USMC). Personel armii stacjonujący w 505. Kwatermistrzum Bn pojedzie do 18. Grupy Medycznej na Kadena AB. Personel armii 835. Transport Bn przejdzie do obozu Kinser.

  Członkowie rodziny armii mogą wybrać, które placówki medyczne będą wykorzystywać i przechowywać swoją dokumentację medyczną podczas pobytu na Okinawie. Mogą wybrać 18 grupę medyczną na Kadena AB, USNH Camp Lester lub różne kliniki Marynarki Wojennej obsługujące różne lokalizacje. Udogodnienia wymagają uzupełniania telefonu, jednak USNH Camp Lester jest otwarty do odbioru 24 godziny. Urządzenia oferują praktyki rodzinne.

  Szpital Marynarki Wojennej w Camp Lester jest szpitalem z pełnym zakresem usług, zapewniającym wyjątkowe wsparcie medyczne, porównywalne z większością szpitali w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi również program wspólnej krwi. Podczas gdy główny obiekt w Camp Lester zapewnia podstawową opiekę, opieka rodzinna znajduje się również w Klinice Busha w Camp Courtney, w Kinser Family Practice, Klinice Evans w Camp Foster i Kadena Clinic.

  Klinika stomatologiczna znajduje się na stacji Torii, która zapewnia pełną i niewykwalifikowaną opiekę dla personelu czynnego. Członkowie rodziny czynnej służby mogą mieć zapewnioną opiekę, gdy pozwalają na to pomieszczenia i personel. Opieka stomatologiczna jest dostępna dla członków rodziny w Kadena AB lub Camp Foster.

  Centrum informacyjne TRICARE można uzyskać dzwoniąc pod numer 315-643-7539.